Магнетизм дитячих сердець

151214_V_RevutskaКожен з нас з шкільної фізики та з практики життя добре знає про магнетизм. Але, виявляється, є і магнетизм дитячих сердець. Сприйняти його дано тільки добрим, порядним людям, які люблять дітей, вбачають у кожному з них особистість. Валентина Ревуцька цей магнетизм відчула в учнівські роки.

Вона була активісткою шкільного життя, виступала разом з однолітками перед малюками, танцювала, співала для них. Бачила як сяяли радістю очі хлопчиків і дівчаток. А ще могла довго дивитися, як гралися вихованці дитсадка, щоразу дивувалася дитячій доброті, відкритості, чесності. Після закінчення школи довго не роздумувала, вступила до Лебединського педагогічного училища.

Студентські роки були Валентині в радість, знову ж таки крім успішного навчання багато часу приділяла громадській роботі, брала участь у художній самодіяльності, все це згодилося у трудовій діяльності, роботі з дошкільнятами. Швидко збігли роки навчання в педучилищі. За направленням почала працювати у Краснопільському ясла-садку №1 «Малятко». Було тоді їй 17 років. Ніколи не забуде перший день своєї трудової біографії. Дуже хвилювалася, як сприймуть її діти, чи знайде ключик до кожного дитячого серця, адже всі вони різні. Від усього серця вдячна своїм наставникам: завідуючій дитсадком О.П.Остапенко та вихователю з багаторічним стажем Н.О.Солоніній, які підставили плече, допомогли їй і словом, ділом, слушними порадами.

Не подавай виду, що хвилюєшся, відкрий навстіж своє серце дітям, – повчала Олександра Павлівна. – Досвід і впевненість не забаряться прийти.

І як у воду дивилася. Відтоді трудове життя Валентини Петрівни наповнене подіями та змістом і направлене на втілення життєвого кредо – “Серце віддаю дітям”. Вона однією з перших у районі здобула фахову повну вищу освіту в столичному вузі. Уже в 25 років очолила дошкільний навчальний заклад. А через два роки успішної трудової діяльності їй було ввірено завідувати і контролювати хід будівництва новобудови, типової споруди майбутнього дитячого садка. Працюючи на цій посаді, опанувала управлінську, господарську діяльність, удосконалила методику дошкільного виховання.

Це потім дало змогу піднятися ще на один щабель службової сходинки – посади методиста з дошкільного виховання відділу освіти, де відпрацювала майже 25 років.

Трудовий шлях В.П.Ревуцької щедрий на успіхи в роботі. У цей період дошкільна освіта в районі наповнилася новим змістом. Зростала мережа дошкільних закладів, урізноманітнювались форми роботи, технології навчання, а відтак збільшувалась якість навчально-виховного процесу.

Щира, чуйна, уважна до людей. Високий гуманізм, людяність виявились ще і в тому, що Валентина Петрівна вп’яте гідно очолює районну профспілкову організацію працівників освіти.

Приклад матері підхопили її доньки Лариса та Лілія. Майже тим шляхом пролягла трудова біографія старшої з дочок – Лариси Василівни Колибіної. Вихователь дитячого садка, вихователь-методист Краснопільського навчально-виховного комплексу і, на сьогодні, авторитетна особа, методист з дошкільного виховання відділу освіти, молоді та спорту.

Молодша – Лілія Василівна Волкова, не стала осторонь сімейної професії. Музична обдарованість дали їй можливість здобути фах музичного керівника, а потім повну вищу освіту за спеціальністю початкове навчання та дошкільне виховання. Працює в Сумах, у дошкільному навчальному закладі №8 «Космічний» на посаді музичного керівника та очолює первинну профспілкову організацію.

Не був проблемним вибір професії для внучки Валентини Петрівни – Владислави. Вона обрала фах учителя іноземної мови. Тому під час сімейних зустрічей освітянські проблеми є спільними і зрозумілими для всіх трьох поколінь династії.

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/magnetizm_ditjachikh_serdec/2015-12-04-5785
04.12.2015
Магнетизм дитячих сердець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.