Унаслідок російських обстрілів на Краснопільщині пошкоджено майже 400 приватних будинків

З 51 селищних територіальних громад Сумської області 17 — на кордоні з росією. Однією з таких громад, що межують з країною-агресором і постійно потерпають від ворожих обстрілів, є Краснопільська селищна територіальна громада.

Кореспондент АрміяInform поспілкувався з секретарем Краснопільської селищної ради Іриною Юхтою та дізнався, чим живе громада, якою вона керує у цей нелегкий для країни час.

Краснопільська селищна територіальна громада утворена 23 грудня 2016 року на території Сумської області. Громада об’єднує 43 населенні пункти. Площа громади — 555,5 кв. км. Протяжність громади вздовж державного кордону України з російською федерацією складає майже 100 км.

— Останнім часом почастішали випадки обстрілів з боку росії прикордонних районів Сумщини. Ірино Василівно, розкажіть, будь ласка, яка ситуація на території вашої громади?

— Ворог щодня обстрілює населені пункти Сумщини, і села, що входять до нашої громади, не є винятком. На сьогодні спостерігається тенденція щодо значного збільшення чисельності обстрілів. Варто зауважити, що якщо раніше росіяни обстрілювали прикордонні села, то зараз від обстрілів почали страждати й населені пункти, які віддалені від держкордону.

Зазвичай завдають ударів по об’єктах критичної інфраструктури, закладах освіти, амбулаторіях та житлових будинках. На превеликий жаль, маємо поранених та загиблих.

З моменту початку широкомасштабної агресії російської федерації на території Краснопільської селищної територіальної громади загинуло троє людей. Крім того, станом на 1 вересня 13 осіб дістали поранення та травми різного ступеня тяжкості, зокрема дитина.

Селище міського типу Краснопілля

Варто зауважити, що ворог почав використовувати різні види озброєння. До прикладу, якщо раніше по Краснопіллю били ракетами, то тепер росіяни почали використовувати артилерію. Також застосовують й авіацію.

— Загалом скільки об’єктів було пошкоджено внаслідок обстрілів та як ваша громада відновлює пошкоджені будівлі?

— Від початку широкомасштабної агресії було пошкоджено більше ніж 40 об’єктів комунальної власності, крім того, були пошкоджені об’єкти критичної інфраструктури. У зв’язку з постійними обстрілами доводиться робити лише аварійний та першочерговий ремонти. Капітальних та поточних ремонтних робіт ми не проводимо.

Селище міського типу Краснопілля

На цей момент проводимо необхідні експертизи пошкоджених об’єктів комунальної власності, щоб надалі провести необхідні ремонтні роботи там, де це можливо. Що стосується житлових будинків, то внаслідок обстрілів пошкоджено майже 400 помешкань.

У населених пунктах Славгород, Тур’я та Мезенівка пошкоджені заклади освіти.

— У зв’язку з постійними обстрілами прикордонних територій гостро постало питання відселення громадян з п’ятикілометрової зони. Як організована робота щодо відселення на Краснопільщині?

Школа у селі Славгород

— Загалом в п’ятикілометровій зоні проживало понад три тисячі осіб. Дехто погодився на відселення і ми своєю чергою займаємось забезпеченням їхнього переміщення. Загалом розміщуємо людей на території нашої громади. Також співпрацюємо з сусідніми громадами та з іншими громадами Сумської області.

Мезенівка

Відселення відбувається у співпраці з підрозділами Сил оборони та громадськими організаціями. Протягом останніх двох місяців виїхало близько 1000 осіб. Серед яких — 171 дитина.

Взагалі питання відселення з п’ятикілометрової зони дуже складне та вкрай небезпечне. Території постійно обстрілює ворог. Потрібно вивезти не тільки людей, але й їхнє майно, що своєю чергою значно ускладнює процес.

Селище міського типу Угроїди

Проте ми віримо, що це все тимчасові труднощі й на нашій землі врешті-решт запанує мир та спокій.

— Дякую Вам за розмову!

 

Фото автора та з фотоархіву Краснопільської газети «Перемога»

Володимир Загребельний
Кореспондент АрміяInform

Джерело:
https://krasnews.com.ua/gromada/unaslidok-rosijskyh-obstriliv-na-krasnopilshhyni-poshkodzheno-majzhe-400-pryvatnyh-budynkiv/
02.10.2023
ГРОМАДА
Унаслідок російських обстрілів на Краснопільщині пошкоджено майже 400 приватних будинків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.