Війна триває на всіх фронтах

Минулої п’ятниці, 26 січня, близько полудня, образно кажучи – “без оголошення війни”, був видалений з всесвітньої мережі сайт “Краснопілля. Край Слобожанський”.

Багато читачів та шанувальників нашої газети були постійними користувачами згаданого сайту, який діяв останні 8,5 років. За цей час сайт став фактично електронною неофіційною версією, вдалим доповненням газети “Перемога”.

Сайт був найбільшим інформаційним веб-ресурсом нашого містечка і району, мав належну популярність і увагу. Це підтвердив і шквал телефонних дзвінків на адресу редакції та головного редактора після цієї надзвичайної події.

Тому має сенс трохи пояснити ситуацію для численних користувачів сайту. “Краснопілля. Край Слобожанський” був створений і всі роки працював на волонтерських некомерційних засадах. Це певною мірою і визначило вибір веб-платформи для функціонування сайту, який діяв на популярному російському веб-сервісі uCoz. Слід об’єктивно визнати, що цей веб-сервіс має зручні і широкі можливості для створення і підтримки веб-ресурсів. Якби не одне “але” – власником і розробником веб-сервісу uCoz є російська компанія.

Немає потреби нагадувати, яку роль грає сусідня держава останні чотири роки. Для сайту “Краснопілля. Край Слобожанський” перший “дзвіночок” пролунав у липні 2014 року – тоді внаслідок стороннього втручання був знищений практично весь контент сайту. Офіційне слідство тоді не знайшло зловмисника. На щастя, тоді цей інцидент не був пов’язаний з адмінслужбою сервісу uCoz, і роботу сайту вдалося відновити без суттєвих втрат. Але сайт залишився у зоні ризику…

Цього разу сайт видалений адміністрацією веб-сервісу uCoz – ніби-то за “нарушение правил использования системы”. Це формулювання зараз може прочитати кожен, хто намагається знайти видалений сайт. Жодних попереджень, уточнень чи пояснень щодо причин видалення сайту на адресу адміністратора сайту не надходило.

Тому про істинні причини (формальні і неформальні) таких брутальних дій можна лише здогадуватися… Втім, кожен, хто поцікавиться змістом “Пользовательского соглашения” веб-сервісу uCoz знайде свій варіант відповіді. Сайт “Краснопілля. Край Слобожанський” всі роки свого існування займав активну патріотичну позицію, тому не одна сотня матеріалів на сайті могла бути сприйнята у сусідній державі як такі, що носять “вредоносный, угрожающий, клеветнический, ложный” характер. В цих умовах про відновлення функціонування сайту на веб-сервісі uCoz не може бути й мови.

Читачам і шанувальникам, які звикли знайомитися з новинами життя нашого краю в інтернеті, рекомендуємо скористатися послугами сайту “Громадський портал Краснопілля” (http://krasnopillya.org.ua/), з яким ми співпрацювали до цього і будемо співпрацювати надалі. Успіхів! Виживемо! Прорвемося! Сподіваюся, що “спроба №2” створення власного сайту буде вдалішою і довговічнішою!

З повагою, редактор газети «Перемога» О. МОЦНИЙ.

Джерело – сторінка автора у facebook
Alexandr Motsny
30 січня 2018 о 9:33

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.