Гурткам – бути!

160912_hurtkam-butyПозашкільна робота дозволяє дітям не вештатись вулицями, маючи купу невитраченої енергії та часу – саме в гуртках дитина має можливість розвивати свої здібності у прикладній роботі, яка може дуже знадобитись у майбутньому дорослому житті. А ще дитина має цінний досвід спілкування не лише у класному колективі, де «усі місця розподілені та зайняті», де досить мало шансів проявити себе в іншій іпостасі й майже нема шансів на те, щоб змінити стереотип сприйняття дитини колективом однокласників у іншій ролі й на іншому ієрархічному місці.

Діти, які відвідують гуртки, більше здатні до саморозвитку та самовдосконалення, ніж їхні однолітки, які «відпочивають» на дивані з чіпсами під «ящиком» або на вулиці з друзями, які теж нічим додатковим не обтяжені й так само легко дивляться в майбутнє, упевнені в тому, що їхні батьки-гаманці вічно живі.

А в житті дитині може знадобитися будь-що: і бісероплетіння, і вміння малювати, і вміння танцювати та співати, і вміння шити та вишивати, уміння поставити палатку та зварити обід на вогнищі в казанку і потім вимити цей казан у холодній річковій воді, і вміння орієнтуватися на місцевості за компасом і природними ознаками…

Школа цього всього не вивчає. Школа дає інтелектуальні знання та скупий досвід колективної взаємодії в одній ніші. Гуртки дозволяють розширити соціальні рамки для дитини, відчути себе цікавим для інших у соціально здоровій групі.

Уявімо на мить, що дитина нічим не зайнята, крім школи… Вузьке коло спілкування жене дитину на вулицю на пошуки чогось цікавенького. А там її свіжої крові вже чекають неформальні молодіжні угрупування: панки, емо-панки, фріки, готи та інші. Вони готові запропонувати підліткам «цікаво» провести час, навчити епатажної поведінки, перевдягнути її в «уніформу приналежності» до групи, покажуть, яку дозу «легких» наркотиків треба вжити для куражу. І тоді ваш підліток обов’язково відчує себе комусь потрібним і цікавим, його час буде наповнений змістом.

Чи подобається вам, як батькам і вчителям, такий зміст? Якщо подобається – продовжуйте бути зайнятими настільки, щоб не знати, чим живе й цікавиться ваша дитина, продовжуйте й далі економити гроші та час на гуртках, продовжуйте мовчки спостерігати, як поглинає вашу дитину неформальне спілкування в Інтернеті та зменшуються її шанси на соціально здорове виживання.

Якщо ж такий зміст життя дитини вам не подобається, поцікавтесь у сусідів або в районному відділі освіти, які позашкільні установи існують? Коли володітимете інформацією, зважте, яке захоплення дитини могло би бути вам по кишені, бо купувати бісер, папір, пряжу, фарби чи випалювач ви будете за власні кошти. І коли підрахуєте, звертайтесь до своєї дитини з кількома пропозиціями, обговоріть, що її цікавить і як це може їй знадобитись у майбутньому. Можливо, треба буде відвідати по одному заняттю в кількох гуртках, щоб визначитися з колом дитячих зацікавлень і батьківських можливостей.

Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідувати гуртки Краснопільського районного центру дитячої та юнацької творчості:
«Чарівна намистинка» (плетіння з бісеру) та молодіжний клуб «FRENDLI», кер. Оксана Овєчкіна;
Вокальні – кер. Таісія Давиденко, Ірина Акименко;
Хореографічні – «Доміно», «Ладушки», «Алегро», кер. Світлана Гриценко; «Щасливе дитинство», кер. Вікторія Ушкалова;
«Художня обробка деревини», кер. Олексій Щебетенко;
«Сувенірчик» (виготовлення іграшок-сувенірів), кер. Юлія Завгородня;
«Ред булл» (вишивка стрічками, виготовлення прикрас), кер. Світлана Лебеденко;
Театральний – «Соняшник», кер. Інна Савченко;
Історики-краєзнавці, кер. Оксана Янкова.

Отже, гурткам – бути!

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/gurtkam_buti/2016-09-06-6780
06.09.2016
Гурткам – бути!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.