Краснопіллю – 375! (фоторепортаж)

150814_Krasnopillia-375_day018 серпня вперше за майже десять років саме в Краснопіллі, а не у Миропіллі, як було раніше, на стадіоні «Колос» за ініціативи районної влади при активній підтримці сільських територіальних громад, трудових колективів, обласних депутатів, спонсорів і благодійників відбулося великомасштабне і велелюдне свято – День Краснопільського району, приурочене 72-й річниці визволення Краснопілля від німецьких загарбників, 375-річчю заснування селища та 92-річчю Краснопільщини.

Ще тільки серпневе сонце почало кидати на землю своє ласкаве проміння, як на території стадіону «Колос» почали розгортати свої стилізовані садиби сільські і селищні ради, а сільгосппідприємства, заклади торгівлі райспоживспілки, приватні підприємці району, області, прибулі на свято з інших куточків України – власні торгові точки. Апетитно запахло шашликами, ковбасою, кондитерськими виробами, свіжим хлібом.150814_Krasnopillia-375_day02

Приміром, ТОВ «Ряснянське» привезло чималий асортимент продукції підприємства: ковбаси, м’ясо, фарш.

На прилавках торгової точки приватного господаря Миколи Закаблукова з Глибного привертав увагу свіжий мед: з акації, липи, трав’яний, а також квітковий пилок, забрусований віск, сухофрукти власного виготовлення, помідори, огірки, часник, цибуля.

Приватний підприємець Неля Поддячева з Краснопілля пропонувала покупцям у широкому асортименті одяг, взуття, постільну білизну. Представив свою продукцію і Краснопільський хлібохарчокомбінат, меблі привіз приватний підприємець Андрій Шевченко з Угроїд.
150814_Krasnopillia-375_day04
Люб’язно запрошували покупців різною смакотою до себе працівники кафе «Зустріч» з Миргорода, «У Давида» з Прилук, хлібним квасом ТОВ «Горобина» з Сум.
150814_Krasnopillia-375_day03
Пропонував вишивані сорочки, блузки, сувеніри з дерева у національному стилі приватний підприємець Юрій Варзарук з Івано-Франківщини, меблі з бука: столи, стільці Петро Продюк із Закарпаття.

Прицінювалися краснопільчани до виробів із овчини: ковдр, жилеток, чунь, кімнатних капців, які привіз на продаж Сергій Янголенко з Полтавщини. Крім того з самого ранку йшла жвава торгівля мінеральною водою, прохолодними напоями, попкорном, морозивом.

Очільники району Юрій Яремчук та Віталій Савоненко урочисто розпочали футбольний турнір на Кубок голови райдержадміністрації між командами Мезенівки, Славгорода, Краснопільської ДЮСШ. На полі закипіли футбольні баталії.

Реєструвалися на участь у святковому шаховому турнірі любителі цього виду спорту з сільських і селищних рад району. – Учасників не бракує, серед них чимало сильних шахістів, – каже тренер Краснопільської ДЮСШ Олександр Бесараб, – отже змагання мають бути захоплюючими.
150814_Krasnopillia-375_day05
По обидва боки футбольного поля розгорнулися різноманітні атракціони, тири, батути тощо.

Звучать позивні свята. Розпочинається урочиста частина Дня Краснопільського району. Її відкриває піснею «Отча сторона» солістка РПК Лариса Давиденко, танцювальну композицію виконував зразковий хореографічний колектив «Зоряночка» Краснопільського РПК під керівництвом Ірини Придатко. Завершилося дійство піснею у виконанні народного вокального аматорського колективу «Джерело» районного Палацу культури (керівник Л.Давиденко).
150814_Krasnopillia-375_day06
Ведучі запрошують на сцену керівників району, Краснопільської селищної ради та почесних гостей свята – заступника голови Сумської обласної ради Віру Лаврик, керівника делегації з м.Попасна Луганської області, першого заступника Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації Миколу Ханатова, обласних депутатів. Симпатична дівчина в українському національному вбранні підносить їм запашний краснопільський коровай із зерна нового врожаю.
150814_Krasnopillia-375_day07
Яскравим підтвердженням хліборобської майстерності трудівників сільгосппідприємств району, щедрої гостинності жителів Краснопільщини є духмяні короваї 18 сільських і селищних рад району у руках у красивих дівчат-коровайниць.

Першою з вітальним словом виступила заступник голови обласної ради Віра Лаврик. Від імені голови облдержадміністрації Миколи Клочка, депутатів обласної ради вона тепло привітала присутніх на святі з 72-ю річницею визволення Краснопілля від німецьких загарбників, 375-річчям його заснування та 92-річчям утворення Краснопільського району. Побажала мирного неба, благополуччя і достатку, щасливого життя.

Віра Іванівна нагородила грамотою Сумської обласної держадміністрації за високий професіоналізм, багаторічну плідну працю, значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Краснопільщини, активну життєву позицію директора ДП «Краснопільський лісгосп» Віктора Мороза, Грамотами Сумської обласної ради відзначені вчитель історії Краснопільської гімназії Наталія Білоус, голова громадської організації «Краснопілля» Василь Лавріненко.

Після проголошення вітальної промови очільники району нагородили спільними грамотами та подяками велику групу кращих виробничників, працівників агропромислового комплексу, соціальної сфери, активістів громадського життя.

З цікавістю і великою повагою слухали присутні на святі вітальний виступ і щирі слова вдячності на адресу краснопільчан від жителів Попасної Луганської області керівника делегації попаснян Миколи Ханатова. Микола Миколайович вручив голові Краснопільської райдержадміністрації Юрію Яремчуку Подяку від голови Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації за тісну співпрацю і надання гуманітарної допомоги. Подяку за участь в АТО отримав і Самотоївський сільський голова Іван Перерва. Також Микола Миколайович Ханатов передав краснопільчанам у подарунок світильники, як символ освітлення дороги до миру.
150814_Krasnopillia-375_day08

 
Присутні оглянули стилізовані курені Краснопільської селищної, Тур’янської, Мезенівської, Грабовської та Бранцівської сільських рад, познайомилися зі звичаями, традиціями та обрядами цих територіальних громад.

Приємне враження на них справили виставки декоративно-прикладного мистецтва вищеперелічених територіальних громад, а також Хмелівської, Самотоївської сільських і Угроїдської селищної рад.
150814_Krasnopillia-375_day09
Справжній подив і захоплення у них і у присутніх на святі викликав майстер-клас з вишивання, який давала жителька Хмелівки Олександра Дяговченко. Порадували їх піснями творчі колективи та самодіяльні митці цих територіальних громад.

150814_Krasnopillia-375_day10
Гості свята поярмаркували, не могли стриматись, щоб не підтримати волейболістів Великого Бобрика і Великої Рибиці, які змагалися за Кубок голови районної ради із сильними противниками – командами Тростянецької шоколадки та с. Червоне Сумського району. На жаль, цей поважний спортивний трофей дістався тростянецьким волейболістам, який їм в урочистій обстановці вручив голова райради Віталій Савоненко. Не залишилися без відзнак й інші учасники волейбольного турніру.
150814_Krasnopillia-375_day11

 

150814_Krasnopillia-375_day12

 

 

 

 

 

 
На іншому краю стадіону йшло вперте спортивне суперництво з гирьового спорту, армреслінгу, перетягування канату, спортивної естафети між представниками територіальних громад у рамках сільських богатирських ігор. Забігаючи наперед, повідомимо, що загальнокомандну першість у всіх видах спорту здобули краснопільчани.
150814_Krasnopillia-375_day13
Люди, які прибули на свято Краснопільського району, а їх зібралося близько двох тисяч, мали змогу відпочити, поспілкувалися, переглянути культурно-мистецьку програму, яка налічувала понад 70 різних номерів, особливо сподобалися виступи фольклорних колективів у рамках районного фестивалю «Пісенний віночок Краснопільщини».

150814_Krasnopillia-375_day14

 

Незважаючи на нестерпну серпневу спеку, присутні з цікавістю переглянули всі виступи аматорів сцени, нагороджували їх щирими оплесками.

 

150814_Krasnopillia-375_day15

 
Приємно порадували краснопільчан творчі гості – самодіяльні митці Попаснянського РБК – народний колектив сучасного танцю «Попасняночка», солістка Тетяна Домашенко та народний ансамбль народної музики «Веселі Музики» Жовтневого селищного клубу Білопільського району, від хвацького і заповзятого виконання ним української народної музики чимало людей не втрималися – пустилися в іскрометний танець.

150814_Krasnopillia-375_day16

 

 
Не залишилися обділеними на святі Дня Краснопільського району і діти. Вони стрибали на батутах, стріляли у тирі, смакували попкорном, солодкою ватою, морозивом.

150814_Krasnopillia-375_day17
Дуже їм сподобалося катання на коневі. Хлопці уявляли себе на ньому козаками, а дівчатка – амазонками.

 
Користуючись нагодою, ми взяли бліц-інтерв’ю для нашої газети у керівника Попаснянської делегації Миколи Ханатова.
150814_Krasnopillia-375_day18
Нам дуже сподобалося свято День Краснопільського району, перебування на вашій славній землі, – сказав Микола Миколайович. – Ми пересвідчилися, що краснопільчани трудолюбиві, відкриті серцем, хлібосольні і гостинні люди, які прагнуть до миру. Про це ми будемо говорити по поверненню додому. Це дозволить спільними зусиллями припинити кляту війну на Сході України.

 

150814_Krasnopillia-375_day19
Під час підведення підсумків Дня Краснопільського району очільники району вручили відзнаки та пам’ятні подарунки за кращі стилізовані садиби сільських і селищних рад у різних номінаціях, спортсменам, переможцям сільських богатирських ігор та Кубок голови РДА за перемогу у турнірі з міні-футболу команді Славгородської сільської ради.

Як кажуть, все гарне швидко закінчується. Добігло до кінця і прекрасне свято – День Краснопільського району. Воно було наповнене для людей змістовним відпочинком, щирим спілкуванням, незабутніми враженнями. А щоб свято пройшло спокійно, без порушень громадського порядку, непередбачуваних випадків багато зусиль доклали працівники райвідділу міліції та медики. Уклінне їм за це спасибі!
150814_Krasnopillia-375_day20
А увечері приємний подарунок святу, всім любителям футболу зробила команда «Явір», яка у матчі на першість Сумської області з футболу вщент розгромила з рахунком 5:1 команду «Лебединець» з Лебедина.

О. Цилюрик
С. Богдан
Фото авторів

Джерело:
http://krasnews.at.ua/publ/zhittja_kraju/gromada/krasnopillju_375_fotoreportazh/6-1-0-612
Краснопіллю – 375 (Фоторепортаж)
10.08.2015

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.