ВСІ ЙОГО ДУМКИ БУЛИ ПРО СЕСТРУ: «ДОПОМАГАЙТЕ СВІТЛАНІ, БУДЬ ЛАСКА, ЯКЩО ЩОСЬ СТАНЕТЬСЯ ЗІ МНОЮ»

Солдат, навідник десантно-штурмового відділення Володимир Іванович Новаковський загинув 20 червня 2023 року під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Новомихайлівка Донецької області. Він приймав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Йому навічно залишилось 44 роки… Поховали Героя 27 червня 2023 року у селі Велика Рибиця Миропільської громади.

29 липня минає 40 днів з дня загибелі мужньої людини, справжнього героя з Великої Рибиці, він вартий того, щоб його ім’я пам’ятати та пом’янути добрим словом у цей скорботний день.

Олена Василівна Лозко – двоюрідна тітка Володимира Новаковського, з якою зустрілись у Великій Рибиці, розповідає, що їх родина, як і родина Володі Новаковського, переїхали на Сумщину багато років тому з Житомирської області, як переселенці після аварії на Чорнобильській АЕС.

– Батько Володі помер дуже давно, мама його, а моя двоюрідна сестра, працювала дояркою в місцевому колгоспі, важко їй було одній, тому Володя з дитинства звик до праці, виживали, як могли. А тут нова трагедія, десять років тому померла мама, і Володя із тоді ще неповнолітньою сестричкою Світланою залишились самі, – не приховуючи сліз розповідає Олена Василівна. – Володимир тоді офіційно ніде не працював, хоч мав золоті руки, багатьом в селі допомагав ремонти в будинках робити, не цурався жодної роботи. Вдома своїми руками камін в будинку зробив, сам виготовляв плитку і виклав нею двір, а вже як сад і квіти любив, то це словами не передати. Посадив великий сад, викопав колодязь, крапельний полив ледь не під кожне деревце облаштував, пасіку свою доглядав.

Міг з купи металобрухту тракторець змайструвати, мабуть, не було чогось такого, чого б він не вмів. А коли влаштувався у місцевий навчальний заклад охоронцем, то й там не сидів на місці. Сестру свою дуже любив, підтримував завжди, і коли маленькою була, і як навчатись поїхала. Коли отримав повістку і йшов на війну, останніми словами Володі були: “Допомагайте Світлані, будь ласка, якщо щось станеться зі мною”, ніби відчував, що додому вже більше не повернеться…

У Великорибицькій філії Миропільського ліцею Володимира Новаковського теж пам’ятають, як добру і роботящу людину.

– Знаєте, не було до Володі у нас такого майстра на всі руки, можливо, вже й не буде, – говорить завідувачка філії Віра Вікторівна Ємельяненко, з якою зустрілись на подвір’ї навчального закладу. – Тут, куди не поглянь, до всього Володя руки приклав. Не було каналізації, вони удвох з ще одним нашим працівником і яму викопали, і труби проклали, та хіба все перелічиш. Квіти він дуже любив, як є вільна хвилина, доглядав за шкільними клумбами, а потім стане, й кілька хвилин дивиться, насолоджується своєю працею, посміхається. Пасіка в нього була чималенька, а ладити з бджолами, як на мене, можуть лише люди з доброю душею.

Звісно, не могли не поспілкуватись із сестрою Володимира – Світланою, яка зараз проживає на Лебединщині.

– Сказати, що Володя – найкраща і найрідніша людина для мене, це не сказати нічого. Є в нас ще старший брат, але він живе далеко і бачила я його лише один раз, на похороні нашої мами, яка померла у 2013 році. З тих пір ми залишились з Володею удвох, він мені й замінив батьків, опікувався, підтримував, допомагав, – розповідає Світлана. – Не знаю, як для кого, та для мене – це найкраща людина у світі. Знаєте, у нас мама була дуже доброю і роботящою, допомагала усім, так Володя у неї вдався – таким же безвідмовним був, усім допоможе. Сад посадив майже на восьми сотках, за яким з любов’ю доглядав, квітів всюди насадив…

Коли пішов на війну, телефонував, але розповідав мало, мовляв, війна тут, що ще скажеш. А ось номер телефону мій, як контактний, у військовій частині не залишив, можливо щось відчував і хотів вберегти мене від поганих новин, щоб не я першою їх дізналась.

Тому про загибель Володі дізналась від дружини нашого старшого брата. Важко щось додати, висловити, яка це для мене втрата, він завжди був для мене найкращим братом, а тепер став ще й Героєм, який віддав життя за всіх нас.

О. МОЦНИЙ
Газета “ПЕРЕМОГА”

Джерело:
https://krasnews.com.ua/nezabutni-imena/vsi-jogo-dumky-buly-pro-sestru-dopomagajte-svitlani-bud-laska-yakshho-shhos-stanetsya-zi-mnoyu/
29.07.2023
ВСІ ЙОГО ДУМКИ БУЛИ ПРО СЕСТРУ: «ДОПОМАГАЙТЕ СВІТЛАНІ, БУДЬ ЛАСКА, ЯКЩО ЩОСЬ СТАНЕТЬСЯ ЗІ МНОЮ»

1 thought on “ВСІ ЙОГО ДУМКИ БУЛИ ПРО СЕСТРУ: «ДОПОМАГАЙТЕ СВІТЛАНІ, БУДЬ ЛАСКА, ЯКЩО ЩОСЬ СТАНЕТЬСЯ ЗІ МНОЮ»

  1. Комерция

    Серце крається читаючи такі історії,важко бачити емоції людей котрі до нас більше не вернуться ніколи.Я щиро бажаю усім матерям,дружинам,сестрам дочекатися своїх героїв живими.

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.