СЕЛЯН РЯТУЮТЬ ГРАНТИ

150917_Chernechchyna
На Краснопільщині є сільські громади, які постійно беруть участь у різних конкурсах та проектах. Завдяки цьому роблять ремонти у комунальних закладах, проводять вуличне освітлення, водогони та інше. Свідком таких робіт став у Чернеччині, а голова місцевої сільської ради Іван Федорович Рагулін розповів про те, що вони вже зробили на ґрантові гроші, і що планують облаштувати в майбутньому.

– У 2009 році будівництво водогону у селі розпочали за програмою ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, – розповідає Іван Федорович. – А із січня 2014 року розпочали процедуру участі, а згодом виграли конкурс у Швейцарсько-Українському проекті DESPRO. Згідно з угодою DESPRO брав на себе 40 відсотків витрат, ще 40 мало внести населення, решта – бюджетні кошти. Але, коли у квітні цього року укладали угоду, умови дещо змінилися. Внесок DESPRO залишився без змін, а ось відсоток бюджетних коштів збільшився до сорока відсотків, тоді як людський внесок зменшився до 20%. Якщо говорити мовою цифр, то 420 тисяч гривень – DESPRO, бюджетних коштів – 460 тисяч і кошти людей становить близько трьохсот тисяч.

За словами сільського голови, без затягувань провели конкурс на залучення підрядника, який виграла одна із сумських фірм, що запропонувала найприйнятніші умови. Як показав час, сільська рада не прогадала, підрядники працюють оперативно, та головне якісно, адже населення їх роботою задоволене. Аби не втрачати дорогоцінного часу, сільрада виділила робітникам будинок для проживання. Не останню роль у якісному виконанню робіт відіграє сучасна, мобільна техніка, яка є у наявності фірми-підрядника. Наразі центральний водогін вже прокладено, тривають роботи по індивідуальному підключенню дворів, а таких, що беруть участь у проекті, налічується 186.

Другий напрямок, по якому працює Чернеччинська сільська рада – це облаштування вуличного освітлення. На жаль, майже півтора року у «Сумиобленерго» розробляли проектну документацію, та так і не спромоглися довести роботу до кінця, тоді як інша фірма, до якої звернулася сільська рада, із завданням справилася за кілька тижнів, наразі проектно-кошторисна документація проходить відповідну експертизу і наступним кроком стане проведення конкурсу щодо виконавця робіт. Вартість робіт вартує 250 тисяч гривень. Тож є сподівання, що незабаром 10 вулиць Чернеччини нарешті освітлюватимуться нічної пори.

Попри те, що проект реалізовують спільними зусиллями, головна його мета — самодостатність. Адже сама Швейцарсько-українська програма має назву «Підтримка децентралізації в Україні». Водопостачання – не просто кран у хаті. Збудованим водогоном, фінансуванням водопостачання потрібно управляти. Коли водогін за проектом DESPRO збудований, він передається у власність громаді, і її члени вже несуть за його функціонування спільну відповідальність. Тобто проект не лише допомагає збудувати кілометри водогону, водонапірну вежу та інші технічні споруди, він пропонує реальну, діючу в наших умовах модель децентралізації публічних послуг.

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/seljan_rjatujut_granti/2015-09-17-5448
17.09.2015
СЕЛЯН РЯТУЮТЬ ГРАНТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.