Дмитро Федорович Гончаренко – будівельник, дослідник, педагог, доктор технічних наук

150925_D_Honcharenko
Гончаренко Дмитро Федорович

Учений у галузі технології будівельного виробництва. Доктор технічних наук, професор. Проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету будівництва та архітектури. Заслужений діяч науки і техніки України (1998), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2004). Дійсний член Академії будівництва України, керівник Харківського обласного територіального відділення Академії будівництва України.

Гончаренко Дмитро Федорович народився 7 жовтня 1947 року в с. Студенок (нині у складі с. Миропілля) Краснопільського району Сумської області. Трудову діяльність розпочав слюсарем-сантехніком БУ-507 тресту Сантехмонтаж-60 в м. Суми (1965–69). Після закінчення у 1973 році Харківського інженерно-будівельного інституту (ХІБІ) працював виконробом, начальником дільниці в будівельному управлінні БМУ «Пластмасбуд» тресту «Промбуд-2» комбінату «Харківпромбуд».

З 1979 року вчиться в аспірантурі Харківського інженерно-будівельного інституту, яку закінчив у 1982 році і захистив кандидатську дисертацію. Працював асистентом, доцентом, заступником декана. З 1989 року — проректор з наукової роботи ХІБІ (зараз – Харківський національний університет будівництва та архітектури). 1992 року захистив докторську дисертацію. Напрямок наукових досліджень Д.Ф. Гончаренка стосувався теорії формування методів інженерної підготовки реконструкції та технічного переозброєння будівель і споруд. Розробляв організаційно-технологічні рішення відновлення та ремонту конструкцій підземних комунікацій.

У 2004 році разом з колективом співавторів Гончаренко Дмитро Федорович став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки за цикл досліджень «За створення та впровадження ефективних технологій, що підвищують експлуатаційний ресурс інженерних систем життєзабезпечення».

Науковий внесок Д.Ф. Гончаренка в розвиток технології будівельного виробництва пов’язаний з розробкою методів ремонту та відновлення міських інженерних інфраструктур. Основна увага в його наукових дослідженнях приділена захисту конструкцій підземних мереж від корозії. Технологічні рішення, розроблені за його участі та керівництва, дають можливість підвищити експлуатаційну довговічність мереж водопостачання та водовідведення й забезпечити їх безаварійну роботу.

Основні праці:
Реконструкция зданий и сооружений. Москва, 1991;
Методи відновлення конструкцій тунельних колекторів // БУ. 1997. № 10;
Ремонт и восстановление канализационных сетей и сооружений. Х., 1999;
Ремонтно-восстановительные работы на канализационных сетях в водонасыщенных грунтах. Х., 1999
(усі – співавт.)

За матеріалами сторінок:
http://esu.com.ua/search_articles.php?id=30859
http://www.nbuv.gov.ua/portal/natural/Nvb/goncharenko.html
http://tbv.org.ua/index.php/about-yjsg/collaboratores

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.