Леонід Ушкалов на “Книжковому Арсеналі”

З 22 по 26 травня цього року у Києві в Мистецькому арсеналі відбувся IX Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал”.

На цьому святі української книжки були презентовані дві новинки нашого земляка професора Леоніда Ушкалова, а також відбувся вечір пам’яті Леоніда Ушкалова, у якому взяли участь літературознавці, письменники та видавці – дружина Олександра Ушкалова, Ростислав Мельників, Олена Галета, Мар’яна Савка, Іван Андрусяк, Леонід Фінберг. Пропонуємо невеличкий дайджест повідомлень про події та відгуки про нові книги Леоніда Ушкалова.

https://www.facebook.com/starlev/posts/2298882850171198
Видавництво Старого Лева
24 травня 2019 о 20:46

Під час “Книжкового Арсеналу” відбувся вечір пам’яті Леоніда Ушкалова. Саме професор Ушкалов відкрив нам новий погляд на Сковороду, Квітку-Основ’яненка, Шевченка, Гоголя, Лесю Українку, Кобилянську, Хвильового… Завдяки його публіцистиці та науковим розвідкам, класики ставали ближчими й зрозумілішими кожному читачу. Зустріч з родиною, літературознавцями, письменниками та видавцями – дружиною Олександрою Ушкаловою, колишнім студентом і колегою-літературознавцем Rostyslav Melnykiv, літературознавицею Olena Haleta, видавцями Marjana Savka, Іван Андрусяк, Леонідом Фінбергом – була спробою осягнути феномен Леоніда Ушкалова та поговорити про спадок професора та його вплив на українську літературу.

“Особливістю професора Ушкалова було вміння вибудовувати людяні стосунки з видавцями, друзями, колегами-науковцями, – зауважила Мар’яна Савка. – Це людина, що залишила по собі світлий слід, подолала шлях зірки, тож зірка Леоніда Ушкалова світитиме на небосхилі ще не одне десятиліття. У “Видавництві Старого Лева” вийшло три книжки пана Леоніда: збірка есеїв про класиків «Що таке українська література», абетки-енциклопедії для малечі “Шевченко від А до Я” та “Сковорода від А до Я“. Вони написані глибинно, світло і водночас дуже просто, зрозуміло кожному. Професор Ушкалов писав не просто про класиків української літератури, він писав про приятелів своїх і наших, саме тому це дуже зрозуміле письмо“.

***

Про нову книгу Леоніда Ушкалова “Чарівність енергії: Михайло Драгоманов“:

У цій книжці на основі багатого джерельного матеріалу Леонід Ушкалов подає біографію українського публіциста, науковця та громадського діяча Михайла Драгоманова (1841—1895). Автор символічно поділив життєпис на п’ятдесят чотири параграфи й спробував, за його ж словами, «наскільки це можливо, показати життя Драгоманова не чорно-білим, а барвистим, таким, яким наше життя є насправді». «Без гніву і пристрасті» він оповідає про повсякдення свого героя і пробує проникнути у світ його ідей. Однак, автор переконаний, що «магістральний сюжет» життя Драгоманова можна уявляти по-різному.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=655203851614474&id=100013745957591
Юрій Веснянка
23 травня 2019 о 22:08

Кажете: “Комікси… Репортажі…” Та одна з найзахопливіших і чи не найважливіших книжок “КА” – “Чарівність енергії: Михайло Драгоманов” (видавництво Дух і Літера). Так-так, ідеться про моє суб’єктивне враження. Але ж автор – світлої пам’яті Леонід Ушкалов! Навряд чи після прочитання для когось ХІХ століття ще буде асоціюватися з понурістю хрестоматійних кріпаків або покриток. Цей період – епоха бурхливих інтелектуальних поєдинків та утвердження української інтелігенції. Написано, як було властиво харківському дослідникові, дохідливо, з вишуканим почуттям гумору та вмінням заінтригувати науковою концепцією. Навіть починається книга з історії про “батька Гамлета” й перебування Івана Франка в Хорватії.

А ще, незважаючи на енциклопедичність, монографія містить підрозділи з назвами ” Я дам вам по пиці!” та “Кота знайшов, кота знайшов!” (до уваги найерудованішого сучасного кота Інжира). Хай це буде гарний промовистий квантовий стрибок Драгоманова!..

 

***

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2250974114982388&set=a.471480909598393&type=3&theater
Olexandr Savchook
19 травня 2019

Дорогі друзі! Радіємо і водночас тепло сумуємо через появу ще одного, особливого видання, що виходить до Книжкового Арсеналу у серії “Слобожанський світ”:

Леонід Ушкалов. Література і філософія: доба українського бароко. — 2-ге вид., стер. — Харків : Видавець Олександр Савчук, 2019. — 416 с.

Дякуємо за довіру Oleksandra Ushkalova

Ознайомитися детальніше і придбати: savchook.com/books/, 095 4621810

З коментарів до цього допису видавця Олександра Савчука:

Микола Філон
Так, це Слобожанський світ Ушкалова. В основі книги – докторська дисертація Леоніда Володимировича. Передмову книги завершують слова, сповнені голосу, інтонацій, тембру автора: “Бажаю вам приємного читання. Вважайте, що це така собі “мандрівка в часі”, мандрівка в ту інтелектуальну атмосферу, в якій я жив два десятки років тому, словом, “мандрівка в молодість”.

——-

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.