Почалася практична реалізація медичної реформи

13 березня, на робочій нараді при голові районної ради Віталію Савоненку розглянуто поетапний план реформування медичної галузі в Україні. Вся медична реформа складається з чотирьох основних етапів: І етап (1 січня – 31 березня 2018), ІІ етап (1 квітня – 31 травня 2018), ІІІ етап (1-30 червня 2018) та IV етап (з 1 липня 2018).

На нараді за участю голови районної державної адміністрації Сергія Хрупи, головного лікаря КЗ “Краснопільський РЦПМСД” Валентини Масалітіної, головного лікаря Краснопільської ЦРЛ Євгена Івахненка, начальника фінансового управління районної державної адміністрації Андрія Шаповала, представників Краснопільської та Миропільської ОТГ проаналізовано І і ІІ етапи реформи.

Так, перший етап включає в себе наступні кроки:

Фінансування первинної ланки здійснюється, як і раніше, – за рахунок субвенцій з державного бюджету через місцеві бюджети (як і всієї системи охорони здоров’я).

Головні лікарі: мають реорганізувати заклади первинної медичної допомоги з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Саме ці заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати через неї (починаючи з липня) пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Лікарі сімейної медицини: мають починати попередній пошук пацієнтів у «пілотному режимі». Наприклад, скласти список пацієнтів, що висловили бажання користуватися послугами саме цього спеціаліста.

Завдання-максимум для лікарів сімейної медицини: готуватися до власної (приватної) практики, зауважив правозахисник. Можна об’єднуватися з колегами по 2-3-4 лікарі (що дасть економію на оренді приміщення та апаратури), аби разом шукати приміщення, брати кредит на ремонт і закупівлю необхідної медичної апаратури, вибирати медичних сестер; вивчати вимоги до власної практики та ази бухгалтерської роботи (її буде достатньо); розробляти документацію для надання додаткових платних медичних послуг (оплата яких не покриватиметься виплатами Національної служби здоров’я України, і за які буде готова платити частина далекоглядних пацієнтів); готуватися отримати ліцензію на ведення приватної практики і зареєструватися як фізична особа підприємець (ФОП).

Різниця між формою господарювання сімейного лікаря-ФОПа та сімейного лікаря закладу первинної медицини – у розпорядженні коштами. У першому випадку профінансовані Нацслужбою здоров’я гроші надійдуть на рахунок ФОП, і сам лікар вирішить, яка частина з них піде на його зарплату, а яка – на діяльність медзакладу. У другому випадку – це вирішить головний лікар медзакладу.

Пацієнти: мають обрати сімейного лікаря за своїми уподобаннями (без прив’язки до місця реєстрації пацієнта). Попередньо домовитися з цим лікарем про підписання декларації про надання медичних послуг.

Для другого етапу характерне:

Фінансування первинної ланки продовжується за рахунок субвенції.

Місцеве керівництво: має внести зміни до місцевих бюджетів щодо виділення коштів для часткового фінансування утримання та модернізації закладів первинної медицини (попередньо вивчивши їхні потреби).

Головні лікарі: мають завершити реорганізацію закладів первинної медичної допомоги з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства. Провести економічні розрахунки. Звернутися до місцевих рад з проханням про часткове фінансування з місцевих бюджетів утримання та модернізації їх закладів. Скласти штатний розпис закладів. Визначитися з розмірами заробітної плати лікарів первинної ланки (виходячи з кількості пацієнтів, які уклали декларації з кожним з них) – у відсотках від коштів, які будуть виплачені за цих пацієнтів Національною службою здоров’я України. Визначитися з розмірами заробітної плати медичних сестер та іншого персоналу.

Лікарі сімейної медицини: офіційно укладають з пацієнтами декларації про надання медичних послуг і підписують трудові договори з керівництвом комунального некомерційного підприємства.

ФОПи-лікарі: офіційно укладають з пацієнтами декларації про надання медичних послуг та (за бажанням пацієнтів) договори про надання додаткових платних медичних послуг. Завершують підготовку приміщення та придбання медичного обладнання. Отримують у МОЗ ліцензії на власну медичну практику у сімейній медицині або педіатрії (на цю процедуру потрібно витратити 7 днів).

Пацієнти: укладають з обраними лікарями декларацію про надання медичних послуг та (за бажанням) договір про надання додаткових платних медичних послуг.

Обговоривши основні кроки вищезазначених етапів, очільник районного депутатського корпусу доручив головним розпорядникам коштів підготувати листи щодо фінансування модернізації їх закладів з метою внесення змін до районного бюджету на 2018 рік та прийняття рішення про перетворення КЗ “Краснопільський РЦПМСД” в комунальне некомерційне підприємство на черговій сесії районної ради. Також зазначив про необхідність проведення “круглого столу” керівників району з сімейними лікарями на предмет укладення з пацієнтами декларацій про надання медичних послуг і підписання трудових договорів з керівником комунального некомерційного підприємства.

В ході наради було розглянуто і питання щодо призовної комісії населення Верхньосироватської ОТГ та Миропільської ОТГ, складання медичної, статистично-економічної звітності Краснопільською центральною районною лікарнею. За підсумками обговорюваного питання, Віталій Олексійович вніс пропозицію головному лікарю Краснопільської ЦРЛ підготувати основні проблемні питання медичної галузі з метою направлення звернень обласній державній адміністрації, обласній раді, управлінню охорони здоров’я задля отримання консультацій та роз’яснень.

У перспективі планується розглянути наступні кроки впровадження медичної реформи в Україні на черговій нараді, а також здійснення візиту керівника Краснопільської центральної районної лікарні до Миропільської об’єднаної територіальної громади з метою вирішення питання передачі медичної субвенції в Краснопільський район та заключення договору для надання медичної допомоги на вторинному рівні.

Джерело:
http://krasrada.sumy.ua/aktualni-novini/1444-rozglyanuto-poetapniy-plan-reformuvannya-medicini-v-ukrayin.html
Розглянуто поетапний план реформування медицини в Україні
13.03.2018, 16:17

Детальну інформацію про сімейних лікарів Краснопільщини можна знайти тут:

https://krasnews.wordpress.com/2018/03/09/%d0%b6%d0%b8%d1%82%d0%b5%d0%bb%d1%96-%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%be%d0%bf%d1%96%d0%bb%d1%8c%d1%89%d0%b8%d0%bd%d0%b8-%d0%be%d0%b1%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%b9%d1%82%d0%b5-%d1%81%d1%96%d0%bc%d0%b5/
Жителі Краснопільщини! Обирайте сімейного лікаря! Кандидати тут!
09.03.2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.