СПРАВОЮ ЙОГО ЖИТТЯ БУЛО КРАЄЗНАВСТВО

160121_L_Didorenko1СПРАВОЮ ЙОГО ЖИТТЯ БУЛО КРАЄЗНАВСТВО

На 90-му році пішов із життя відомий краєзнавець, невтомний дослідник історії рідного краю, почесний громадянин Краснопілля Леонід Дмитрович ДІДОРЕНКО. Обірвалася життєва дорога щирої і світлої людини, яскравої і непересічної особистості.

Його юність припала на роки війни. 17-літнім юнаком добровільно пішов на фронт боронити рідну землю від ворога, був мінером, дійшов до Праги. А коли переможні салюти відкликали з військової служби, вдома влився у загін правоохоронців, щоб продовжити справу батька.
160121_L_Didorenko2
Виконував обов’язки дільничного інспектора, інспектора карного розшуку, 13 років очолював райвідділ внутрішніх справ. То був час піднесення, розвитку особистості і хоча здавалося, як можна поєднати роботу по викоріненню злочинності, наведенню правопорядку з “прекрасним подихом душі”, Леонід Дмитрович постійно вчився, здобув вищу юридичну освіту, весь час продовжував працювати над словом, словом поетичним – віршів назбиралося на кілька збірок. Міліцейська служба вимагала багато часу, але він встигав прочитати нову книгу улюбленого письменника, зібрати власну бібліотеку.
160121_L_Didorenko3
Важливою справою життя для Леоніда Дмитровича було краєзнавство. Наслідком його невтомних краєзнавчих пошуків стали видані на високому науковому рівні книги з історії Краснопільщини від найдавніших часів і до сьогодення. Серед них – дослідження історії населених пунктів, розвитку освіти, культури, сільського господарства району, подій воєнного часу.

Цьому заняттю він віддав себе як вийшов на заслужений відпочинок. Він не міг бути без діла – це добре розуміли і вдома: дружина та діти, і друзі. І знову недоспані ночі, робота з друкарською машинкою.
160121_L_Didorenko4
Захоплюють розповіді про фронтових мадонн, річки Краснопільщини, генералів-земляків, нариси з історії Рясного, Миропілля, Мезенівки. Близько сотні розвідок надруковано на сторінках районної газети “Перемога”, на нашому сайті «Краснопілля. Край Слобожанський».

З-під пера Л.Дідоренка вийшло кілька книг-нарисів. Великим любителям старовини запам’яталися його праці “Славгород”, “Покровка”, “Храми Краснопільщини”, “Голодомор на Краснопільщині у 1932-1933 роках”, ”Визволення Краснопільщини у 1943 році”, “Золоті зірки Краснопільщини”, “На службі народу”. Чекають на вихід книги “Історія Краснопілля” та ще багато рукописів.
160121_L_Didorenko5

 
Книги, як і все зроблене ним на краєзнавчій та просвітницько-виховній ниві, ще довго буде служити нинішнім і прийдешнім поколінням і рідному краю, який він любив понад усе.

Розділяємо скорботу і біль рідних, друзів – усіх, хто знав і працював із Леонідом Дмитровичем Дідоренком. Світла пам’ять про подвижника краснопільського краєзнавства і патріота України назавжди збережеться у наших серцях.

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/spravoju_jogo_zhittja_bulo_kraeznavstvo/2016-01-20-5956
20.01.2016
СПРАВОЮ ЙОГО ЖИТТЯ БУЛО КРАЄЗНАВСТВО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.