Рясне моє рідне, живи і трудися, співай серцю милі пісні!

151115_Riasne1
8 листопада, у десятий раз жителі Рясного відзначили День села. Воно цього річ було знаковим, адже святкувалося з нагоди 345 річчя заснування населеного пункту та у день храмового празника на честь великомученика Дмитрія Солунського мироточця.

З нагоди ювілею заснування Рясного у центрі села напередодні встановлено пам’ятний знак у вигляді чималого гостроверхого каменя, схожого на козацький курган.

151115_Riasne2У центрі пам’ятного знака на мармуровому тлі своєрідної вірчої грамоти викарбувано: «Пам’ятний знак встановлено до 345-ої річниці села Рясне, заснованого у 1670 році І.Г.Кондратьєвим». Відтепер він нагадуватиме кожному жителю села від малого до великого, гостям і подорожуючим про його прадавню славну історію.

По обіду, як струмочки до цілющого джерела стікалися рясняни до сільського будинку культури на святкове дійство. Перед початком урочистої частини вони мали змогу скуштувати смачного наваристого кулешу та рибної юшки, які приготували О.В.Головашова, Є.В.Горват та Ю.В.Ткаченко. Першою, як мовиться, зняла пробу цієї страви багатодітна сім’я Степанко.
151115_Riasne3151115_Riasne4
У фойє сільського будинку культури йшли баталії з настільного тенісу та за більярдним столом. У святково прикрашеному глядацькому залі увагу привертала виставка робіт декоративно ужиткового мистецтва: вишиванки, вироби з дерева, паперопластики, сувеніри з бісеру сільських умільців, учнів та вчителів місцевого НВК. Вона була така масштабна і широкопланова, що перелік творців цієї краси зайняв би чималу газетну площу.
151115_Riasne5
До початку урочистої частини і святкового концерту вільних місць у залі вже не було. На святковий ліричний лад присутніх у залі налаштовують Олена Бутенко з піснею «Рідна Україна» та танцювальна композиція у виконанні хореографічного колективу «Доміно» Краснопільського ЦДЮТ (керівник с.Гриценко). ведучі свята Світлана Луста та Олена Бутенко представляють почесних гостей свята: голову села В.І.Кащенка, генерального директора ТОВ «Ряснянське» М.О.Штукіна, голову Краснопільської РДА Ю.А.Яремчука, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації А.М.Назаренко.
151115_Riasne6
За доброю народною традицією їм вручається духмяний коровай. Його з уклінною вдячністю приймає Ряснянський сільський голова Володимир Кащенко. На правах господаря села йому першому надається слово.

– Щиро вітаю всіх вас із храмовим святом Дмитрія, святом Дня села, яке знову прийшло на нашу ряснянську землю, – сказав Володимир Іванович. – Сьогодні наше село святкує 345 річницю свого народження. Це день, який об’єднує всіх, кому дорога ряснянська земля і хто вважає себе частиною її великої родини. Сьогодні рівно десять років, як ми започаткували це свято. Відрадно, що кожного року до відзначення Дня села підходимо з новими позитивними здобутками. Так і цього року нам вдалося разом з вами чимало зробити в соціально-економічному розвитку нашої територіальної громади. До 70-річчя Перемоги у Другій Світовій війні зроблено капітальний ремонт Меморіалу загиблим воїнам, встановлено пам’ятний знак до 345-ї річниці заснування с.Рясне. За це хотілося б подякувати нашим землякам А.І.Савченку та А.П.Пісному. Значна робота проведена по благоустрою населених пунктів, здійснено ремонти в дозвіллєвих об’єктах сіл Лісне та Земляне.
151115_Riasne7
За участі і сприяння сільської ради відкрито церкву в с.Земляне. Завдяки субвенції сільської ради у Ряснянському НВК встановлено металопластикові вікна у п’яти класних кімнатах. Встановлено твердопаливний котел і відновлено водяне опалення в Ряснянській амбулаторії. Облаштовано дорогу з твердим покриттям до залізничної станції П’ятипілля. Все це і багато іншого вдалося зробити завдяки тісній співпраці з дирекцією ТОВ «Ряснянське», особисто за сприяння і при допомозі генерального директора сільгосппідприємства М.О.Штукіна. Відрадно, що ТОВ «Ряснянське» цей рік закінчує з високими виробничими здобутками. Володимир Іванович виконав приємну місію, вручив Подяки, грамоти цінні подарунки жителям села за тісну співпрацю із сільською радою.
151115_Riasne8
Серед нагороджених учасник АТО Юрій Гонтар, молода подружня пара Володимир та Тетяна Королі, сільські майстрині К.В.Рагуліна, Я.І.Турецька, І.М.Сухоруких – за активну участь у виставках виробів декоративно-ужиткового мистецтва, Д.Ю.Герман за активну роботу по благоустрою села. А.І.Савченко за дизайн і архітектурне рішення по реконструкції Меморіалу загиблим воїнам, А.П.Пісний – за встановлення пам’ятного знака до 345-ї річниці заснування с.Рясне та інші.

В.І.Кащенко теж не залишився без нагороди. Йому вручено дитячу Подяку і сувеніри від учнів Ряснянського НВК за надану субвенцію на встановлення у місцевому НВК металопластикових вікон.

Виступаючи на святковій сцені голова райдержадміністрації Ю.А.Яремчук сказав: – Естафета проведення Днів села долинула і до Рясного. Сьогодні Ряснянська сільська територіальна громада займає лідируюче місце на карті Краснопільщини по соціально-економічному розвитку. І у нинішньому вам вдалося досягти значних позитивних результатів у розбудові населених пунктів. Це досягнуто завдяки тісній співпраці з ТОВ «Ряснянське». Сьогодні у вас особливе свято, воно відзначається в ювілейну дату – 345 річницю з дня заснування Рясного. Тому хочу приєднатися до всіх теплих поздоровлень на вашу адресу, побажати міцного здоров’я, достатку, злагоди в родинах, а головне мирного неба.
151115_Riasne9
Юрій Анатолійович вручив Подяку райдержадміністрації і районної ради мужньому чоловіку, справжньому патріоту, захиснику Вітчизни, учаснику АТО Юрію Гонтару.

Винятково теплим був виступ генерального директора ТОВ «Ряснянське» М.О.Штукіна. Він тепло привітав ряснянців зі святом Дня села, храмовим празником Димитрія, наступаючим Днем працівників сільського господарства. Микола Олексійович зазначив що переважна більшість жителів Рясного трудиться у ТОВ «Ряснянське», а тому у вагомих результатах, досягнутих сільгосппідприємством у нинішньому році є і їх внесок. М.О.Штукін відзначив кращих працівників господарства, сімені династії, подякував всім за сумлінну працю.
151115_Riasne10
А яке свято без подарунка. Микола Олексійович вручив Ряснянській сільській раді цифровий фотоапарат, щоб фільмували для історії всі події та заходи, всю масштабність життя сільської територіальної громади.

Потім присутні переглянули святкову концертну програму, підготовлену учасниками художньої самодіяльності сільського Будинку культури та місцевого навчально-виховного комплексу. Органічним доповненням різножанрового репертуару концерту стали виступи хореографічного колективу «Доміно» Краснопільського ЦДЮТ (керівник С.Гриценко) – переможця районних, обласних, Всеукраїнських конкурсів та талановитої співачки, солістки РПК Лариси Давиденко.
151115_Riasne11

Виступи аматорів сцени викликали бурхливі оплески присутніх.

Пісні змінювалися хореографічними композиціями, гумором. Оригінальність, майстерність у виконанні номерів продемонстрували Олена Бутенко, Катя Гудименко, Олена Гонтар, Олена Силенко, Анна Савіщенко, Олена Дунаєвська та Таїсія Костенко, Наталія Силенко, гумористка Світлана Луста.

151115_Riasne12

Апогеєм святкового дійства стала фінальна пісня «Мова єднання» у виконанні всіх аматорів сцени. Свято День села у Рясному показало єдність, згуртованість жителів територіальної громади, чуття єдиної родини.

О.ЦИЛЮРИК

 
Джерело:
http://krasnews.at.ua/publ/zhittja_kraju/gromada/rjasne_moe_ridne_zhivi_i_trudisja_spivaj_sercju_mili_pisni/6-1-0-623
11.11.2015
Рясне моє рідне, живи і трудися, співай серцю милі пісні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.