Розширено зону природно-заповідного фонду на землях Краснопільської ОТГ

Для успішної реалізації цілей Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року збільшено площу природно-заповідного фонду Сумської області на 423,1463 га, куди також включено землі і Краснопільської ОТГ.

З метою збереження цінних природних комплексів рішенням Сумської обласної ради від 22.02.2019 «Про зміни в мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду області» оголошено об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення – заказники: «Краснопільський», «Грузне», «Довжик», «Перекопівський», «Максимівський» та пам’ятка природи – «Андріяшівський дуб».

Ландшафтний заказник «Краснопільський» (Краснопільський район). Розташований біля південно-східної околиці смт Краснопілля. Територія представлена типовими для південно-західних відрогів Середньоруської височини ландшафтами сильно розчленованих лесових рівнин з сірими і темно-сірими опідзоленими ґрунтами, з ярами і глибоко врізаними балками. В її межах зростає вид занесений до Європейського червоного списку – глід український. Об’єкт має природоохоронне, рекреаційне, наукове, пізнавальне, еколого-освітнє значення.

Гідрологічний заказник «Грузне» (Краснопільський район). Розташований біля північно-західної околиці смт Краснопілля. Ставок з площею водного дзеркала понад 30 га та прибережною смугою й частиною балкового комплексу на правому березі ставу. Зустрічається низка видів риб, комах, земноводних, птахів різних рангів охорони, занесених до списків МСОП, Бонської та Бернської конвенцій, а також до Червоного списку видів тварин і рослин, які є регіонально рідкісними і підлягають особливій охороні на території Сумської області.Об’єкт має природоохоронне, рекреаційне, наукове, пізнавальне, еколого-освітнє значення.

Ландшафтний заказник «Довжик» (Краснопільський район). Розташований біля південної околиці смт Угроїди в межах кварталу 126 Краснопільського лісництва ДП «Краснопільське лісове господарство». Схили балок зарослі угрупованнями з домінуванням дуба звичайного та співдомінуванням клена гостролистого. На території мешкають джміль моховий, стрічкарка блакитна, жук-олень, горностай, що занесені до Червоної книги України та ряд інших видів тварин різних рангів охорони. Об’єкт має природоохоронне, рекреаційне, наукове, пізнавальне, еколого-освітнє значення.

Джерело:
https://krasnopilska-gromada.gov.ua/news/1551455477/
РОЗШИРЕНО ЗОНУ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ ОТГ
01.03.2019 17:47

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.