Андрій ЦАПЛІЄНКО: «Головне для мене – максимально точна інформація»

150929_A_Tsapliienko
На початку вересня переглядала телепрограму «Сніданок з «1+1», де гостем у студії був відомий український військовий журналіст, ведучий та сценарист Андрій Цаплієнко. Він розповідав про майбутню презентацію своєї нової книги про війну на Донбасі «Книга змін».

У 2010 році він уже бував на Краснопільщині у Миропіллі та Рясному, тоді представляв загалу роман «Екватор. Чорний колір & Білий колір». Подумалося, добре було б аби він знову завітав на Краснопільщину, познайомив би зі своєю новою книгою жителів нашого району. І вже незабаром до моїх рук потрапляє номер телефону Андрія Юрійовича, також інформація, що він зараз на сході України в АТО, і порада – не запитувати у нього про політику. Сумнівалася чи зможу поговорити з людиною, яка стільки всього побачила, досягла і зараз вражає своїми репортажами з зони бойових дій, та все ж зважилася. Що з цього вийшло, читайте.

– Доброго вечора Андрію. Я працюю в райгазеті «Перемога» знайомого Вам Краснопільського району. Чи можна задати Вам декілька питань?

– Добрий, звісно, запитуйте.

– Андрію, а чому саме військовий журналіст?

– Як такої у мене мети не було, це сталося випадково. Років 15 тому запропонували поїхати у відрядження, я погодився, сподобалося і з того так все і почалося.

– Нещодавно у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» вийшла «Книга змін», автором якої Ви є. Чи не зможете презентувати її на Краснопільщині?

– Хотів би приїхати, але поки що немає можливості. Взагалі планував, але напевне сказати не можу.

– Які у Андрія Цаплієнка журналістські принципи, чи доводилося ними поступатися?

– Головне для мене у журналістиці максимально точна інформація. А ще уникати моментів, коли тисне цензура політичного спрямування. Я не пам’ятаю випадку, коли б мені доводилося поступатися своїми принципами.

– На Вашу думку, чи є у комунальних засобів масової інформації районного рівня шанс бути незалежними?

– Головне – незалежність органів місцевого самоврядування від центральних. Тоді і комунальні ЗМІ будуть більш незалежними, а взагалі має хтось інформувати про елементарні речі: де поставити печатку, де лікарня, де, що буде знаходитися. Децентралізація має і певні негативні наслідки, адже мешканцям багато чого треба буде пояснювати на комунальному рівні. Це має робити саме таке ЗМІ, як ваше. І це повинно фінансуватися органами місцевого самоврядування.

– Коли повертаєтеся з відряджень, чим любите посмакувати, чи є у Вас якісь кулінарні забаганки?

– У їжі я дуже проста людина, їм все, а особливо люблю смажену домашню ковбасу.

– Андрію, Ви зараз на передовій, що на Вашу думку змушує українців захищати країну, при тому, що дехто нам торочить, що як такої країни України не існує і захищати нічого і ні від кого?

– Як не існує? Знаєте, якщо навіть уявити на хвилину, що 23 роки її не було, але вона вже зараз є, є – це для тих скептиків, які говорять що нема чого захищати. По-друге, зараз, як виявилося, для багатьох людей Україна не просто земля, Україна це світогляд. На фронті неймовірна кількість людей, які переосмислили для себе, що для них Україна. Тут україномовні, російськомовні, мад’яромовні, румуномовні українці відчувають себе патріотами України. Ця війна можна сказати філософська, у тому плані, що ми обираємо свій шлях, на жаль через війну, вирішуємо для себе, де наша культура, міфологія, історія, які наші герої – це відбувається просто зараз.

– Чи спілкуєтеся із журналістами-росіянами без камер, диктофонів. Чи вважають вони українців фашистами?

– Взагалі з колегами-росіянами давно вже не спілкувався. Є два російські журналісти, з якими підтримую зв’язок, вони не працюють на центральних каналах, мають проукраїнську позицію, звісно її не афішують. Ще один журналіст вже має українське громадянство і працює в Одесі.

(У телефоні почулося як у Андрія, запитали про бронежилет, він вибачився і сказав, що йому час йти, більше говорити не може).

– Щасти, Вам, Андрію!

– Дякую.

Записала О.КИСЛЕНКО.

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/andrij_caplienko_golovne_dlja_mene_maksimalno_tochna_informacija/2015-09-29-5484
29.09.2015
Андрій ЦАПЛІЄНКО: «Головне для мене – максимально точна інформація»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.