Меч миру і процвітання

Навесні майже будь-яку акцію, що проводиться на природі, сприймаєш з радістю, адже це зайвий, до того ж законний привід залишити кабінет і хоч на деякий час відволіктись від робочих проблем. Ось тут в нагоді стає щорічна традиція весняного спілкування лісівників з громадськістю в рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках!“.

До участі в заходах залучаються керівники органів місцевого самоврядування, депутати всіх рівнів, представники громадських організацій та ЗМІ, а в нашому випадку ще й керівники прокуратури, суду, районного центру зайнятості, Михайлівського заводу вогнетривів, райвійськкомату. А оскільки захід підтримується ще й Міністерством освіти і науки України, то на деякий час парти на природу змінюють учні шкіл. В нашому випадку в урочищі “Окіп” на посадку саджанців дуба звичайного прибули учні 7 класу Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Головна мета акції – висвітлення ролі лісової галузі в нашій державі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення нових лісів та значення для суспільства лісівничих професій, – розповідають присутнім директори ДП “Краснопільський лісгосп” Віктор Мороз та ДП “Краснопільський Агролісгосп” Сергій Малюк. – Особливий наголос ставиться на активній участі шкільної молоді до відновлення лісових насаджень і вихованню у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, оточуючого середовища, до нашого незрадливого зеленого друга“.

І тут керівники лісогосподарських підприємств не помилились – підліткам справді на все життя запам’ятається день, коли вони тримали у своїх руках сіянець, з якого виросте могутній дуб. Щоправда буде це років через сто. А ще школярі, та й дорослі теж, почули багато цікавого від лісничого Краснопільського лісництва ДП “Краснопільське лісове господарство” Олега Шкирі про алгоритм посадки саджанців за допомогою “Меча Колесова“.

Ось і перший сюрприз для присутніх – виявляється, мечем можна не лише руйнувати, а й творити! Названий же меч Колесова в честь його винахідника – Олександра Андрійовича Колесова. З 1873 року – старшого викладача рослинництва і ботаніки, а з 1882 року – директора Харківського землеробського училища. З тих пір ніхто кращого інструменту для посадки лісу не придумав, вага якого, між іншим – 5,5 кг. Так, не легенька така лопатка. Не змінилась і технологія посадки у “бригаді” з двох чоловік – мечника, який робить отвори в ґрунті, і садильника (чи саджальника) саджанців. Посаджене в отвір деревце притискають до ґрунту мечем, виймають його, а борозну утрамбовують ногами.

Ніби нічого складного, але на учасників акції чекав другий сюрприз – це на початку робочого дня вага меча відповідає номіналу, а вже до обіду він важчає рази в два-три, як мінімум. А ще ж і садити ліс треба не на дачній ділянці. І навіть не в полі. А в лісі, на пагорбі, під кутом. Словом, вже через півгодини роботи допитливі школярі почали вголос вносити пропозиції щодо вдосконалення посадкового інвентарю.

Та якби там не було – і дорослі, і діти дійшли спільного висновку – все ж на природі меч Колесова легший за ручку, яку потрібно тримати в класі чи в робочому кабінеті, до того ж мудрі люди кажуть, що участь у весняній посадці дерев надає кожному з нас можливість поговорити з нащадками. Адже дерева служать багатьом поколінням. І через роки хтось подякує нам за гарний ліс чи алею в парку. А ми, в свою чергу, дякуємо держлісгоспу та агролісу, що дали можливість хоч на півдня злитися з природою і долучитись до корисної справи. До речі, того дня було посаджено сіянців дуба звичайного на площі 2,5 га в кварталі № 36 Краснопільського лісництва.

О. МОЦНИЙ.
Газета “Перемога”

Джерело:
Меч миру і процвітання
22.04.2017

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.