Незвичні уроки звичайних учнів

Нещодавно у Краснопільській гімназії відбувся “День американської освіти” у рамках проекту “Будь успішним”, коли всі шість уроків для учнів 5-11 класів проводилися англійською мовою волонтерами Корпусу миру, які працюють у Сумській області. Гімназисти, як гостинні господарі, підготували невеличкий вітальний концерт для американських добровольців, зустрівши їх у спортивній залі танцями і піснями, а ті, в свою чергу, подякували за теплий прийом і відрекомендувалися. Після цього всі присутні розійшлися готуватися до початку уроків.

Тож на свято до нашої гімназії зголосилися приїхати п’ять волонтерів: Гейб і Джейкоб з Лебедина, з Тростянця – Джеклін, Ромен – Медісон, Сум – Стівен. Четверо з них трудяться у навчальних закладах з викладання англійської мови як іноземної, лише Стівен працює у напрямку розвиток громад. На англомовних уроках учні і вчителі спілкувалися з волонтерами про історію, політику, географію, музику, свята і традиції, фільми американців.

Біля гімназійної дошки оголошень гамірно, адже там розклад сьогоднішніх уроків, і тут Юлія Василівна Підопригора, вчитель англійської мови, куратор, яка опікується гімназійною волонтеркою Рейвен. Далі помічаю учнів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів у супроводі А.П.Янкової, вчителя англійської мови цієї школи.

– Юліє Василівно, – запитую, куратора проекту, – учнів інших шкіл ви теж запрошували?

– Так, цього разу ми вирішили запропонувати педагогам і школярам з інших загальноосвітніх навчальних закладів нашої територіальної громади відвідати ці заняття. Сьогодні тут є представники Краснопільської ЗОШ, Самотоївки, Чернеччини, Хмелівки, Осоївки.

– Чи можна мені побувати на уроках, – запитую.

– Так, звичайно, можете завітати на будь-який.

Отримавши дозвіл, йду разом з Юлією Василівною на урок про американські фільми до 7-класників. Його проводив Джейкоб, який працює у Лебединському педучилищі. Звісно, він спілкувався, як на мене, бездоганною англійською, і це трохи приголомшило учнів, не говорячи вже про авторку цих рядків. Спочатку діти почувалися не впевнено, потім діалог трохи налагодився.

Після закінчення уроку прошу поділитися враженнями С.Л.Загорулько, вчителя англійської мови Осоївського НВК.

– Цікавий, змістовний, насичений урок, хочеться, звичайно, побільше таких зустрічей, дійсно таке невимушене спілкування багато, що може дати і учням, і педагогам, – говорить Світлана Леонідівна.

Другим уроком відвідала музику, проводила його волонтерка нашої гімназії Рейвен для 10-11 класів. Він перетворився на жваві, веселі ігри, бесіди про напрями американської музики, відомих артистів і т.ін.

На перерві зустрічаю С.С.Зінченка, – директора Краснопільської гімназії.

– Ви не були на уроці географії? Сходіть обов’язково, Джеклін емоційно і доступно спілкується з учнями, сама така ніби на “мотузочках”, а головне – видно що це цікаво і дуже сподобалося нашим вихованцям, – захоплено розповідає Сергій Степанович.

Як же пропустити такий урок, йду до класної кімнати, де проводить заняття Джеклін, у коридорі помічаю двох дівчаток.

– Ми з Хмелівської школи, учениці 11 класу і 6 класу, – розповідають про себе мої співрозмовниці, – вирішили на волонтерські уроки ходити разом, адже вони однакові для всіх, а вдвох відчуваємо себе впевненіше.

Лунає дзвоник. У класі з’являється усміхнена, безпосередня Джеклін, урок починає зі знайомства з кожним учнем.

Далі все так, як і говорив директор гімназії, жваво сама розповідає і уважно слухає відповіді. Ще звернула увагу на її підготовку до заняття, адже крім комп’ютера і екрану, вона використовувала матеріали на паперових носіях, які підготувала власноруч.

На уроці про політику у 9 класі, учні поділились на команди, отримали завдання створити і презентувати свою партію.

Про американські свята і традиції учні спілкувалися з Медісон, яка “підсолоджувала” їхні правильні відповіді карамельками і щирою посмішкою.

Урок історії викладав Гейб, використовуючи Інтернет, він теж мав зворотній зв’язок з вихованцями. Але головне, мабуть, що кожен з волонтерів вживав час від часу українську мову для кращого розуміння їх учнями, і цим ще більше розташовував до простого спілкування.

Пізніше Юлія Василівна Підопригора відповіла ще на декілька запитань.

– Хто був ініціатором проведення такого Дня у вашому навчальному закладі?

– Коли у нас працювала Джуліана, вона запропонувала зробити такий День, запросила своїх друзів-волонтерів, але тоді це було тільки для учнів 9-11 класів. Зараз вже ми вийшли з пропозицією до Рейвен, вона погодилася і також її друзі з 52 групи Корпусу миру зголосилися завітати до нас і провести заняття для учнів.

– Розкажіть будь ласка, Юліє Василівно, які ще заходи проводяться волонтером у гімназії?

– Для початкової школи щосереди діє розмовний клуб, тож всі охочі можуть відвідувати його. Для старших – у четвер діє гурток “Exchange programme YFU”, де учні мають можливість спілкуватися, робити проекти, обмінюватися досвідом, ділитися інтересами засобами інтернету з учнями-представниками інших країн. За виконані завдання учням нараховуються бали і є можливість отримати сертифікат про проходження даної програми.

– Юліє Василівно, скільки уроків проводить волонтер, чи в усіх класах?

– У нас командна робота. Рейвен проводить уроки у парі або з Надією Семенівною Якубою, або зі мною, в залежності від того хто, з вчителів у якому класі викладає. Взагалі у волонтера має бути навантаження не менше 18 годин, у Рейвен їх 19 плюс все, про що говорилося вище.

– Які ще маєте плани надалі?

– У березні вже проводили семінар на базі гімназії для вчителів іноземної мови нашої громади, який мав назву “Мотивація та її роль на уроках англійської мови”, підготувала презентацію Рейвен, у травні теж плануємо ще семінар. Також кілька років поспіль у червні у нас діє мовний табір, здебільшого для учнів 5-9 класів, залучаємо до нього наших колишніх випускників, а зараз студентів вищих навчальних закладів, для яких англійська – майбутня спеціальність. Вже у такому таборі нам допомагали Катя Вербенко і Михайло Патлань. Ще хочемо провести наметовий табір учнів-лідерів нашої громади.

Також Юлія Василівна, допомогла поспілкуватися з Рейвен – волонтером, яка трудиться у Краснопільській гімназії.

– Рейвен, як працюється у гімназії?

– Для мене це друга домівка. Все подобається, особливо додаткові заняття, на них розкриваються особисті якості дітей. Методи навчання у американських і українських школах різні. В Америці англійську як предмет вивчають до 7 класу. У гімназії я не викладаю граматику, веду лише фонетику, навчаю правильної вимови і т.д. Буваю на уроках інших вчителів, це цікаво.

– Які умови проживання у сім’ї краснопільчан, міс Мур, чи влаштовують?

– Дуже добрі. Живу у сім’ї Олега і Олени Толстоноженків, товаришуємо. Дуже їм вдячна. З їхнім сином Стасом, граємо в комп’ютерні ігри. Мешкаю у них в окремій кімнаті, разом вивчаємо мови – вони мене вчать української, я їх – англійської. Кухарюємо разом українські і американські страви, недавно я готувала страву “тако”.

– Як проводите дозвілля?

– Кілька разів була у Палаці культури у спортивній залі, грала у футбол, іноді бігаємо з Оленою і її подругою Наталею на стадіоні. Мрію про велосипед, хочу побачити побільше Краснопілля.

– Рейвен, за домом сумуєте?

– Ні. В США я жила сама, з 15 років подорожую світом, побувала у Домінікані, Португалії, Уельсі, Англії, Канаді, Франції. У мене у серпні і грудні відпустки, тоді навідаю Америку.

– Дякую дуже, Рейвен, і Вам Юліє Василівно, успіхів!

О.КИСЛЕНКО.
Газета “ПЕРЕМОГА” від 20 квітня 2018 р.

Джерело:
https://krasnews.wordpress.com/2018/04/28/US-lessons
Незвичні уроки звичайних учнів
28.04.2018

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.