Мигаль Василь Дмитрович – професор з успенської багатодітної сім’ї, в якій виросло два доктори наук

Мигаль Василь Дмитрович (12.09.1937, с. Успенка, нині у складі смт Краснопілля Сумської обл.) – доктор технічних наук (2003), професор (2008). Вищу освіту здобув у Харківському інженерно-економічному інституті (1963). Працював у НДІ ВО «Харківський електромеханічний завод» (1956–93), з 1977 – завідувач віброакустичною лабораторією; у Харківському технічному університеті сільського господарства (1993–2003); у 2003-2018 – професор кафедри технічної експлуатації і сервісу автомобілів Харківського автомобільно-дорожнього університету; з 2018 – професор кафедри тракторів і автомобілів Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка. Основний напрям наукових досліджень – вібраційна надійність і діагностика колісних машин.

Василь Дмитрович Мигаль народився 12 вересня 1937 року в с. Успенці Краснопільського району Харківської області (зараз – смт Краснопілля Сумської обл.). Виріс він у багатодітній селянській сім’ї Дмитра Федоровича та Марії Яківни, в якій було 12 дітей – 7 синів і 5 дочок, 9 із яких досягли повноліття. Батькам довелося докладати надзвичайних зусиль, щоб ледве-ледве зводити кінці з кінцями, і в часи Голодомору, війни і післявоєнного лихоліття виростити і виховати дітей. Мати працювала в колгоспі та займалася вихованням дітей, за що державою була відзначена почесним званням «Мати-героїня». Батько забезпечував родину, шиючи односельцям взуття.

Мигаль Микола Дмитрович, старший брат Мигаля Василя Дмитровича

Діти успадкували кращі риси своїх батьків до праці й поваги до людей, зростали працьовитими, здібними, допитливими. Старший брат Василя – Мигаль Микола Дмитрович (24.05.1931 – 14.01.2020) – доктор біологічних наук, професор, видатний український селекціонер-дослідник, автор понад 200 наукових праць з селекції та насінництва конопель, з яких 9 монографій.

Свій трудовий шлях Василь Дмитрович почав у 1956 році на Харківському електромеханічному заводі. У 1964 році закінчив Харківський інженерно-економічний інститут (зараз – Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця) за спеціальністю «Організація і економіка машинобудівної промисловості».

Основні етапи виробничої, наукової та педагогічної діяльності Мигаля Василя Дмитровича такі:

1962 рік – конструктор першої категорії Науково-технічного об’єднання Харківський електромеханічний завод (НТОХЕМЗ).
1977 рік – завідувач віброакустичної лабораторії Електротехнічного інституту НТОХЕМЗ.
1993 рік – завідувач лабораторії вібродіагностичних методів діагностування сільськогосподарської техніки Східного філіалу інституту механізації і електрифікації сільського господарства Української академії аграрних наук (СФ ІМЕСХ УААН).
1995 рік – заступник директора з наукової роботи СФ ІМЕСХ УААН.
2000 рік – докторант Харківського державного університету сільського господарства.
2003 рік – доцент кафедри технічної експлуатації та сервісу автомобілів Харківського автомобільно-дорожнього інституту (ХАДІ).
2005 рік – присвоєно вчене звання доцента кафедри технічної експлуатації та сервісу автомобілів (ХАДІ).
2005 рік – професор кафедри технічної експлуатації та сервісу автомобілів (ХАДІ).
2008 рік – присвоєно вчене звання професора кафедри технічної експлуатації та сервісу автомобілів (ХАДІ).
2018 рік по теперішній час професор кафедри тракторів і автомобілів Навчально-наукового інституту мехатроніки та систем менеджменту Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка.

Наукова діяльність: у 1976 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності машиновикористання і деталі машин, 2003 рік – захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук зі спеціальності автомобілі і трактори (тема дисертації «Вібраційні методи оцінки якості тракторів на стадії проектування, виготовлення та експлуатації»).

Наукові публікації: автор 170 наукових праць, в тому числі 7 монографій, одного підручника і 42 навчальних посібників з технічної діагностики; кібернетики автомобільного транспорту; мехатронних, телепатичних та інтелектуальних систем автомобілів і тракторів, моніторингу технічної експлуатації автомобілів; теорії технічної експлуатації автомобілів, з яких 7 навчальних посібників видано за кордоном, 4 праці опубліковано в Scopus.

Нагороди: Нагороджений Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом знаком «Почесний професор».

Джерела:

http://esu.com.ua/search_articles.php?id=64309
Мигаль Василь Дмитрович

https://khntusg.com.ua/staff/migal-vasil-dmitrovich/
Мигаль Василь Дмитрович
Професор, д.т.н.

https://kourier.in.ua/5092-rchnic-svtloyi-pamyat-profesora-mikoli-migalya.html
Річниці світлої пам’яті професора Миколи Мигаля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.