«Тобі, єдина Україно, натхнення, творчість і любов!»

151008_festival1Днями у районному Палаці культури відбувся творчий звіт аматорських колективів Краснопільського району, заключний концерт обласного культурно-мистецького фестивалю «Тобі, єдина Україно, натхнення, творчість і любов!», присвячений 25-й річниці Незалежності України. Мета його проведення – пропаганда та розвиток національної культури, виховання почуття любові до рідної землі, подальший розвиток народної творчості, збереження та розвиток традиційного народного мистецтва, залучення широкої громадськості до діяльності творчих аматорських колективів.
151008_festival2
У фойє на І поверсі була розміщена фотовиставка «Пісенний віночок Краснопільщини» та грав народний аматорський духовий оркестр РПК, а на другому поверсі поціновувачі декоративно-ужиткового мистецтва мали змогу ознайомитися з виставкою народних умільців Краснопільщини та полюбуватися виставкою короваїв.
151008_festival3

151008_festival4Тут же можна було отримати майстер-класи від майстринь з Покровки, Тур’ї, Хмелівки по бісероплетінню, виготовленню ляльок-мотанок, вишивки.
151008_festival5
А у великому залі районного Палацу культури розпочався концерт вокально-хореографічною композицією «Отча сторона», у виконанні Л.Давиденко та хореографічного колективу ЦДЮТ «Доміно».

Далі гості заходу – заступник начальника управління культури і туризму Сумської облдержадміністрації Р.В.Грицаєнко, голови Краснопільської РДА Ю.І.Яремчук, районної ради В.О.Савоненко, депутат обласної ради О.М.Остапенко щиро привітали з цією культурно-мистецькою подією присутніх у залі.
151008_festival6
За сприяння розвитку культури у нашому районі, зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, особистий внесок у розвиток і збереження народної творчості та з нагоди фестивалю Грамоти голови Сумської облдержадміністрації отримали Л.Гуцал, голова Тур’янської сільської ради; А.Назаренко, начальник відділу культури і туризму РДА. За багаторічну сумлінну працю на посаді сільського голови, значний особистий внесок у розвиток і збереження народної творчості та з нагоди культурно-мистецького фестивалю Подяку голови Сумської обласної ради вручили О.Кочурі, голові Малорибицької сільської ради.
151008_festival7
За значний внесок у розвиток і збереження народної творчості в районі, активну пропаганду національних традицій та з нагоди культурно-мистецького фестивалю Дипломами управління культури і туризму Сумської ОДА нагородили: О.Гукова, Сіннівського сільського голову; Т.Влезько, завідуючу Запсільським сільським клубом; народний аматорський вокальний ансамбль «Джерело» Краснопільського РПК (керівник Л.Давиденко); колектив Краснопільської дитячої музичної школи (директор В.Висоцька).
151008_festival8
Також спільні Грамоти голів Краснопільської РДА та районної ради за значний внесок у відродження і розвиток культурних цінностей українського народу, професіоналізм, особистий внесок у розвиток і збереження народної творчості, активну пропаганду національних традицій та з нагоди культурно-мистецького фестивалю керівники району вручили колективу центральної бібліотечної системи (директор Т.Овчаренко); О.Дрозд, художньому керівнику Краснопільського РПК; хоровому колективу Мезенівського сільського клубу (керівник Н.Гавенко); І.Придатко, керівнику зразкового хореографічного колективу «Зоряночка» Краснопільського РПК; вокальному колективу «Ветеран» Краснопільського РПК (керівник В.Биченко); О.Мажарі, солісту Краснопільського РПК. За активну спонсорську підтримку культурно-мистецького життя району та з нагоди фестивалю Подяку голів РДА та райради отримала Г.Панасенко, приватний підприємець з Краснопілля.
151008_festival9
Зі сцени лунали українські народні пісні, пісні про Україну, Краснопільщину, маму, про воїнів, які не повернулися з війни, у виконанні аматорів сцени, а запальні українські танці виконали хореографічні колективи району. Також згадали війну колишню та вшанували присутніх у залі воїнів АТО, які захищали територіальну цілісність і незалежність України.

151008_festival10У фестивалі взяли участь: народний аматорський хоровий колектив Сіннівського СБК (керівник В.Пугач), хоровий колектив Мезенівського СБК (керівник О.Ганжала), народний аматорський фольклорний колектив «Щегольок» Верхньо-Пожнянського СБК (керівник В.Махортов), фольклорний аматорський колектив «Берегиня» Осоївського СБК (керівник Н.Скороход), фольклорний аматорський колектив «Берегиня» Тур’янського СБК (керівник М.Стрілкова), аматорський вокальний ансамбль «Калина» Малорибицького СБК (керівник О.Вакуленко), фольклорний аматорський колектив «Калина» Хмелівського СБК (керівник Г.Гусєва), дитячий фольклорний колектив «Калинка» Хмелівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівники О.Слюсарєва та В.Чичикало), народний аматорський вокальний ансамбль «Джерело» Краснопільського РПК (керівник Л.Давиденко), вокальний ансамбль «Ветеран» (керівник В.Биченко), солісти Краснопільського РПК О.Мажара, О.Дрозд, Р.Вольвач, М.Смірнов, І.Карпова, Н.Чехунова, Ю.Жбанова, дитячий вокальний гурт «Посмішка» та народний аматорський вокальний ансамбль «Джерело» Краснопільського РПК (керівник Л.Давиденко), вокальний ансамбль «Мелодія» Краснопільської ДМШ (викладач В.Висоцька), зразковий хореографічний колектив «Зоряночка», «Іскринка», «Джусі фрут» (керівник І.Придатко), колектив-супутник зразкового аматорського хореографічного колективу «Березіль» Чернеччинського СК (керівники Т. та Ю.Завражні) Б.Сокол, керівник народного аматорського духового оркестру Краснопільського РПК, хореографічний колектив «Смайл» Краснопільської дитячої музичної школи (викладачі І.Зорькіна, І.Вакуленко), хореографічний колектив «Сузір’я» Угроїдської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник І.Придатко), хореографічний колектив «Доміно» Краснопільського ЦДЮТ (керівник С.Гриценко), вокальний дует «Рясноцвіт» Ряснянського СБК у складі О.Савіщенка та П.Бондаря. Глядачі, які вщент заповнили великий зал Краснопільського РПК, щедро нагороджували оплесками кожен виступ аматорів сцени.

Невичерпна душа українського народу, а в ній – народна мудрість, пісні, танці, збережені поколіннями українців. Є там і часточка Краснопільщини і неважливо, скільки налічує та чи інша територіальна громада, коли в ній є люди, які можуть поділитися своїм теплом душі, запалити у інших іскорку надії і віри. Тільки, дай нам, Боже, миру!

Ольга Кисленко

Джерело:
http://krasnews.at.ua/publ/zhittja_kraju/dukhovne_zhittja/tobi_edina_ukrajino_fotoreportazh/35-1-0-617
07.10.2015
Тобі, єдина Україно! (ФОТОРЕПОРТАЖ)

1 thought on “«Тобі, єдина Україно, натхнення, творчість і любов!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.