Олександр Ушкаленко – майстер спорту міжнародного класу з лижних гонок


Олександр Анатолійович Ушкаленко (*02.08.1964, смт. Угроїди Краснопільського району Сумської області) — майстер спорту міжнародного класу, чемпіон світу з лижних гонок серед юніорів (1983, 1984), багаторазовий чемпіон України, срібний та бронзовий призер зимової спартакіади народів СРСР, учасник Олімпійських ігор у Нагано (Японія) 1998 року, старший викладач кафедри спортивних дисциплін та фізичного виховання Навчально-наукового інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Олександр Ушкаленко народився 2 серпня 1964 року в селищі Угроїди Краснопільського району Сумської області. Середню освіту здобув в Краснопільській середній школі № 2. Саме в школі Олександр закохався в спорт, лижі та пізнав смак перших перемог під керівництвом шкільного учителя Володимира Павловича Сумця, який став для Сашка фактично першим професійним тренером.

З 1981 по 1985 роки навчався у Сумському державному педагогічному інституті імені А.С. Макаренка. У 18 років він став героєм юніорського чемпіонату світу з лижних перегонів, що відбувся у фінському місті Куопіо, будучи студентом факультету фізичного виховання Сумського педінституту і здобувши звання майстра спорту. Він завоював золоту медаль на 15-кілометровій дистанції й став чемпіоном в естафеті 3х10 км. Земляки з квітами урочисто зустрічали героя лижних трас на залізничному вокзалі в Сумах. Повторив чемпіонство і наступного 1984 року. Отже, в студентські роки Олександр тричі ставав чемпіоном світу з лижних перегонів серед молоді, став бронзовим призером Кубку світу, срібним призером чемпіонату СРСР. В естафетній команді виступав з такими знаменитими лижниками, як Володимир Смирнов і Олексій Прокуроров. Був вісім років членом збірної СРСР. У 1988 році на шість років залишив великий спорт. Почав працювати викладачем у Сумському педагогічному інституті.

Олександр Ушкаленко з переможцями змагань обласного фінального ІІІ етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя» (травень 2013 року)

Через шість років перерви на чемпіонаті України в Сумах Олександр посів третє місце. Його запросили в збірну України, де він знову став першим номером і виступав ще не один рік. 1994 року посів третє місце на чемпіонаті України в Сумах. Як член збірної України, брав участь в зимових Олімпійських іграх у Нагано (Японія) в лютому 1998 року.

З учасниками родинно-спортивного свята «Тато, мама, я… та учителі» (Лебедин, лютий 2016 року)

Зараз Олександр Анатолійович Ушкаленко працює старшим викладачем кафедри спортивних дисциплін та фізичного виховання Навчально-наукового інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, бере активну участь в організації та популяризації олімпійського руху в Сумській області. Олександр Ушкаленко – член виконкому Сумського обласного відділення НОК України, був заступником голови цього відділення.

З учасниками змагань на першість Сумської області з лижних гонок на призи дворазового чемпіона світу серед юніорів, учасника Олімпійських ігор Олександра Ушкаленка (січень 2015 року)

Разом з іншими сумськими ветеранами спорту Олександр Ушкаленко веде активну громадську роботу з виховання нових спортивних поколінь Сумщини. Він ініціатор та співорганізатор традиційного чемпіонату Сумської області з лижних перегонів на призи майстра спорту міжнародного класу Олександра Ушкаленка, який кожної зими збирає найяскравіших юних зірочок нашого “лижного краю”.

За матеріалами сторінок:
http://noc-sumy.org/olympians-sumshchyna/105-oleksandr-ushkalenko-lyzhni-honky.html
https://www.sspu.sumy.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1766&Itemid=556
http://krasnews.at.ua/news/fizkult_privit_fizkult_ura/2012-09-10-2087

Фото з http://noc-sumy.org/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.