Центр допомоги людям, що виїхали з тимчасово окупованих Росією територій, переїхав з Краснопілля до Сум

До Сум з Краснопілля переїхав Центр допомоги для людей з тимчасово окупованих територій. За перші два дні роботи він прийняв понад 50 людей, а за весь час його існування — понад 18 тисяч. Як наразі працює центр — дізнавалося Суспільне.

85-річна Ада Тарасенко та її 94-річний чоловік Віктор родом з міста Торецьк, що на Донеччині. На Сумщину ж їхали з Донецька.

“У доньки в гостях були. — Донька в Донецьку залишилася? – Так, працює”, – говорить переселенка Ада Тарасенко.

Жінка пояснює, що в рідному місті жити майже неможливо: “Почалося бомбардування. Люди почали роз’їжджатися всі. Світла не було, газ розбитий, не дають. Холодина! Шахту закрили, куди діватися”.

Кордон переселенці перетнули у пункті пропуску “Покровка — Колотилівка“, що на Сумщині. За словами пані Ади, до кордону їхали автівкою, після його перетину волонтери доправили подружжя до Сум у Центр допомоги тим, хто повернувся з тимчасово окупованих територій. Раніше він працював у Краснопіллі. Наприкінці січня організацію, разом із працівниками, довелося переміщувати – через постійні російські обстріли.

“Ми також виїхали з прикордоння, є дітки маленькі, не виносимо вже цих обстрілів”, – пояснює волонтерка ГО “Плурітон” Любов.

Для центру у Сумах знайшли приміщення, ремонт у ньому разом з укриттям в підвалі зробили за дев’ять днів, зазначає голова Сумської міської військової адміністрації Олексій Дрозденко.

“Дев’ять днів, але будівельні роботи реально тривали днів шість-сім. Пару днів витратили на закупівлю матеріалів. Долучені були всі: обласна, міська, районна військова адміністрація, а також ГО “Плурітон”, – говорить Олексій Дрозденко.

У центрі люди зазвичай перебувають кілька годин, додає волонтерка Любов. Тут можна перепочити, отримати допомогу із документами та виплатами, психологічну підтримку.

“Зазвичай, люди розгублені. Я не знаю, як правильно сказать… Вони зламані. Зламані, бо у них забрали життя, те, яке було “до”, а потім і “після”. Вони їдуть з окупації, буває, з нічим. Просто з документами”, – пояснює волонтерка.

Площа центру – десять тисяч квадратних метрів, говорить голова громадської організації “Плурітон” Катерина Арісой. Додає, що ремонтували спільними коштами.

“Проект було профінансовано в рамках нашого партнерства з польською гуманітарною акцією, ще були залучені наші партнери ЮНІСЕФ, допомагала також Сумська обласна військова адміністрація”, – зазначає Катерина Арісой.

Окрім сховища, робочих кабінетів, їдальні, в центрі є дитяча кімната. Маленькі українці, які повернулися, зазвичай залишають там свої малюнки.

Зазвичай діти просили сині, блакитні олівці. Перше, що вони хотіли намалювати як тільки перетнули кордон – це прапор України“, – пояснюють у центрі.

За перші два дні роботи в Сумах, центр прийняв понад 50 людей, говорить Катерина Арісой. А за весь час його існування — понад 18 тисяч.

“У нас була двомісячна дівчинка і бабуся 98 років. Вік дуже різний. Також ми можемо надавати супровід подальший. Бувають люди, кому нікуди їхати далі, ми допомагаємо з пошуком місця”, – зазначає Катерина Арісой.

За словами віцепрем’єр-міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, з початку роботи пункту пропуску між Україною та Росією “Покровка — Колотилівка”, 38 тисяч громадян України виїхали з тимчасово окупованих територій. З них понад 3 тисячі – діти.

Джерело:
https://suspilne.media/672974-centr-dopomogi-ludam-so-viihali-z-timcasovo-okupovanih-rosieu-teritorij-pereihav-z-krasnopilla-do-sum/
Центр допомоги людям, що виїхали з тимчасово окупованих Росією територій, переїхав з Краснопілля до Сум
Діана Крахматова
Андрій Крамченков
Вікторія Грамм
30 січня 2024, 15:28

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.