Відійшов у вічність Михайло Прудник – відомий письменник-гуморист, земляк, який розпочинав свій журналістський шлях в районній «Перемозі»

Колектив Краснопільської газети «Перемога» з сумом повідомляє, що 7 серпня пішов у засвіти Михайло Прудник – відомий письменник-гуморист, земляк, колишній головний редактор журналу «Перець». Не дожив навіть до свого 70-ліття.

Михайло Прудник народився 19 листопада 1952 р. в с. Мозкове Краснопільського району на Сумщині.

1975 року він закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Того ж року почав працювати у журналі «Перець» фейлетоністом, на посадах завідувача відділу культури, відповідального секретаря. З 2002 до 2013 року – головний редактор цього видання.

Член Національної спілки письменників України (1987), Спілки журналістів України (1979), член приймальної комісії НСПУ. Член журі Всеукраїнських фестивалів гумору та сатири. Постійний учасник Всеукраїнських фестивалів «Вишневі усмішки».

Автор книг сатири і гумору: «Що скаже Люся», «Дорогоцінна ґуля», «Репетитор для генія», «Бестселер», «П’єдестал напрокат», «Лауреат усіх премій».

Лауреат літературних премій у галузі сатири і гумору: ім. Остапа Вишні, ім. Степана Олійника, ім. Олександра Ковіньки.

Твори перекладено англійською, російською, болгарською, білоруською, угорською, казахською, татарською та іншими мовами.

Так вже склалося, що колишній редактор наймасовішого гумористичного журналу «Перець» з кількамільйонним тиражем свою літературну діяльність розпочинав саме з «Перемоги».

«Вирвав я з учнівського зошита два аркуші і вперше з хвилюванням старанно вивів «Дорога редакція…». І написав про своє прекрасне Мозкове, як тут живуть, як трудяться… Правда перед цим уважно вивчив, як про це розказують у газеті інші… А вже після того я не переставав писати, а газета «Перемога» стала моєю першою журналістською любов’ю» – такими словами вітав нашу газету з 85-м ювілеєм пан Михайло, висловлюючи надію обов’язково приїздити в гості. Але не судилося…

Михайло Прудник з дружиною Світланою Прудник. Карпати, вересень 2019 року

Зате до останнього дня Михайло Прудник ділився з нами своїми гуморесками, яких у нього залишилось багато, тож ви й надалі матиме змогу їх читати на сторінках «Перемоги», адже в народі кажуть, що Людина живе доти, поки про неї пам’ятають, а ми пам’ятаємо…

Царство небесне, нашому талановитому землякові і просто хорошій Людині.

КОЛЕКТИВ КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ ГАЗЕТИ «ПЕРЕМОГА»

Джерело:
Газета “Перемога”, № 33, 13 серпня 2021 року
ПОМЕР ПИСЬМЕННИК ТА ЕКСРЕДАКТОР ЖУРНАЛУ «ПЕРЕЦЬ» МИХАЙЛО ПРУДНИК

Веб-джерело:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=365581414957418&id=111269340388628
Краснопільська газета “Перемога”
7 серпня о 13:45

Фото №2 з веб-сайту:
http://nova.te.ua/statti/bukovel-nadyhaye/

Про нашого незабутнього земляка читайте на «Краснопілля Інфо»:

https://krasnopillia.info/2015/11/11/holovnyj-perets-ukrajiny/
11 Листопада, 2015
Головний «перець» України

https://krasnopillia.info/2015/11/11/myhajlo-prudnyk-sohodni-humor-pryamyj-i-hrubyj/
11 Листопада, 2015
Михайло Прудник: «Сьогодні гумор прямий і грубий»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.