Територіальні громади: знайомство зблизька. Ряснянська сільська рада

151027_Riasne1
Рясне – село, центр сільської ради. Розташоване на річці Корова та її притоці Тельонок за 18 кілометрів на південний схід від районного центру і залізничної станції Краснопілля. Засноване у 1670 році. Дворів 224, населення 735 чоловік. До Ряснянської сільської ради входять села: Рясне, Лісне, Земляне. Голова сільської ради – Кащенко Володимир Іванович, секретар – Рева Тетяна Іванівна. На території сільської ради функціонують – Ряснянський НВК, сільська лікарська амбулаторія, сільський будинок культури, 2 дозвіллєвих об’єкти, бібліотека, відділення поштового зв’язку, аптека, сільське споживче товариство. Економічну діяльність здійснюють ТОВ «Ряснянське», ФГ «П’ятипілля». Усі населені пункти газифіковані, є централізований газопровід.

Історія села

Серед мальовничої природи на «старозаїмочні» землі Сумського полковника Герасима Кондратьєва, що на річці Корова та її притоці Тельонок, його сином Андрієм у 1670 році були поселені його піддані. Це поселення було назване господарем Рясним. Назва була дана не випадково. Місцевість вся рясніла великими природніми дарами. Поселення знаходилось на пагорбі з трьох сторін оточене водою, лісом. Це було одне з кращих, багатих природою сіл Слобідської України. Переселенці обживали нові землі, будували будинки, розорювали цілинний степ, розводили худобу, займались бджільництвом, риболовлею, мисливством, різними промислами і торгівлею.

Не зважаючи на стихійні лиха, хвороби, війни, населення зростало, що видно із перепису Слобідських полків. У цьому переписі значиться, що в селі Рясне проживало 405 душ в 95 хатах. Проходив час, змінювались і господарі села. Останнім господарем був Хрущов К.Д. – губернський секретар. 14 вересня 1867 року на прохання Хрущова, цар Олександр ІІ видав Указ про дозвіл на будівництво монастиря. З того часу почалося будівництво Свято-Димитріївського монастиря. І в 1874 році вже було збудовано з цегли церкву з дзвіницею і цегляною огорожею з багатьма баштами.
151027_Riasne2
Над головними воротами збудовано високу дзвіницю з дзвоном вагою 423 пуди, житловий корпус, де було 28 келій (кімнат). Будівництво продовжувалось ще не один рік і були збудовані храми, лікарня, школа, цегляний завод, водяний млин і багато господарських приміщень. Свято-Димитріївський монастир прославився своїми святинями: частками «нетленного дерева» і «нетленних мощей», каміння від Гробу Господнього, золоті та срібні ікони, Євангелії в золотій і срібній оправі, різні ікони з коштовним камінням. Кожний віруючий вважав за свій обов’язок побувати в монастирі. Слава і доходи монастиря зростали, про нього знали не тільки в Україні, а і за її межами.
151027_Riasne2_1
У 1906 році відкривається лікарня, у 1907 – перший ветеринарний пункт, 1911 році – поштово-телеграфне відділення, 1912 році – Ряснянське споживче товариство. В липні 1917 року в Ряснянській волості був створений земельний комітет, а 16 листопада 1917 року пленум земельного комітету прийняв рішення про передачу всіх поміщицьких, церковних земель в руки земельних комітетів. У 1922 році була створена комуна ім.Леніна, яка потім стала колгоспом ім. Леніна, а зараз ТОВ «Ряснянське».

151027_Riasne4
Володимир Кащенко: «Успішний розвиток сільської територіальної громади – заслуга кожного її жителя»

Розповідаючи про соціально-економічний розвиток Ряснянської громади, почну з наповнення бюджету. Бюджет сільської ради на 2015 рік запланований у сумі 1107889 грн., за 9 місяців 2015 року надійшло 1265157 грн., що становить 114,2%. Більшість податків, які надходять до бюджету сільської ради, отримуємо від оренди землі, що сплачує ТОВ «Ряснянське», а це в свою чергу дає повноцінно працювати сільській раді і виконувати заплановані заходи.

Завдяки перевиконанню бюджету, були виконані ремонтні роботи в сільському Будинку культури (ремонт сцени, облаштування ганку тротуарною плиткою, встановлено навіс над ганком – все на суму 46 тис. грн.). Виконані ремонтні роботи в Ліснянському дозвіллєвому об’єкті. Це ремонт приміщення, облаштування ганку тротуарною плиткою, також встановлено навіс над ганком, – на суму 30 тис. грн. Проведені ремонтні роботи у приміщенні Землянського дозвіллєвого об’єкта, на суму 33 тис. грн.
151027_Riasne3
Сільська рада постійно веде роботу з благоустрою села – у квітні проведений капітальний ремонт пам’ятника воїнам ВВВ в центрі с.Рясне, облаштовані тротуарною плиткою доріжки, встановлено альтанку.

Для зручності відпочинку громадян встановлено 3 бесідки біля продовольчого магазину, облаштовано доріжку тротуарною плиткою. Замінено стару залізну огорожу в центрі села на сучасну залізобетонну. На 3-х кладовищах встановлено огорожі і залізні сучасні ворота. На перетині вулиць Степова і Праці облаштовано новий колодязь. З травня коштами сільської ради організоване вивезення твердих побутових відходів від населення села Рясне, що покращило санітарний стан села і прилеглих територій і схвально оцінено мешканцями. Постійно підтримується санітарний стан вигонів, узбіч доріг, стадіону, двох парків, які знаходяться в центрі села (покос трави, вирубування порослі), висаджено більше 30 дерев, кущів.
151027_Riasne5
У с.Земляне облаштовано і почищено колодязь. Пофарбовані 10 водозабірних колонок. На кошти соціальної угоди між сільською радою і ТОВ «Ряснянське» було придбано і облаштовано щебенем дорогу до залізничної станції П’ятипілля, що дає жителям повноцінно добиратися до станції у будь-яку погоду (це було великою проблемою для жителів села в осінній період). За її вирішення неодноразово дякували жителі. Сільська рада виділила субвенцію сільській лікувальній амбулаторії на придбання твердопаливного котла на суму 61500 тис. грн., що дало змогу його купити і вже встановити. Сільська рада виділила кошти Ряснянському НВК на суму 99500 тис. грн.
151027_Riasne6
У реалізації планів соціально-економічного розвитку нашої сільської територіальної громади відчуваю постійну допомогу від депутатського корпусу, активу села, всіх небайдужих громадян. За це їм щиро вдячний. Сподіваюсь на подальшу підтримку і плідну співпрацю. Попереду у нас багато завдань і роботи з розвитку соціальної сфери населених пунктів, їх благоустрою, створення комфортних умов для життєдіяльності сільських жителів.

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/teritorialni_gromadi_znajomstvo_zblizka_rjasnjanska_silska_rada/2015-10-15-5536
15.10.2015
Територіальні громади: знайомство зблизька. Ряснянська сільська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.