Майбутнє лісу – у твоїх руках

ДП «Краснопільський лісгосп» провів щорічну акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Під час неї лісівники ділились тонкощами своєї роботи, розповідаючи початківцям, що, куди, як і навіщо.

Дорогою до цьогорічного місця посадки «дерев мудрості», як називають в народі дуб, директор Краснопільського лісгоспу В.В. Мороз вирішив показати дітлахам результат роботи дворічної давнини попередніх учасників акції. Яким же було здивування школярів, які очікували побачити дерева принаймні у свій зріст, натомість змушені були обережно дивитись під ноги, щоб не зламати невеличкі саджанці, посаджені їх старшими товаришами два роки тому. Виявляється, найтвердіше і наймогутніше дерево наших лісів в його «дитячому» віці може вбити звичайнісінька кропива. У рослинному світі, як і в тваринному, і в дечому, як і в людському – виживають найсильніші.

У лісгоспі життя лісу порівнюють із людським. На зміну старим деревам приходять молоді покоління. Довести їх до стиглості – справа нелегка. Спочатку корені дворічних саджанців обробляють розчином, що містить стимулятори росту, а заодно і від шкідників захищає. Потім деревця висаджують у грунт, користуючись знаряддям під назвою меч Колосова. З десяти тисяч посаджених дубів до ста років доростуть трохи більше тисячі. Решту, хворих і сухих, заберуть під час просапувань, проріджувань та прохідних рубок.

– Сьогоднішній день – це основний момент, який характеризує діяльність лісового господарства. Той, хто не розуміється на нашій галузі, вважає, що наше завдання полягає у тому, що зрізати, заготовити і реалізувати деревину. Але наша основна місія — посадити ліс, – розповідає присутнім директор ДП «Краснопільський лісгосп» Віктор Васильович Мороз. – В рік вирубуємо близько 100 гектарів лісу і всі ці ділянки засаджуємо новими насадженнями. Але посадити ліс, це лише початок, за ним потрібно ретельно доглядати, приміром на догляд за лісонасадженнями у минулому році наше підприємство витратило 26 мільйонів гривень. Це посадка, прочистка, прорідження, санітарна рубка, прохідні рубки тощо. Все це неприбуткові роботи і колись на це виділились кошти з державного бюджету, тепер наше підприємство використовує на ці цілі власні кошти.

Та попри це, підприємство сьогодні відіграє важливу функцію не лише в природному, а й у економічному житті району, так одних податків було сплачено 34 мільйони гривень, в тому числі 9 мільйонів – до місцевого бюджету. Середня зарплата працівників лісгоспу складає 15 тисяч гривень.

Між тим лісничий Краснопільського лісгоспу Олег Шкиря проводить короткий інструктаж з посадки саджанців, техніки безпеки і як користуватись мечем Колосова і всі дружно беруться за роботу.

– Задача лісників не те, щоб ми сьогодні зробили норму, а ми повинні дітям перш за все прищепити любов до лісу. Привити їм те, щоб вони своїми руками посадили. Думаю після цього, діти будуть у захваті, що ось колись, і я садив ліс, і з нього щось виросте, і буде ділова деревина, – говорить Олег Борисовч.

Школярам відвели не найважчу роботу – встромляти 20-сантиметрові саджанці дуба у вже зроблені в землі ямки, але вони все ж випрошували у старших потримати легендарний меч Колосова, і після кількох спроб змушені були визнати, наскільки нелегка робота у лісівників.

– Раніше ліс для мене був хаосом, нагромадженням різних дерев. А виявляється, тут зовсім не так, тут ціла наука, – ділиться враженнями семикласник Олександр. – Дійсно, цього б ніколи не дізнався у чотирьох стінах класу.

Поруч із школярами працювали представники районної влади. Якщо для голови Краснопільської районної ради В.О. Савоненка, Краснопільського селищного голови Ю.А. Яремчука та секретаря селищної ради І.В. Юхти, директора заводу «Михайлівські вогнетриви» С.О. Швець це вже не перша подібна акція, то для голови райдержадміністрації С.В. Хрупи та військового комісара А.В. Нагорного висаджувати дуб таким способом – заняття незвичне. Проте всі вони відзначають, що така справа їм до душі.

– Звичайно, ті кілька десятків посаджених сьогодні нами деревець – то крапля в морі в порівнянні з тією роботою, яку щодня виконують лісівники, але це більше має виховне значення для цих хлопчиків і дівчат, маємо подбати про майбутні покоління, треба їм щось добре після себе залишити, – підкреслив Віталій Олексійович Савоненко.

Джерело:
http://krasrada.sumy.ua/aktualni-novini/1461-visadili-dereva-mudrost.html
ВИСАДИЛИ ДЕРЕВА МУДРОСТІ
24-04-2018, 13:43

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.