Шевченкіана у Краснопільській ЗОШ І–ІІІ ступенів

4 березня цього року у Краснопільській ЗОШ І – ІІІ ступенів Краснопільської селищної ради Сумської області стартувала триденна шкільна Шевченкіана, присвячена двохсотп’ятій річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Перший день змістовного плану роботи минув цікаво й захоплююче. На відкритті Шевченкіани переможці та лауреати як районних, так і обласних мистецьких конкурсів (Катриченко Валерія, учениця 9 Б класу, Корх Катерина, учениця 6 А класу, Загорулько Альона, учениця 6 Б класу, Забара Софія, учениця 3 В класу) продекламували улюблені твори Кобзаря. Учні школи прослухали музичні композиції за творчістю поета, переглянули альбом «Живописна Україна».

Національний колорит «маленьких» українців удалося розкрити в конкурсі-виставці учнівських малюнків «Шевченкові слова тривожно кличуть душу!», який, окрім призових місць (6 А клас (І місце), 8 А клас (І місце), 9 Б клас (І місце)), сприяв відтворенню мистецьких навичок та здібностей кожного учня школи.

Особливої уваги заслуговує участь учнів 6 А класу (класний керівник Прийма Олена Анатоліївна) в навчальному проекті «Мандрівка шляхами Тараса Шевченка», який проводиться за підтримки Інтернет-сайту «Всеосвіта». Олена Анатоліївна зі своїми вихованцями взялися активно створювати портрет Тараса Шевченка за допомогою методу «Пазли». Багатокольорова гама зовнішності Кобзаря свідчить про його багатогранну творчість, яку вдалося відтворити школярам. Учні 8 А класу (класний керівник Бриндіна Т.М.) спроектували шевченківський фотоколаж.

Учителями української мови та літератури (Борщ В.Г., Кокадей М.І., Прийма О.А.) було проведено декламаторський конкурс «Гранослов». Результати конкурсу: І місце – Катриченко Валерія, учениця 9 Б класу; ІІ місце – Токар Альона, учениця 8 Б класу; ІІІ місце – Кругляк Антон, учень 9 Б класу; ІV місце – Гарета Карина, учениця 8 А класу, – усі учні представили старшу вікову категорію.

Середня вікова категорія була не менш успішною: І місце – Голопьорова Анна, учениця 6 А класу; ІІ місце – Калініна Марина та Єфросініна Юлія, учениці 6 А класу; ІІІ місце вибороли Гарбуз Дарина, Корх Катерина, Мигаль Яна. Молодшу вікову категорію презентували талановиті учениці 5-х класів: І місце – Мірошниченко Анастасія, учениця 5 Б класу; ІІ місце – Маслова Карина, учениця 5 В класу; ІІІ місце – Завгородня Анна, учениця 5 А класу.

Такими були підсумки першого дня Шевченкіани.

Наступного дня, 5 березня, в Краснопільській ЗОШ відбувся другий день шкільної Шевченкіани. За планом роботи Шевченкіани у 8 А класі пройшов відкритий бінарний урок музика/англійська мова за темою «Невмирущий Тарас Шевченко», який провели вчитель англійської мови вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель, Янкова Анна Петрівна та вчитель музики вищої кваліфікаційної категорії, Кулик Ольга Олександрівна. Навчально-виховна мета уроку сприяла розвитку компетентності учнів крізь призму тріади мистецтвознавства: музика-літературознавство-англійська мова.

Заслужену увагу отримали майстерні відповіді учнів англійською мовою, «феєрверкові» запитання вчителів протягом усього уроку, пісенне диво юних українок. Заступник директора школи з навчально-виховної роботи, Лебеденко Лідія Василівна, відзначила проведення уроку на високому методичному рівні та поставила як учителям, так і учням оцінку відмінно. Заступник директора школи з виховної роботи, Борщ Валентина Григорівна, порадила в майбутньому провести цикл уроків «Шевченко і музика, Шевченко і живопис, Шевченко і художня культура», чим зацікавила присутніх.

Не менш важливим у роботі другого дня Шевченкіани був перегляд відеофільму «Невідомий Тарас Шевченко», який по-новому постав перед учнями та вчителями.

Підбиваючи підсумки проведених заходів, кожен учасник зрозумів, що актуальність Тараса Шевченка не в тому, що він порушив великі й вічні питання або дав нам відповідь на них. Кожне покоління має самостійно шукати відповіді на питання, поставлені часом. Сьогодні ми повертаємось обличчям до загальнолюдських цінностей, а отже, й до Кобзаря. Він приходить у наш день. Але й ми повинні йти в його час. Лише так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння!

Третій день, 6 березня, був завершальним днем шкільної Шевченкіани. Учителі й учні провели науково-практичну конференцію «Твій голос пророчий світи розбудив!», у ході якої учасники презентували власні дослідження крізь призму Шевченкознавства та мистецтва.

Декламаторською майстерністю не тільки учнів (Забари Софії, Катриченко Валерії, Токар Альони, Голопьорової Анни, Гарбуз Дарини, Єфросініної Юлії, Мигаль Яни, Калініної Марини, Корх Катерини), а й учителів історії (Ткаченка О.С.), хімії (Голоти Т.Б.), біології (Чуприни В.М.), англійської та німецької мови (Корх В.П., Биченко Л.І., Янкової А.П.), зарубіжної літератури (Завгородньої Т.Д.), української словесності (Кокадея М.І., Прийми О.А.), початкових класів (Новікової В.В.) були вражені всі присутні. Вокальний дует у складі вчителя музики, Кулик О.О. та вчителя англійської мови, Янкової А.П. став родзинкою конференції, яку також примножив учитель української мови та літератури, Горенко М.І.

Закриття Шевченкіани відбулося за круглим столом, за яким кожен учасник висловив власну думку та пропозиції подальшого планування проведення заходів такого типу. Також були заслухані доповіді учителя історії, Ткаченка О.С. щодо містифікації образу Тараса Шевченка; учителя художньої культури, Чучиної В.В. про живописну справу Кобзаря; учителя англійської мови, Биченко Л.І. та її учениці 9 Б класу, Зябленко Анну про пам’ятники Шевченку у світі; заступника директора школи з виховної робота, учителя української мови та літератури, Борщ В.Г. та її учениці 8 В класу Новікової Анни про зв’язок Тараса Шевченка з Сумщиною; учителя української мови та літератури, Кокадея М.І. про зв’язок Тараса Шевченка з Краснопільщиною; учителя української мови та літератури, Фесенко Н.М. та її учениці 10 А класу, Яненко Яни про образи жінок у творчості поета; учителя англійської мови, Янкової А.П. та її учениці 11 А класу, Гербут Яни про двійників Кобзаря; учителя зарубіжної літератури, Завгородньої Т.Д. про зв’язок Тараса Григоровича Шевченка з російською літературою. Цікавим і змістовним був виступ учениці 11 Б класу Красюк Альони щодо національного виміру духовного спадку Кобзаря.

Власні поетичні твори продекламували учениця 6 Б класу Загорулько Альона та учениця 11 Б класу Красюк Альона.

Директор школи, Яремчук А.І. оголосив усім присутнім подяку за участь у конференції, яку засвідчив наказом по Краснопільській ЗОШ І – ІІІ ступенів і вручив учасникам сертифікати.

Кокадей М.І., учитель української мови та літератури

За матеріалами:
http://krasnopillia-zosh.edukit.sumy.ua/novini/id/469
Шкільна Шевченкіана
2019-03-04
http://krasnopillia-zosh.edukit.sumy.ua/novini/id/472
Другий день шкільної Шевченкіани
2019-03-05
http://krasnopillia-zosh.edukit.sumy.ua/novini/id/473
Закриття шкільної Шевченкіани
2019-03-06

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.