Полковник Гордієнко Павло Харитонович – уродженець Миропілля, Почесний громадянин міста Бєлгород

150122_P_Gordienko
ГОРДІЄНКО Павло Харитонович
(02.06.1910 – 27.05.1990)

Рішенням виконкому міської Ради депутатів трудящих від 7 серпня 1968 року № 705 Гордієнку Павлу Харитоновичу, колишньому начальнику політвідділу 89-ї Гвардійської Бєлгородсько-Харківської стрілецької дивізії, присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бєлгород» за відзнаку в боях під час визволення міста Бєлгорода від німецько-фашистських загарбників у липні-серпні 1943 року та плідну роботу з військово-патріотичного виховання молоді.

Народився у багатодітній селянській родині в селі Миропілля Суджанського повіту Курської губернії (нині Краснопільського району Сумської області). У 1935 році призваний на військову службу в Червону Армію. Брав участь у радянсько-фінській війні. Був комісаром винищувальної протитанкової артилерійської бригади, що брала участь у битві на Волзі і звільняла на початку 1943 року Бєлгород і Харків.

Навесні 1943 року призначений начальником політвідділу 160-ї стрілецької дивізії, яка була перейменована в 89-ю Гвардійську стрілецьку. Дивізія відзначилася в боях за визволення від гітлерівських окупантів Бєлгорода і Харкова в серпні 1943 року і отримала почесну назву Бєлгородсько-Харківська. Дивізія форсувала Дніпро, звільняла Кіровоград, брала участь у Корсунь-Шевченківській та Яссько-Кишинівській наступальних операціях, у складі 5-ї ударної армії штурмувала Берлін і закінчила війну біля рейхстагу і Бранденбурзьких воріт.

За двадцять років армійської служби Павло Харитонович Гордієнко пройшов шлях від рядового до гвардії полковника. Після демобілізації у 1955 році жив у Харкові. Тридцять років пропрацював викладачем військової підготовки і майстром виробничого навчання в машинобудівному технікумі Харківського тракторного заводу.

Неодноразово бував у Бєлгороді на ювілейних урочистостях, виступав у школах, на підприємствах, в колгоспах і радгоспах Бєлгородського, Яковлєвського і Корочанського районів.

Нагороджений двома орденами Червоного Прапора, двома – Вітчизняної війни, двома – Червоної Зірки, десятьма бойовими медалями.

Джерело:
http://www.beladm.ru/about/citizens/detail.php?ID=5865
Гордиенко Павел Харитонович
http://nbgazeta.ru/gorod-i-gorozhane/84-1374/goroda-pochetnyy-grazhdanin
Павел Харитонович Гордиенко

На Краснопільських web-ресурсах матеріал вперше розміщений тут:
http://krasnews.at.ua/publ/rozpovidi_pro_zemljakiv/pochesnij_gromadjanin_belgoroda/2-1-0-23
16.09.2009
ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН БЄЛГОРОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.