ВІДВАЖНА ЛИСТОНОША

160304_L_Lesnyk1Начальник відділення поштового зв’язку села Великий Бобрик Людмила Лесник належить до когорти жінок, якими захоплювався ще поет Некрасов: і коня на скаку зупинить, і в хату, охоплену полум’ям, не побоїться… Ну, коня-не коня, а злочинну групу, що намагалася пограбувати її відділення, затримати допомогла!

Напередодні жіночого свята Восьме березня Людмила Миколаївна отримала Подяку від Сумської Дирекції УДППЗ «Укрпошта» та від обкому профспілки працівників поштового зв’язку за проявлену кмітливість та самовладання при виникненні позаштатної ситуації на об’єкті поштового зв’язку.

Ту «позаштатну ситуацію», що трапилася 8 січня у Великому Бобрику ця тендітна жінка хоч згадує з посмішкою, але зізнається – нервових клітин того дня втратила таки багато.

– Побачила трьох хлопців, що вешталися неподалік приміщення поштового зв’язку, але нічого підозрілого в цьому не помітила, бо у нас багато молоді поповнюють рахунки на мобільниках, – розповідає Людмила Миколаївна. – У нове приміщення ми переїхали не дуже давно, тож не всі, особливо приїжджі, орієнтуються, буває, замість пошти йдуть до сусідньої аптеки. Тож я запитала у вікно, чи не пошту, вони, бува шукають? Чоловіки відповіли ствердно, я ж сіла на робоче місце, дістала зошит, куди записую поповнення і стала чекати. Коли чоловіки зайшли, спокійно запитала: «Слухаю вас», але замість відповіді побачила наведений на мене пістолет.

Та навіть після цього Людмила Миколаївна ще не усвідомила, що це справжнє пограбування, натомість в голові промайнуло: «Новорічні свята, вулицями вертепи ходять, жартують, тож і у ці секунди хтось хай і невдало, але жартує». Та до страшної реальності повернув вигук одного з нападників: «Це пограбування!».

– Я ще й перепитала – яке ще пограбування? А він у відповідь: «Звичайне, гроші давай!», – продовжує згадувати ті події Людмила Миколаївна. – Дістала десять гривень, що були в касі і протягнула їм, чим неабияк здивувала нападників. Не повіривши, один з них оглянув шухляди мого стола і перепитав: «Це все?». «Все, ви ж не в банк прийшли, а у сільське відділення пошти». Чесно кажучи, тоді навіть забула, що у мене в пакеті у гаманці моя зарплата лежить, якби знайшли і зрозуміли, що я їм говорю неправду, хтозна, як би вони вчинили. А так бандити ні з чим пішли до виходу, я за ними – в надії вибігти на вулицю і покликати когось на допомогу, але вони мене не пустили і заштовхали назад в кабінет. Кричати ж у вікно не наважилась, як не як, у них зброя в руках.

Коли ж злочинці зникли з поля її зору, почала телефонувати на всі знайомі номери, кликати на допомогу, і лише після цього на неї нахлинули усі емоції, які до цього тримала у собі. Більше того, почала хвилюватися за місцевого дільничного інспектора, який після отримання тривожного повідомлення кинувся навздогін бандитам. Тоді Людмила Миколаївна ще не знала, що краснопільські правоохоронці спрацювали оперативно і затримали нападників на виїзді із села. Як з’ясувалося, через снігові замети злочинці-невдахи не змогли виїхати на гору на своєму автомобілі.

Не знала тоді відважна листоноша, що завдяки їй правоохоронці затримали осіб, які упродовж грудня 2015 року – січня 2016 року вчинили ряд умисних корисливо-насильницьких кримінальних правопорушень на території м. Суми та Сумської області, перетворивши цю злочинну діяльність на основне джерело свого існування. Зокрема, ними здійснено п’ять розбійних нападів із застосуванням зброї та насильства на представників підприємницької діяльності, викрадення людей та незаконне позбавлення їх волі, незаконне заволодіння транспортними засобами, у тому числі викрадення родини бізнесменів, що сталося у м.Суми 25 грудня 2015 року, та інші кримінальні правопорушення.
160304_L_Lesnyk2
– Чесно кажучи, перші дні не покидав страх, що ці чоловіки втечуть від міліції і прийдуть до мене, аби помститися, – зізнається Людмила Миколаївна.

Та не варто боятися. Не втечуть. Як повідомив начальник відділу прокуратури Сумської області Анатолій Мірошниченко, за вчинення зухвалих злочинів зловмисникам загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна. Тож якщо у дитинстві їх недовиховали, то, тепер, як кажуть, виховуватимуть уже в іншому місці…

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/vidvazhna_listonosha/2016-03-04-6131
04.03.2016
ВІДВАЖНА ЛИСТОНОША

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.