Краснопільська об’єднана громада у 2021 році. Звіт селищного голови (частина 3)

/ закінчення /

СПОРТ

В громаді приділяється велика увага розвитку фізичної культури та спорту.

Так, в рамках проведення заходів з покращення спортивної інфраструктури громади придбано велотренажер магнітний, лижоролери з кріпленнями, гетри, форма футбольна, замінено освітлення у спортивній залі ДЮСШ.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Краснопільської селищної ради від 13.10.2021 №244 з метою створення сучасного спортивного комплексу, належних умов для організації дозвілля дітей та молоді, занять фізичною культурою та спортом затверджено ескізний проєкт «Реконструкція спортивного комплексу на базі стадіону «Колос» за адресою: Сумська область, смт. Краснопілля, вулиця Бєлгородська, 2а».

На стадіоні «Колос» в смт Краснопілля встановлено нову спортивну локацію в рамках Всеукраїнського соціального проекту «Активні парки – локації здорової України». Спортивну локацію за кошти селищного бюджету (близько 69 тис. грн.) оснащено табличками з QR-кодом для тренувань, спортивними елементами та лавами для виконання фізичних вправ та відпочинку.

На території громади в березні цього року проведено другий етап Чемпіонату України з кантрі-кросу для баггі та квадроциклів, а у грудні – фінал Чемпіонату України з кантрі-кросу для квадроциклів.

Проведено відкритий Кубок Сумської області зі стронгмену.

Команда Краснопільської селищної ради – переможець з міні-футболу фінальних Всеукраїнських спортивних змагань серед команд сільських та селищних територіальних громад.

На території Краснопільської селищної ради проводились змагання «Краща спортивна громада Сумщини», де наша громада посіла 3 місце.

Вихованці ДЮСШ Краснопільської селищної ради здобули 1 місце на Всеукраїнському футбольному турнірі серед хлопців 2011-2012 р.н. м. Скадовськ.

Серед спортсменів до 18 років наш земляк з Угроїд Олексій Жижа на Чемпіонаті світу з армреслінгу в Бухаресті став четвертим на ліву руку.

Проведення на території громади спортивних змагань в рамках культурно-спортивного свята «Краще спортивне село Сумщини 2021 року», команда Самотоївського старостинського округу – бронзові призери.

Команда «Явір» Краснопільської селищної ради – бронзовий призер Суперліги Асоціації футзалу Сумщини.

Команда «Явір-ветеран» – бронзовий призер Чемпіонату міста Суми з футзалу серед ветеранів (55+).

КУЛЬТУРА

Від моменту створення громади її культурний розвиток демонструє високий рівень активності й налагодженості роботи у цій сфері. Мережа закладів культури Краснопільської громади нараховує 25 закладів культури клубного типу та 21 бібліотечну установу,1 дитячу музичну школу, 2 музеї.

За звітний період суттєво покращилася матеріально-технічна база закладів культури громади, проведено поточні ремонти приміщень. Зокрема, здійснено наступні заходи:

– Відкрито Мозківський об’єкт дозвіллєвої роботи Чернеччинського старостинського округу;
– Відкрито в селищі Михайлівське дозвіллєвий об’єкт;
– Придбано музичну апаратуру в Самотоївський СБК;
– Зроблено ремонт фойє Грабовського СБК;
– Зроблено ремонт фасаду музею імені П.А.Грабовського;
– Замінено 14 вікон на енергозберігаючі та 2-є дверей в читальному залі КЗ «Краснопільська ПБ»;
– Виготовлено проектно-кошторисну документацію по об’єкту: «Капітальний ремонт системи опалення Осоївського СБК»;
– В сільських будинках культури проведено поточні ремонти;
– Повністю відремонтовано та оснащено меблями читальний зал КЗ «Краснопільський ПК»;
– Проведено святкування 4-ї річниці Краснопільської громади;
– Було проведено 35 заходів культурно-мистецьких заходів, з них 5 спортивних;
– За рік було прийнято участь у 25 конкурсах, де були зайняті призові місця;
– Проведення Обласного фестивалю духової музики «Чарівна мідь оркестрів» на території громади;
– Започатковано фестиваль хореографічного мистецтва «Краснопільські карагоди».

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

З метою надання соціальної підтримки жителям Краснопільської об’єднаної територіальної громади рішенням восьмої сесії сьомого скликання від 22 грудня 2017 року затверджено Програму соціального захисту населення Краснопільської селищної ради на 2018-2021роки, відповідно до якої проводиться ряд заходів спрямованих на підтримку пільгових категорій громадян, в тому числі осіб похилого віку, малозабезпечених та осіб з інвалідністю, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

За рахунок коштів місцевого бюджету відповідно до зазначеної Програми забезпечується надання соціальної підтримки членам сімей загиблих учасників АТО, а саме: чотири родини загиблих учасників АТО отримують щомісячну матеріальну допомогу, за звітний період сума допомоги складає 21 тис. грн., надана матеріальна допомога на поліпшення житлово-побутових умов чотирьом родинам на суму 40,0 тис.

Забезпечується фінансування компенсаційних виплат фізичним особам за надання послуг особам з інвалідністю та особам, які потребують постійного стороннього догляду за звітний період профінансовано 240,0 тис. грн.

Здійснюється виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, компенсація призначена 5 особам на суму 78,5 тис. грн.

Надається матеріальна допомога на лікування тяжкохворим громадянам, допомогу отримали 117 осіб на суму 383,3 тис. грн.

Щомісячна матеріальна допомога хворим, які лікуються методом гемодіалізу надана 6 особам на суму 86,0 тис. грн.

Матеріальна допомога особам, які опинились в складних життєвих обставинах надана 7 родинам на суму 18,7 тис. грн.

Допомога на поховання жителів громади, які на момент смерті не досягли пенсійного віку та не працювали, надана 35 особам на суму 35,0 тис. грн.

Проводиться щомісячна виплата стипендій особам, яким виповнилося 100 і більше років у розмірі 25% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, стипендія призначена 3 особам, з початку року виплачено 12,3 тис. грн.

Надаються пільги особам з інвалідністю зору І, ІІ групи на житлово-комунальні послуги, проведено відшкодування пільг на суму 3,2 тис. грн.

Здійснюється відшкодування послуг зв’язку пільговим категоріям громадян, відшкодування проведено на суму 32,5 тис. грн.

З метою популяризації військової служби в Україні надається допомога особам, які вперше підписали контракт на військову службу в Збройних силах України, за звітний період допомогу отримали 10 осіб на суму 50,0 тис. грн.

Забезпечено відшкодування вартості проїзду один раз на рік до будь якого населеного пункту України і назад громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1 та 2 категорії, на суму 1,3 тис. грн.

Для забезпечення реалізації права окремих категорій громадян на пільговий проїзд, у тому числі учасників АТО, рішенням четвертої сесії восьмого скликання від 20 січня 2021 року затверджено Програму відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян Краснопільської селищної ради автомобільним транспортом загального користування на приміських маршрутах та залізничним транспортом у приміському сполученні на 2021 рік, з початку року відшкодування за послуги з перевезення складають 598,0 тис. грн.

Для забезпечення пільгового проїзду автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування ветеранів війни, в тому числі учасників АТО/ООС та інших пільгових категорій, згідно з Обласною програмою здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016 – 2021 роки з місцевого бюджету до обласного перерахована субвенція в сумі 299780 гривень.

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

За 2021 рік Центром надання адміністративних послуг надано понад 25000 послуг. З моменту утворення ЦНАПу перелік адміністративних послуг збільшився зі 100 до 231 послуг.

З метою своєчасного та якісного отримання послуг мешканцями громади створено 12 віддалених робочих місць спеціалістів ЦНАП в кожному старостинському окрузі громади.

БЕЗПЕКА ТА ПРАВОПОРЯДОК

Основними завданнями у сфері забезпечення безпеки і правопорядку у функціонуванні громади є розроблення та забезпечення реалізації програм та планів заходів у сфері цивільного захисту, зокрема спрямованих на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, забезпечення техногенної та пожежної безпеки.

На виконання заходів програми «Профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Краснопільської селищної ради на 2021-2025 роки»: у 2021 році було виділено кошти: Краснопільському відділенню поліції – 100 000 грн., Службі безпеки України – 40 000 грн., Відділенню прикордонної служби «Краснопілля» – 50 000 грн.

На виконання заходів програми «Захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Краснопільської селищної ради на 2019-2023 роки», у 2021 році було виділено кошти: Першому Державному пожежно-рятувальному загону ГУ ДСНС у Сумській області – 61 000 грн.; на поповнення місцевого матеріального резерву – 47 094 грн. (придбано намет та печі, паливно-мастильні матеріали); Комунальному закладу «Сумська міська рятувально-водолазна служба» – 50 000 грн.

9 вересня 2021 року Краснопільською селищною радою та ГУНП у Сумській області у рамках реалізації проекту «Поліцейський офіцер громади» підписано Меморандум про партнерство та співпрацю. Реалізація проекту впроваджує новий формат роботи поліцейських на території громади. «Поліцейський офіцер громади» передбачає, що кожна громада матиме свого офіцера поліції. Основна мета проекту є підвищення рівня публічної безпеки і порядку на території селищної ради. До кінця року, на території Краснопільської громади планується відкрити три поліцейські станції офіцерів громади – в с. Рясне, смт Угроїди, с. Самотоївка. В обов’язки поліцейських офіцерів буде входити оперативне реагування та вирішення проблем забезпечення безпеки закріплених за ними територій.

Так, відповідно до прийнятої програми «Поліцейський офіцер громади», у 2021 році було виділено коштів у сумі: 10 000 грн. на придбання паливно-мастильних матеріалів; 11 000 грн. придбання орг. техніки; на суму 50 000 грн. проведені необхідні ремонтні роботи в приміщеннях с. Рясне та с. Самотоївка, відповідно до «Типових вимог до облаштування приміщень для здійснення службової діяльності поліцейськими офіцерами громади».

У 2021 році на оплату послуг з експлуатаційного технічного обслуговування апаратури оповіщення цивільного захисту, яка знаходиться на території Краснопільської селищної ради (приміщення АТ «Укртелеком») було виділено коштів у сумі 45595 грн.

Проблему з системою оповіщення населення, планується вирішити при будівництві Центру безпеки громади та створенні на її базі студії місцевого радіомовлення та оповіщення громадян. На сьогоднішній день вже розроблена проектно-кошторисна документація, необхідна для нового будівництва Центру безпеки громади в смт Краснопілля. Ведуться перемовини з проектною організацією щодо коригування цін в документації, і у подальшому планується подача проекту цього об’єкту для участі у конкурсі на виділення коштів із державного фонду регіонального розвитку на умовах співфінансування.

Джерело:
Газета “Перемога”, № 3, 14 січня 2022 року
ЗВІТ КРАСНОПІЛЬСЬКОГО СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ ЯРЕМЧУКА ЮРІЯ АНАТОЛІЙОВИЧА ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ РАДИ ЗА 2021 РІК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.