У Краснопіллі відбувся 11-й щорічний відкритий конкурс читців поезії Павла Грабовського

Павло Арсенович Грабовський – талановитий поет, публіцист і літературний критик – постать в українській літературі вельми унікальна. І не тільки тому, що його поезії притаманні пошуки шляхів визволення трудящих від гноблення, самовіддане служіння світлим ідеалам свободи, добра, правди, а й тому, що своїм поетичним словом він слугував народу, пристрасно пропагував необхідність поширення освіти, піднесення національної самосвідомості і людської гідності. Ерудит, інтелігент, трудоголік. Він справді переймався несправедливим життям, боровся за вільну Україну, сумував за нею у засланні. І, будучи фізично недужим, боровся як міг – словом.

Кожного року у вересневі дні відбувається велике літературно-мистецьке свято, в рамках якого проходить щорічний відкритий конкурс читців. Так і цього року, 10 вересня, у приміщенні КЗ «Краснопільська музична школа» пройшов 11-й щорічний відкритий конкурс читців поезії Грабовського, присвячений 155-й річниці від дня народження великого митця.

Відкрив конкурс Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук. Він підкреслив значимість постаті П. Грабовського в літературній спадщині Краснопільщини і побажав успіхів конкурсантам.

Далі ведучі заходу, бібліотекарі читального залу КЗ «Краснопільська публічна бібліотека» Брахно Т. О. та Дейнека Н. І. розпочали літературно-мистецький захід «І добрим словом спогадає потомок вільний…».

Музичний супровід був представлений директором КЗ «Краснопільська музична школа» Висоцькою В.В., її вихованцями та солістом КЗ «Краснопільський Палац культури» Федорці Р., відкривши присутнім гармонійне поєднання поезії Павла Арсеновича з музикою.

Програма конкурсу читців поезії включала два твори, перший – твір П. А. Грабовського, другий – твір сучасного українського поета про рідний край.

Цьогоріч участь у конкурсі прийняли 36 аматорів. Наймолодшою учасницею була Шубіна Анастасія з смт Краснопілля, якій виповнилось 7 років. Як приємно дивитись, що любов до поезії і рідної землі прищеплюється змалечку!

Конкурсну програму оцінювало журі, в складі: Кокадей М. І. – вчитель української мови та літератури Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст., Позняк Н. М. – поетеса, член Сумської ОНСПУ, Мірошниченко Т. І. – в. о. директора КЗ «Краснопільська публічна бібліотека».

Всі учасники-аматори чудово продекламували твори, з глибоким почуттям та артистизмом.

Переможці конкурсу у віковій категорії від 7 до 12 років:
І місце – Діденко Ліліана, с. Самотоївка
ІІ місце – Голопьорова Анна, смт Краснопілля
ІІІ місце – Климашівська Євгенія, с. Осоївка

Переможці конкурсу у віковій категорії від 13 до 15 років:
І місце – Лисенко Станіслав, с. Самотоївка;
ІІ місце – Лупир Дмитро, смт Краснопілля;
ІІІ місце – Дем’яненко Олеся, смт Краснопілля
Дужнікова Діана, с. Глибне

 

Переможці конкурсу у віковій категорії від 16 до 21 року:
І місце – Мамалига Вікторія, с. Славгород,
ІІ місце – Аршакян Римма, с. Осоївка

Переможці конкурсу у віковій категорії від 35 років:
І місце – Астахова Людмила, с. Самотоївка
ІІ місце – Підопригора Віра, смт Краснопілля

Така активна участь у конкурсі свідчить про те, що молоде покоління гідно вшановує пам’ять великого поета-земляка П. А. Грабовського.

Організатори конкурсу висловлюють щиру вдячність всім конкурсантам та їх керівникам.

Джерело:
https://krasnopilska-gromada.gov.ua/news/1568125031/
ПРОЙШОВ 11-Й ЩОРІЧНИЙ ВІДКРИТИЙ КОНКУРС ЧИТЦІВ ПОЕЗІЇ ГРАБОВСЬКОГО
10.09.2019, 17:04

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.