Прихисток милосердя і людської гідності

151102_hospice1

Нещодавно, у рамках проведення заходів до Всесвітнього дня хоспісної та паліативної допомоги, у хоспісному відділенні Краснопільської ЦРЛ відбувся прес-тур та засідання «круглого столу» з питань удосконалення організації і надання паліативної та хоспісної допомоги хворим за участю сумських журналістів, представників районної влади, благодійних організацій, духовності, а також фахівців міських та районних медичних закладів, які планують відкрити такі відділення на базі своїх лікарень.

Гості ознайомились із роботою, умовами хоспісного відділення, яке функціонує з липня 2012 року з метою надання медичної допомоги невиліковним хворим. Наразі в закладі перебувають пацієнти, які потребують постійного догляду, знеболюючої терапії, харчування, психологічного та душевного комфорту. Більшість пацієнтів мають важкі онкологічні захворювання. Ними опікуються 18 кваліфікованих медичних працівників.
151102_hospice2Більшість палат відділення облаштовується меблями для одягу хворих для більш комфортного їх перебування під час лікування
151102_hospice3

 

 

 

 

 

 

На базі відділення є бібліотека, молитовний куточок, перукарня. Умови проживання пацієнтів наближені до домашніх.

– Інколи у хворих вистачає ліків, памперсів, та не вистачає спілкування, – пояснює Віктор Миколайович Басов. – Поки людина жива, жива її душа, вона має повноцінно жити, тому навіть найтяжчі хворі читають книги, газети, слухають радіо і дивляться телевізор, бо їм це цікаво, а ще по кілька разів кличуть до себе медсестер просто, щоб поговорити.
151102_hospice4
Придбані сучасні ходунки для хворих з обмеженою можливістю рухатись самостійно

До відвідин делегацій і журналістів у хоспісному відділенні вже звикли, адже свого часу першими створили завдяки наполегливості колишнього головного лікаря ЦРЛ Валентини Фоменко подібне відділення, тож і мають найбільші напрацювання і досвід. Разом з тим В. М. Басов наголошує, що не варто робити з його відділення щось на кшталт музею, а треба розвивати паліативну допомогу в районі шляхом створення хоспісного стаціонару на дому, щоб якомога більше сіл Краснопільщини було нею охоплено. Про це йшлося і під час засідання «круглого столу» з питань удосконалення організації і надання паліативної та хоспісної допомоги хворим.
151102_hospice5
Облаштований “зимовий сад” з метою створення домашнього затишку у відділенні та його естетичної краси

Тож перед тим, як взятися до розгляду проблемних питань, голови райдержадміністрації та районної ради Юрій Яремчук і Віталій Савоненко відзначили грамотами медичних сестер хоспісного відділення Наталію Шматок, Оксану Дзюбан, Оксану Тян, а завідуючий відділенням Віктор Басов в знак вдячності за важку і добросовісну працю подарував своїм колегам картину та ікону.
151102_hospice6
Повністю реконструйований вхід у хоспісне відділення з урахуванням усіх специфічних особливостей пацієнтів хоспісного відділення

А далі почалася робота «круглого столу» за участі голови обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Любові Приходько та керівника громадської організації «Клуб «Шанс» Олексія Загребельного, представників районної влади, головного лікаря Краснопільської ЦРЛ Євгена Івахненка, настоятеля Краснопільського Успенського храму Іоанна Дубляка, представників благодійних організацій і журналістів.
151102_hospice7
Піднімаючи питання удосконалення організації і надання паліативної та хоспісної допомоги хворим завідуючий відділенням В. М. Басов наголошував, що не зважаючи на комфортні умови перебування у хоспісному відділенні, більша частина хворих не має можливості отримувати необхідну допомогу, тому треба створити виїзні бригади на дому, що дасть змогу не лише надавати допомогу хворому в домашніх умовах, а й навчити інших людей, як це робити. Адже чого гріха таїти, навіть замінити білизну і переодягнути хворого – це ціла наука. На жаль, сьогодні не всі розуміють різницю між поняттями соціальної допомоги потребуючим її вдома і паліативною допомогою, яка має надаватись спеціально навченими фахівцями. А це і психологічна допомога, полегшення фізичних страждань, покращення апетиту, перев’язки, ін’єкції та ще багато чого.
151102_hospice9
Постійний контакт із людським горем дає велике навантаження на персонал. Є такий термін, як «лікування собою», бо працювати у хоспісі – означає не лише лікувати, але й дарувати свою любов та милосердя

Багато проблемних питань обговорювалось на засіданні, адже паліативна допомога є не лише медичною проблемою, вона потребує ефективної координації органів виконавчої влади, медичних і соціальних служб, громадських і благодійних організацій, небайдужих громадян.

151102_hospice8Тому учасники «круглого столу» вважають за необхідне звернутись до Сумської обласної державної адміністрації та обласної ради і розробити регіональну програму організації і надання паліативної та хоспісної допомоги хворим у Сумській області на період з 2016 по 2020 роки, створити міжвідомчу робочу групу з розробки проекту Програми, Положення та склад якої затвердити розпорядженням голови Сумської облдержадміністрації.

151102_hospice10В свою чергу у місцевому хоспісному відділенні не проти надавати необхідну допомогу хворим з інших районів, а отже й залучити додаткові кошти на потреби відділення. На думку Віктора Басова, важливо долучити до вирішення питання покращення забезпечення відділення коштами, обладнанням, медикаментами великі благодійні фонди, в тому числі й міжнародні. Хоспіс – це будинок милосердя і людської гідності, де людина почуває себе вільною від страждань та самотності завдяки опікуванню небайдужими людьми і кваліфікованими спеціалістами.

О.Моцний

Джерело:
http://krasnews.at.ua/publ/zhittja_kraju/bolovi_tochki/paliativna_dopomoga_pravo_na_gidne_zhittja_do_kincja/31-1-0-619
22.10.2015
Паліативна допомога – право на гідне життя до кінця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.