Стежками Слобожанської культури

160222_vitalnia1
Найбагатшим скарбом для кожного народу є його культура, яка починається з першовитоків любові до рідного слова. За допомогою нього виховують покоління, збагачують культуру, розвивають науку й техніку. Тому головним завданням на сьогодні залишається примноження словесної культури, її передача іншим поколінням.

19 лютого 2016 року на базі Краснопільської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів відбулася літературно-музична вітальня з участю заслуженого артиста Україна В. І. Будянського та поета-краєзнавця, перекладача Г. І. Бондаря.

160222_vitalnia2
Зустріч стала результатом краєзнавчої експедиції шкільного наукового товариства «Юний дослідник» до Сумської обласної наукової універсальної бібліотеки 17 жовтня 2015 року. Секція «Гранослов», керівником якої є учитель української мови та літератури М. І. Кокадей, мала змогу переглянути раритетну літературу періоду XVIІІ – XX століть.

Секція «Юний натураліст» під керівництвом учителя біології та основ здоров’я В. І. Удовиченко переглянула підготовлену співробітниками бібліотеки відеопрезентацію щодо здорового способу життя.
160222_vitalnia3
Юні науковці вразили бібліотекарів своєю допитливістю та жагою до знань історичного минулого рідного краю у світі науки, культури і техніки. Результатом спілкування стала домовленість про зустріч із шкільним науковим товариством у його рідних стінах, яку підтримала Сумська обласна державна адміністрація.

Не довго вагаючись, співробітники бібліотеки Т. В. Миронова та Л. П. Шевченко підготували сценарій для проведення вище зазначеного заходу. Урочисту частину відкрив М. І. Кокадей, привітавши вчителів, учнів та гостей зустрічі з третьою річницею створення шкільного наукового товариства «Юний дослідник». Настановче слово для учасників літературно-музичної вітальні промовив директор школи А. І. Яремчук.
160222_vitalnia4
Учителів та учнів вразив виступ поета-краєзнавця Г. І. Бондаря. Теплота родинних відносин, козацька педагогіка, пекучий біль спогадів про війну, голодомор, перша закоханість зринали в інтимній та філософській ліриці митця – «Озаричі», «Вечір», «Село на Пслі» та ін. Торкнулися душі струни авторської пісні заслуженого артиста України В. І. Будянського.

Цікавим виховним моментом було представлення творчих здобутків ораторів, які подарували для читачів шкільної бібліотеки перлини краєзнавчої й художньої літератури.
160222_vitalnia5
Учениці 11 класу Остріщенко Ю. та Рудь А. як представники шкільного самоврядування виступили зі щирими словами вдячності за збагачення дитячої душі джерельною водою української культури. Фіналом зустрічі було щиросердне прощання, яке подарувало для кожного з присутніх насолоду й тривогу, які засвідчило спільне фото напам’ять.

Редколегія наукового товариства «Юний дослідник» Краснопільської ЗОШ І – ІІІ ступенів.

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/stezhkami_slobozhanskoji_kulturi/2016-02-22-6084
22.02.2016
Стежками Слобожанської культури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.