Починається новий *СХІД СОНЦЯ*!

151009_SunRise1
Краснопільська музична сцена має багато яскравих доказів, що талановита молодь не застигла в провінційному болоті, і свідченням цьому є гурт *Схід Сонця*, створений 5 квітня 2012 року. Майже три роки творчої діяльності для музикантів – це багато чи мало? Питання відносне, але за цей час краснопільські рокери вже встигли «пофестивалити» як на районній сцені, так і на сценах, майданчиках великих і не дуже міст, навіть стали призерами ХІV Всеукраїнського фестивалю “Червона Рута” (2014-2015). Та найбільш рясним на події і пригоди став для «сонячних» саме цей рік. Чому? Про це ми намагатимемось дізнатися у вокаліста, одного з авторів текстів і музики гурту Володимира Курмачова.

– Володю, давай повернемось на два роки з «хвостиком» назад і трішки дізнаємось про хай не довгу, але вже історію *Сходу Сонця*? З чого чи з кого все почалося?

– Розпочинали у такому складі: соло гітара: Андрій Остріщенко, бас-гітара: Михайло Патлань – кращий басист Краснопільщини, ударні – Микола Кононенко, і я – вокал і ритм гітара. Перший рік намагалися відточувати майстерність на невеличких фестивалях, здебільшого місцевих, які організовували з іншими знайомими музикантами. Запрошували й друзів із Сум, зокрема декілька разів до Краснопілля приїздили наші добрі знайомі – гурт «State-Road». На другий рік практика участі у рок-фестах набула більшого поширення. Та найбільш вдалим на музичні події для нашого гурту став рік нинішній, коли на запрошення більш досвідчених команд, таких як «State-Road», «Дебош» отримали можливість відіграти на масштабних заходах, як то «Общага-фест» та триденний «Байк-фест» у Сумах. Щиро вдячні харківському гурту «Ярило», який виступив організатором «Сколот-фесту» у Харкові і запросив нас взяти у ньому участь. Для нас, молодих виконавців, спілкування із більш досвідченими музикантами, їх поради, допомога, а ще нові враження – багато чого вартують.

Та найбільший прорив для нас – участь у Всеукраїнському фестивалі «Червона Рута». Минулого року спробували себе в обласному відбірковому турі, а в цьому вже отримали запрошення для участі у фіналі, що відбувся у Маріуполі.

– Наскільки мені відомо, ваша участь у фіналі «Червоної Рути» супроводжувалась рядом не надто приємних подій і поїздка взагалі ледь не зірвалася? Що трапилося?

– Дійсно, конкурс дався нам не легко. За два тижні до виїзду дізналися, що наш барабанщик не може поїхати з нами до Маріуполя. Довелося в екстреному порядку шукати заміну. Знайшли, почали активні репетиції, а коли до конкурсу залишалося лише три дні, знову шок – нового ударника начальник не відпускає з роботи. Та рук не опустили і в авральному темпі вийшли на Машу Острогу із Сум.
151009_SunRise2
Маша грає півтора роки і не є професійним барабанщиком, але вона зробила майже неможливе – за дві репетиції засвоїла ті три пісні, які ми мали виконувати на «Червоній руті». Маша створила ще один подвиг, не побоявшись поїхати з нами у прифронтовий Маріуполь.

– Сподіваюсь, поїздка до Маріуполя вартувала усіх подоланих труднощів?

– Безумовно. В першу чергу це великий досвід для нас, адже мали змогу порівняти наш рівень з рівнем інших гуртів, отримали схвальні відгуки від них. Нам немає ще й трьох років, ми молоді, тож сподіваємось, що все у нас попереду. Та навіть виступати з такими гуртами, як «Ярило» на Всеукраїнському фестивалі – це вже для нас перемога. Тож хочемо подякувати за розуміння і сприяння у нашій поїздці начальнику відділу культури і туризму райдержадміністрації Анжелі Миколаївні Назаренко, художньому керівнику районного Палацу культури Оксані Дрозд, директору Краснопільської дитячої музичної школи Валентині Василівні Висоцькій. Разом з тим не у всіх кабінетах ми отримали підтримку. Що поробиш, рок-культура залишається й надалі в режимі «не формат». З іншого боку просили не на місцевий «міжсобойчик», а для участі у Всеукраїнському фестивалі, в якому молоді виконавці з Краснопільщини беруть участь далеко не кожного року.
151009_SunRise3
– На фестивалі «Червона рута» головною умовою є виконання україномовних пісень. Ви таких виконували три. А яким взагалі є ваш репертуар, як народжуються пісні?

– На момент народження гурту *Схід Сонця* у нас було кілька власних пісень, тож перегравали пісні відомих гуртів, як то «ДДТ», «ЧайФ», «С.К.А.Й.» та інших. На даний момент наш репертуар складається виключно із власних творів, написаних мною, Михайлом Патланем, Андрієм Остріщенком. Як народжуються пісні? Разом збираємося, обговорюємо тексти на репетиціях, разом пишемо музику. Когось переграти завжди простіше, аніж створити щось своє. Комусь наша творчість подобається, комусь ні, всім не вгодиш, та головне, що подобається нам. У Маріуполі виконували дві мої пісні, одну Михайла. Публіка зустріла їх гаряче, тож приїхали з натхненням, думаю, незабаром на враженнях з’явиться декілька нових.

– У квітні наступного року гурту виповниться три роки. Давай уявимо, що знайдеться хтось, хто вкладе гроші у вашу творчість, чи готові випустити, скажімо дебютний альбом? Які взагалі плани на майбутнє?
151009_SunRise4
– Зараз ми у пошуках нового барабанщика, хочемо знайти серйозного хлопця, зацікавленого у своєму творчому розвитку. Також хочемо знайти ще одного гітариста, щоб урізноманітнити наше звучання. Паралельно знову готуємося до участі у відбірковому конкурсі «Червона Рута» наступного року. Хочемо не лише брати участь, а й перемогти. Ми побачили рівень інших гуртів, тож вирішили для себе, що це цілком реально. Зрештою, будь-яку мрію можна втілити в реальність, якщо дуже цього хотіти і самовіддано працювати.

Що стосується випуску альбому, то ви праві – для цього потрібні великі гроші. Хоч матеріалу у нас вистачає, працювати є над чим. Ми переконані, що не варто поспішати, головне не кількість, а якість. На щастя є інтернет, соціальні мережі. На нашій сторінці http://vk.com/club71687162 є декілька демо-версій наших пісень, концертне відео тощо, тож кожен може зайти і ознайомитись з нашою творчістю.

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/pochinaetsja_novij_skhid_soncja/2015-10-07-5509
07.10.2015
Починається новий *СХІД СОНЦЯ*!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.