Круть Олександр Анатолійович – доктор технічних наук, фахівець у галузях вугільної промисловості, енергозбереження

Круть Олександр Анатолійович (02.08.1951, с. Запсілля Миропільського (зараз – Сумського) району Сумської обл.) – фахівець у галузі вугільної промисловості, доктор технічних наук. Вища освіта: Донецький політехнічний інститут (1973). Працював в Інституті гірничої механіки та технічної кібернетики (Донецьк, 1973–77); Міністерстві вугільної промисловості УРСР (Донецьк, 1977–85); Управлінні справами Ради Міністрів УРСР (1986–91); на керівних посадах в органах державної влади України (1992–2012); Головний науковий співробітник Відділу енерготехнологічного використання твердого палива Інституту вугільних енерготехнологій НАН України (Київ, 2012–2016); професор кафедри логістичного управління та безпеки руху на транспорті Східноукраїнського Національного Університету ім. Володимира Даля (Сєвєродонецьк, з 2016 р.). Основний напрям наукових досліджень – розроблення технологій підготовки твердого палива, зокрема кам’яного вугілля з високим вмістом натрію та хлору, для спалювання в енергетичних та теплофікаційних котлах. Встановив залежність гранично можливої масової концентрації водовугільної суспензії від густини фаз, пористості й виходу легких речовин з вугілля.

***

Круть Олександр Анатолійович народився 2 серпня 1951 року в с. Запсілля Миропільського (нині – Сумського) району Сумської області. Після отримання середньої освіти вступив до Донецького політехнічного інституту, який закінчив у 1973 році за спеціальністю гірничий інженер-електрик. Після здобуття вищої освіти у 1973-1977 рр. працював в Інституті гірничої механіки та технічної кібернетики (м. Донецьк).

У 1977-1985 роках Олександр Круть працює в Міністерстві вугільної промисловості УРСР (м. Донецьк), а в наступні 5 років – в Управлінні справами Ради Міністрів УРСР.

Міністерство вугільної промисловості УРСР. м. Донецьк. 1970-і роки.

З 1991 року, протягом майже двох десятиліть, Круть О.А. працює на керівних посадах в органах державної виконавчої влади України, у тому числі на посадах заступника, а у 2007-2008 р.р. – першого заступника Голови Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів – начальником Державної інспекції з енергозбереження. В цей період знаходить також час на наукову діяльність. Зокрема, у 2002 році у київському видавництві «Наукова думка» вийшла монографія О.А.Крутя «Водовугільне паливо».

У 2011 році, на базі Інституту геотехнічної механіки імені М.С.Полякова (м. Дніпропетровськ), Круть Олександр Анатолійович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктор технічних наук «Розвиток фізико-технічних основ технологій виготовлення та гідротранспортування водовугільних суспензій високої концентрації» (за спеціальністю: Технічні науки. Геотехнічна і гірнича механіка).

У 2011-2016 роках д.т.н. Круть О.А. працює головним науковим співробітником Відділу енерготехнологічного використання твердого палива Інституту вугільних енерготехнологій НАН України (зараз – Інститут теплоенергетичних технологій НАНУ). З 2016 року Круть Олександр Анатолійович – керівник Державного науково-дослідного, проектно-конструкторського і проектного інституту вугільної промисловості «УкрНДІпроект» (м. Київ).

Одночасно д.т.н. Круть О.А. веде викладацьку діяльність, зараз він – професор кафедри «Логістичне управління та безпека руху на транспорті» Східноукраїнського Національного Університету ім. Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк). Напрям наукових досліджень у цьому закладі: промисловий транспорт, транспортні технології, впровадження енергоефективних, ресурсозбережувальних технологій.

Науковий доробок

Автор і співавтор близько 70 наукових праць. Серед них – монографії, навчальні посібники, дисертації:

Круть, Олександр Анатолійович. Водовугільне паливо: Монографія. К.: Наук. думка, 2002. 169 с.

Світлий Ю. Г., Круть О. А. Гідравлічний транспорт твердих матеріалів. Донецьк: Східний видавничий дім, 2010. — 268 с.

Розвиток фізико-технічних основ технологій виготовлення та гідротранспортування водовугільних суспензій високої концентрації: автореф. дис. д-ра техн. наук : 05.15.09 / Круть Олександр Анатолійович ; НАН України, Ін-т геотехн. механіки ім. М. С. Полякова. — Дніпропетровськ, 2011. — 32с.

***

Для «Краснопілля Інфо» біографічну довідку підготував С.Онопрієнко

Використані джерела:

https://esu.com.ua/search_articles.php?id=2304
Круть Олександр Анатолійович

https://www.nas.gov.ua/UA/PersonalSite/Pages/default.aspx?PersonID=0000006883
Круть Олександр Анатолійович
Доктор технічних наук

http://lubrt.snu.edu.ua/wp-content/uploads/2016/12/CV_Krut.pdf
Круть Олександр Анатолійович, доктор технічних наук. Резюме.

http://irbis-nbuv.gov.ua/ASUA/0006022
Круть Олександр Анатолійович
(доктор наук)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.