Ігри замість уроків та парти «на виріст». В Краснопіллі будують школу майбутнього

У Краснопільській загальноосвітній школі такого масштабного ремонту не бачили від дня її заснування, говорить керівництво закладу.

Тепер же перший поверх школи та подвір’я заповнені будівельними матеріалами. З цього навчального року результати децентралізації учнівський та педагогічний колективи встигли відчути вже на собі. У школі з’явилися оновлені початкові класи.

Навчальний заклад у Краснопіллі став учасником пілотного проекту «Нова українська школа». Для участі усього відібрали 100 навчальних закладів з України, із них 4 – на Сумщині. Цей навчальний рік вони почали навчати першачків за оновленою програмою та з новими класами. Із наступного першого вересня такими мають бути всі перші класи в країні.

“Класна кімната із сірої перетворилася на такий собі конструктор кольоровий. Тут легко можна будувати територію для роботи в групах. Є коркова дошка, куди ми вішаємо зразки робіт малечі. І вони можуть порівняти, наскільки охайно зробили той чи інший виріб, і їхні батьки можуть це побачити”
Людмила Криворотенко, вчитель першого класу

Пані Людмила за всі свої 25 років педагогічного стажу не пам’ятає такого ремонту. Початкові класи у краснопільській школі реконструйовані практично з нуля. Від старих дерев’яних парт ще радянської доби тут і сліду не лишилося. Нові парти регулюються під індивідуальні розміри кожного учня. Для того, щоб працювати за новітніми стандартами, вчителі у Краснопіллі вчилися майже все літо.

Головний принцип оновлення – навчатися, граючись. Математику, приміром, тут вивчають за допомогою 3-D конструкторів. Тож не потрібно писати крейдою за дошці, а будь-яка фігура моделюється прямісінько в руках.

На всі ці оновлення із районного та обласного бюджету пішло близько 1 мільйона гривень.

На базі навчального закладу незабаром має з’явитися опорна школа громади.

“Зараз проводяться роботи з утеплення, також оновимо спортивний зал. Це перший етап програми на 9 млн гривень. По кількасот тисяч гривень порівну – із обласного та районного бюджетів. Решту на модернізацію дає держава. Після утеплення фасад школи розмалюють на кшталт Петриківської на Дніпропетровщині. А у 2018-му році сільська школа зміниться ще й зсередини. Такими як початкові будуть всі класи. Запланований на всі ці метаморфози кошторис – 30 мільйонів гривень. До децентралізації про такі кошти селище й не мріяло.”
Анатолій Яремчук, директор Краснопільської загальноосвітньої школи

За словами начальника управління освіти і науки Сумської ОДА Вікторії Гробової, окрім Краснопільської таких змін зазнали ще три школи в області. Це Сумська ЗОШ №27, Шосткинська спецшкола №13 та Недригайлівська.

Суть “Нової української школи”

Вчитель
Абсолютно усі вчителі, котрі працюватимуть в експериментальних класах, пройшли відповідне навчання. Відтепер вчитель буде не просто викладачем, а в першу чергу – партнером і наставником.

Діти
Ставку роблять на послаблення суворості та дисципліни. Тепер шестирічний учень не повинен сидіти весь урок за партою та дивитися на дошку чи вчителя. Дітей навчатимуть не тільки звичних предметів, а й допомагатимуть вирішувати життєві проблеми.

Уроки
Уроків стане менше. Залишаться лише мова, математика, іноземна мова, фізкультура та мистецтво. Решту діти будуть вивчати на інтегрованому курсі «Я досліджую світ». Він охопить 7 освітніх галузей. Багато часу приділятимуть руху, прогулянкам та інших активним заняттям. Цікавим методом буде і «Ранкова зустріч». Учні і вчитель можуть сидіти в колі, вітатися одне з одним, кажучи, наприклад: «Доброго ранку, Андрійку. Рада тебе бачити». Це має створити додатковий контакт в колективі та позитивний настрій на день.

Домашні завдання
Їх не буде. Якщо першопрохідці виправдають це нововведення, то з наступного року домашніх не задаватимуть в усіх українських школах. У дітей з’явиться більше часу на творчість та рухову активність.

Оцінки
Їх не ставитимуть. Жодних «сонечок», п’ятибальних чи дванадцятибальних систем. Також відмінять дзвінки на урок і з уроку.

Класи
У класах має бути не більше 30 учнів. Парти розставлять не у звичні три ряди, а колом чи буквою «П». Таким чином хочуть створити для дітей максимально комфортну та дружню атмосферу. Мета – не лякати маленьких школяриків суворою дисципліною.

Навіщо школі реформа?
Такою реформою, кажуть в Міносвіти, хочуть підтримати природній потяг до знань. Не залякати дитину, яка після ігор в садочку потрапляє у строгий світ школи. Школа має бути безпечною для дітей. Учні повинні відчувати довіру та взаємоповагу до вчителя. Неприпустимим є насилля та цькування тих, хто вчиться гірше. Ставку роблять на гармонійний розвиток дитини, а тому навчання буде відбуватися частково у формі гри. Вчитель приділятиме більше уваги самостійності дітей та їх незалежному мисленню.

Олеся Боровик

Джерело:
http://spec-kor.com.ua/news/communities/631-igri-zamist-urokiv-ta-parti-na-virist-u-gromadi-na-sumshchini-buduyut-shkolu-majbutnogo.html
Ігри замість уроків та парти «на виріст». У громаді на Сумщині будують школу майбутнього
Середа, 22 листопада 2017 12:17

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.