Полковник Іванющенко Олексій Сергійович – ветеран військ ПРО

Іванющенко Олексій Сергійович (22.03.1938 – 06.06.2016) – полковник, доктор технічних наук, професор, кавалер двох орденів, ветеран полігону ПРО

Олексій Іванющенко народився 22 березня 1938 року в селищі Краснопілля Сумської області. Батько – Іванющенко Сергій Степанович – загинув на фронті у грудні 1941 року, маму – Євдокію Миколаївну – розстріляли німці у травні 1943-го.

У 1955 році Олексій Іванющенко закінчив середню школу зі срібною медаллю і вступив до Київського вищого інженерного радіотехнічного училища військ ППО країни (КВІРТУ).

Після закінчення КВІРТУ у 1959 році лейтенант-інженер Іванющенко О.С. отримав призначення на 10-й Державний науково-дослідний випробувальний полігон ПРО Міністерства оборони. Проходив службу на посадах від інженера-випробувача до начальника Управління. Брав участь у випробуваннях нових засобів озброєння ракетно-космічної та протилітакової оборони, у створенні і введенні в дію нових засобів експериментально-вимірювальної бази полігону.

3-й відділ 3-го Управління, 1975 рік. У центрі – начальник Іванющенко О.С.

Брав участь у розв’язанні низки науково-технічних проблем, що мають стратегічне значення і які визначили згодом вирішальну роль у вітчизняних напрямках розвитку техніки і технології в таких областях як вимірювальна та обчислювальна техніка, автоматизована обробка інформації, системи передачі даних та алгоритмічні системи автоматизованого управління, що працюють в реальному масштабі часу.

У 1978 році йому присвоєно чергове військове звання «полковник». За участь у випробуваннях нових засобів озброєння і у створенні експериментально-випробувальної бази полігону нагороджений орденами «За службу Родине в Вооруженных Силах 3-й степени» и «Знак Почета».

Олексій Сергійович Іванющенко і Микола Миколайович Козлов на науково-технічній конференції в КВІРТУ

У 1985 році наказом Міністра оборони полковник Іванющенко О.С. був призначений на посаду начальника відділу в 45 ЦНДІ Міноборони. У 1987 році на основі узагальнення результатів проведених раніше досліджень він захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук і в цьому ж році був призначений на посаду заступника начальника Управління вимірювальних комплексів військ і полігонів ППО 45 ЦНДІ МО. У 1989 році йому було присвоєно вчене звання «Старший науковий співробітник».

Іванющенко О.С. – начальник Управління в/ч 03080 (полігону)

Після звільнення в запас у 1989 році Олексій Сергійович тривалий час (до 2007 року) працював в оборонно-промисловому комплексі над створенням автоматизованих інформаційно-керуючих систем випробувань ракетно-космічного озброєння і контролю навчань різнорідних сил і засобів на посаді заступника Генерального директора концерну з наукових досліджень і розробок. У 2001 році він захистив дисертацію і йому було присвоєно вчений ступінь «Доктор технічних наук». З 2008 року Іванющенко О.С. працював в 1 НДЦ 4 ЦНДІ Міноборони Росії на посаді «Провідний науковий співробітник».

Доктор технічних наук Іванющенко О.С. – автор понад трьохсот наукових праць, в тому числі восьми монографій з методології випробувань складних автоматизованих просторово-розподілених систем. Входив до складу двох дисертаційних Рад з присудження вчених ступенів і звань. Брав активну участь в практичному впровадженні отриманих теоретичних результатів в створення нових систем озброєнь. У 2013 році у видавництві “Знання” побачила світ його нова монографія “Інформаційне забезпечення літальних апаратів”.

Ветеран полігону – кавалер двох орденів, доктор технічних наук, професор, полковник Іванющенко Олексій Сергійович, 2011 р.

Будучи членом Регіональної громадської організації «Ветерани полігону ПРО», м.Москва, Олексій Сергійович брав активну участь у її роботі – за рішенням Ради Організації він був нагороджений медаллю “Ветеран Государственного научно-исследовательского испытательного полигона МО СССР” (протокол № 15 від 08.02. 2010 р.)

Проживав у м. Москві. 06 червня 2016 року Іванющенко О.С. помер. Похований Олексій Сергійович на Мітінському кладовищі міста Москви.

За матеріалами:
http://veteran.priozersk.com/biografy/460
http://veteran.priozersk.com/news/2293
http://www.veteran.priozersk.com/news/3141

Фото з:
http://veteran.priozersk.com/sites/pct/v_isp.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.