Краснопільські учні успішно виступили на обласній конференції «У світі краєзнавчих відкриттів»

22 листопада 2018 року в Сумському обласному центрі позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбулася обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «У світі краєзнавчих відкриттів».

У конференції взяли участь 50 юних краєзнавців Сумщини. Вони презентували результати пошуково-дослідницької роботи за напрямами Всеукраїнської експедиції учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» та екскурсійно-краєзнавчі стартапи в межах обласного соціально-освітнього проекту «Кожна дитина має право» за напрямом «Архітектурні перлини Сумщини».

За підсумками роботи секції «Всеукраїнська експедиція учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» ІІ місце посіла Брижик Яна, вихованка гуртка «Пішохідний туризм» (кер. Буднік В.В.) Краснопільського центру дитячої та юнацької творчості Краснопільської селищної ради.

Керівники делегацій взяли участь у роботі творчої лабораторії з теми «Суми на рубежі ХХ сторіччя» на базі Сумського обласного краєзнавчого музею.

Цікавою і змістовною була робота конференції за напрямом «Архітектурні перлини Сумщини». Під час виступів учні мали змогу представити результати своєї науково-пошукової діяльності, та ближче познайомити присутніх з історією рідного краю. Лауреатом конференції стала учениця Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. Рудоман Вікторія, вихованка туристсько-краєзнавчого гуртка, з презентацією власного екскурсійно-краєзнавчого стартапу «Архітектурна спадщина Краснопілля».

На жаль, в нашому містечку не будували своїх палаців Голіцини, не зводили маєтків Харитоненки… А ті незначні давні споруди, що лишилися в селищі, є мовчазними свідками нашого минулого. Це найдавніша пам’ятка Краснопілля – храм Успіння Пресвятої Богородиці, будівлі залізничного вокзалу, двокласного училища, млина початку ХХ ст., що входять до переліку архітектурних об’єктів місцевого значення.

Ця дослідницька робота – лише початок ознайомлення з архітектурою рідного краю. У майбутньому краснопільські школярі мають на меті зосередити пошукову діяльність на вивченні історії будівництва в селищі другої половини минулого століття.

За матеріалами сайтів:
http://www.krasnopillia-rcdut.sumy.sch.in.ua/news/id/175
Обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «У світі краєзнавчих відкриттів»
2018-11-23
http://krasnopillia-zosh.edukit.sumy.ua/news/id/418
Архітектурна спадщина Краснопілля
2018-11-23

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.