Ще одна естафета, яка увійде до золотої колекції українського біатлону!

У суботу, 10 березня, в фінському Контіолахті пройшла змішана естафета за програмою сьомого етапу Кубка світу з біатлону. Україна в складі Анастасії Меркушиної, Віти Семеренко, Артема Прими та Дмитра Підручного виборола срібло!

Визначну змішану естафету провела в Контіолахті українська четвірка! Це гонка, яка увійде до золотої колекції нашого біатлону, навіть, незважаючи на другу позицію нашої команди!

Вже зі старту збірна України почала приємно дивувати. Анастасія Меркушина, яка отримала на гонку місце стартера, на двох вогневих рубежах дала майстер-клас всім суперницям і на дистанцію останнього кола пішла лідером, не використавши жодного запасного патрона! І, незважаючи на те, що лідерство втримати не вдалося, сьома позиція і 19 секунд відставання від Словаччини, яка несподівано очолила пелотон, означали: ми – в боротьбі за вищі місця. Чого не могли вже після дебютного відрізку сказати одні з фаворитів гонки – німці, у яких вчорашня героїня індивідуальної гонки – Франциска Хільдебранд пішла на штрафне коло.

Другий етап Віти Семеренко – зразковий! Провівши вогневі рубежі з одним запасним патроном, в той час як чимало збірних накручували штрафні кола, Віта не тільки зберегла команду в боротьбі за подіум, але і повернула до трійки лідерів! Більш того, гандикапу від лідерів практично не стало – між Словаччиною, що продовжувала лідирувати і Україною, яка йшла третьою, була всього одна секунда!

Чоловічі половини змішаних естафет традиційно хвилююче для українських вболівальників. Але не в цей вечір! Артем Прима і Дмитро Підручний, якщо і змушували серця фанатів битися частіше, то – від гордості за команду, вони на рівних боролася зі світовими біатлонними зубрами. Головним завданням Артема на свій етап було – уникнути непотрібних помилок. І це нашому спортсменові вдалося на 99%. Ще один відсоток залишимо на запасний патрон в стрільбі лежачи. Проте стійку Прима відпрацював настільки здорово, що знову засвітив український прапор на першій позиції на виході зі стадіону! На плечах, правда, «висіли» норвежець Хенрік Лабелунд і італієць Домінік Віндіш, яким на передачу естафети Артем трохи поступився, але відправив свого капітана в боротьбу за подіум, який для самого Прими повинен був стати дебютним у кар’єрі на рівні Кубку світу.

Ну, а для Дмитра Підручного це був етап всієї його попередньої кар’єри. Вже скільки разів він йшов в гонку, не маючи реальних можливостей боротися за нагороди, витягав команду, відігравав позиції, але все одно фінішував далеко позаду подіумів. І ось настав той день, коли нагорода цілком і повністю залежала від Діми!

На три місця на подіумі було чотири претенденти: окрім Підручного, це ще й імениті: норвежець Тар’єй Бе, стрімкий італієць Лукас Гофер, а також Максим Цвєтков. І це була гонка, де ніхто не хотів поступатися! Перший рубіж – всі бездоганно точні: швидко розстрілявши мішені квартет пішов на дистанцію взагалі без шансів для інших суперників, які програвали вже більше хвилини!

Перед другим рубежем почався класичний «сюрпляс» – ніхто не хотів брати ініціативу після підйому в «контіолахтінську стіну», суперники озиралися один на одного, дозволивши суперникам на короткому відрізку відіграти до 20-ти секунд! Першим зі ступору вийшов український капітан, і цей момент, мабуть, став ключовим в медальній позиції нашої збірної. Підручний за сотню метрів до стрільбища досить несподівано для суперників прискорився, отримав всього кілька метрів просвіту, але саме ці миті дозволили Дмитру навіть з запасним патроном закінчити стрільбу першим! Більш того – отримати п’ять секунд запасу перед усіма суперниками!

На середині кола Підручний був все ще попереду, але аж надто хороший був сьогодні Хофер… Італієць не тільки наблизився до лідируючого українця, а й підтяг на собі старшого Бе, відчепивши тільки Цвєткова, який не витримав темп. Наздогнавши Дмитра, Лукаш продовжував нарощувати темп, але Підручний зумів вчепитися за ним, а Тар’єй Бе, навпаки, почав «просідати». Надалі італієць контролював гонку, і, незважаючи всього лише на перевагу у півтори секунди на фініші, реальних шансів нашому капітану не дав.

Підручний же перетинав лінію фінішу з абсолютно закономірно злетівшими вгору руками! Срібло з золотим присмаком! Браво!!!

А на п’єдесталі пошани було неймовірно приємно бачити обличчя наших призерів, що просто світилися. Та Команда, по якій ми скучили. Українські мушкетери – один за всіх, і всі за одного!

Напевно, думати в цей момент про щось, окрім самої медалі, – блюзнірство. І тим не менше, відзначимо, що ця гонка істотно поліпшила позиції нашої команди в Кубку націй. У чоловіків Україна обійшла не тільки найближчих конкурентів зі Словенії та Швейцарії, а й чехів, що провалили гонку, і вийшла на восьме місце! А у дівчат третя сходинка нашої команди залишається непорушною – до француженок, які йдуть другими, дистанція в 155 балів, а перевага над італійками, які наразі посідають четверте місце – 108 очок.

Завтра в Контіолахті відбудуться гонки з масовим стартом, в яких Україну представлять сестри Семеренко і Юлія Джима.

Змішана естафета
1. Італія (1+13) 1:15:08.3
2. Україна (0+3) +1.5
3. Норвегія (0+9) +9.1
4. Росія (0+7) +16.9
5. Франція (2+6) +1:02.2
6. Швеція (1+13) +1:28.3
7. Німеччина (2+12) +1:31.2
8. Австрія (2+6) +2:34.0

Джерело:
http://www.biathlon.com.ua/print.php?lang=ukr&id=8477
2018-03-10 19:03
Контіолахті 2018. Результати змішаної естафети

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.