У Великій Рибиці зведуть новий храм ПЦУ, де лунатиме молитва українською: митрополит Епіфаній освятив початок будівництва

Без сумнівів 2021 рік став для Великої Рибиці роком оновлень. Повністю відреставрований дитячий садок, ігровий майданчик для дітей, збудований сучасний футбольний стадіон, чим може похвалитися далеко не кожне село. Але безумовно головною подією року для села стало освячення хреста і власне місця для побудови храму на честь святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця. Ця подія могла так би і залишитися заходом місцевого масштабу, якщо б на освячення не зібралося найвище духовенство України. Проводив молебень митрополит Київський і всієї України Епіфаній, разом із ним були присутні митрополит Симеон, архієпископ Мефодій, архієпископ Агапіт, єпископ Митрофан.

Але важливим був не тільки той факт, що до села завітало таке високе представництво. Велика Рибиця знаходиться всього лише за декілька кілометрів від кордону із Росією, країною-агресором, яка веде на території України не тільки військові дії, а й займається масованою пропагандою, яка включає в себе і релігійну складову. Тож побудова великого храму ПЦУ Київського Патріархату має дуже велике ідеологічне значення.

Якщо ж відкинути ідеологічну складову, яка все ж таки більше відноситься до сфери державних інтересів, а зосередитись саме на духовних цінностях, то й з цього боку переоцінити подію буде дуже важко, бо село Велика Рибиця має давню, та разом із тим сумну православну історію. Напевно можна стверджувати, що перша православна церква у Великій Рибиці з’явилася в 1670-х роках. В грамоті царя до Бєлгородського воєводи Шереметьєва, написаної в 1677 році, говориться, зокрема, про дерев’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці і навіть вказується, що побудована церква на кошти сім’ї землевласників Безрученків. Згодом в селі з’явився великий мурований храм Успіння Пресвятої Богородиці, але даних про дату заснування чи про меценатів, на чиї кошти він був побудований, не залишилось. Та як би там не було, храм проіснував не одне століття, до середини 50-х років 20 століття в ньому відправляли служби. На початку 60-х церква занепала, служби не велися і храм зачинили. В 1972 році у зв’язку з аварійним станом було вирішено знести будівлю, та як стверджують мешканці села, привід був цілком формальний, ніякого аварійного стану не було, церква простояла б ще не одне століття.

Це підтверджується і інженерними документами, підривати храм довелося двічі, бо з першого разу знести міцну будівлю не змогли. З того часу в селі не було жодної церкви та навіть маленької каплиці, для проведення обрядів доводилось їздити до сусідніх сіл, або привозити священика у Велику Рибицю. Лише в 2015 році в селі відкрилася невеличка церква, яка розташувалася у занедбаному приміщенні колишньої церковно-парафіяльної школи, яка стояла порожньою з 50-х років. Зараз, завдяки громадській позиції бізнесмена і мецената Миколи Калініченка у Великій Рибиці з’явиться свій, вже справжній український храм.

Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, крім прихожан та церковнослужителів, зустрічали депутат Сумської обласної ради, голова ФГ “Батьківщина” Віталій Калініченко, директор агрофірми “Псьол” Микола Калініченко разом зі своїми родинами, які є ініціаторами та меценатами майбутнього храму. Саме вони розпочали облаштовувати місце під майбутній храм, вболіваючи про якнайшвидший початок будівництва.

– З цим місцем ми визначились років десять тому і ось лише сьогодні зробили перший, але важливий крок для побудови храму, – говорить Микола Петрович Калініченко. – Ми й до цього будували багато об’єктів, щоб життя мешканців нашого села було кращим, щоб місцева дітвора і їх батьки почували себе комфортно. Завіряю всіх присутніх, що скоро на цьому пагорбі постане чудовий храм і ми всі знову зустрінемось тут в день його освячення.

Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до присутніх зі словом, в якому наголосив на значенні храму для молитви й участі в Таїнстві Євхаристії. «Кожен із нас має власний дім, в який ми запрошуємо гостей і, радісно їх зустрічаючи, гостимо. Так і Господь чекає кожного із нас у Своєму Домі, який ми будуємо для Нього. У цьому Домі ми долучаємося до найбільшого Таїнства у справі нашого спасіння – Євхаристії», – сказав Предстоятель ПЦУ.

Також Митрополит Епіфаній закликав вірян, розбудовуючи громаду і храм, допомагати ближнім.

Коментар протоієрея Івана Малюка, благочинного Краснопільського Благочиння, настоятеля краснопільських храмів Покрови Пресвятої Богородиці і Успіння Божої Матері:

– Для мене, як для священника, побудова нового храму, не важливо де саме, в Сумській області, чи у Львівській, велике свято. Що ж стосується Великої Рибиці, то звичайно це випадок дуже хвилюючий, ми доводимо, що навіть на кордоні із Росією ми все ж таки залишаємось українцями, які розбудовують свою православну, християнську церкву. Та й взагалі, знаєте як кажуть, якщо в селі є церква, школа і магазин, то село живе. Як сказав Блаженнійший, храм – це дім Божий і тепер такий дім Божий з’явиться в цьому селі, звісно, для кожного християнина це радісна і надзвичайна подія. Я мав честь познайомитися із паствою Великої Рибиці, коли мене запрошували на богослужіння, ми освячували ключі, я проводив богослужіння на відкритті чудового нового стадіону. Незабаром це все можна буде робити у справжньому Божому, як я вже казав, домі. Я впевнений, що храм буде побудований, бо стикався із Миколою Петровичем особисто і мої враження – це людина слова. Він багато допомагав і своєму селу, і ПЦУ, жертвував і на храм в Краснопіллі. На мою думку йому можна висловити тільки повагу і шану як громадянину і як прихожанину ПЦУ.

Інф. «ПЕРЕМОГИ».

Джерело:
Краснопільська газета «Перемога», №44, 29 жовтня 2021 року
БЛАГОВІСТ
У ВЕЛИКІЙ РИБИЦІ ЗВЕДУТЬ НОВИЙ ХРАМ ПЦУ, ДЕ ЛУНАТИМЕ МОЛИТВА УКРАЇНСЬКОЮ: МИТРОПОЛИТ ЕПІФАНІЙ ОСВЯТИВ ПОЧАТОК БУДІВНИЦТВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.