Юні краєзнавці району поділилися результатами пошуків на своїй щорічній конференції

Вивчення історії, географії рідного краю, популяризація його традицій, культурних цінностей, надбаних народом протягом століть, у наш час, є одним із найголовніших завдань, що стоять перед усіма закладами освіти, культури району.

З метою формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення дітей до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини рідного краю, виховання в дітей та учнівської молоді патріотизму, поваги до культурних і духовних цінностей українського народу на базі читального залу районного Палацу культури та спільно з його працівниками проведена щорічна учнівська краєзнавча конференція «В подорож по Краснопільщині».

В роботі конференції взяли участь почесні гості нашого заходу, які внесли і вносять вагомий внесок в дослідження історії Краснопільщини – Козир Олександр Васильович та Десятниченко Олександр Олександрович.

Юні пошуківці під керівництвом вчителів, керівників гуртків впродовж року працювали за напрямами Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» – проводили краєзнавчу, пошукову, науково-дослідницьку роботу, працювали в архівах, бібліотеках, збирали фактичний матеріал, статистичну інформацію під час походів, екскурсій.

І як підсумок своєї роботи за рік, учні на конференції презентували підготовлені надбання за різними напрямами експедиції.

Краснікова Анастасія із Мезенівського НВК разом з вчителем географії Хімченко А.О. працювали за напрямом «Географія рідного краю» – досліджували демографічну ситуацію в селі впродовж багатьох років, про що і познайомили присутніх.

За напрямом «Духовна спадщина мого народу», учень Ряснянського НВК Стріла Микола працював під керівництвом вчителя географії Павлової Т.В., в підготовленій роботі за темою «Серця мого святиня» розповів про трагічну історію Свято-Димитріївського монастиря, який було споруджено на околицях села в кінці ХІХ століття.

Таран Діана, учениця Покровської ЗОШ І-ІІст., керівник – вчитель історії Русінов С.М., працювала за напрямом «Духовна спадщина мого народу» та дослідила життєвий шлях уродженця села – видатного художника Андрія Багно.

«Славгородська старовина» – це дослідження за напрямом «Сумщина в міфах і легендах» Мамалиги Олександра та вчителя історії Анцибор Т.М. із Славгородської ЗОШ І-ІІІст. В своєму виступі учень розповів про архітектурний ансамбль садиби Голіциних, який знаходиться в селі.

«Забудеш рідний край – тобі твій корінь всохне» (Павло Тичина) – ці слова є епіграфом до дослідження Голубцової Юлії та вчителя української мови та літератури Грабовського НВК Щербак О.О. за напрямом «Із батьківської криниці», робота «Фольклор рідного села Грабовське».

Тур’янський НВК на конференції представляла Чалих Любов та її керівник Кириченко Л.А., які декілька років поспіль працюють за напрямом «Герої сучасності – серед нас». Результати цьогорічного дослідження «Герої АТО: історії з війни моїх земляків-воїнів» були представлені учасникам конференції.

За проведену краєзнавчо-пошукову роботу та активну участь в краєзнавчій конференції юні краєзнавці від відділу освіти, молоді та спорту отримали подяки.

Десятниченко О.О. на згадку всім виступаючим, як автор, подарував книжку «Паліцинськими стежками».

Всі присутні здійснили віртуальну подорож мальовничими місцями нашого району, в яких дивовижно концентруються історичні події та природні об’єкти й явища, краще пізнали минуле, порівняли із сьогоденням, зазирнули в майбутнє, щоб через факти і аналіз довести, що їхній край красивий і величний. Заслугою юних пошуковців є і те, що вони змогли піднести і важливість кожного населеного пункту, кожного історичного факту і кожної природної чи історичної пам’ятки.

Н.Середа, методист РМК

Джерело:
http://krasnosv.at.ua/news/2018-12-05-747
Краєзнавча конференція «В подорож по Краснопільщині»
05.12.2018, 15:35

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.