У харківському видавництві «Фоліо» вийде книжка Леоніда Ушкалова про Григорія Сковороду

Чудова новина! Невдовзі зможемо тримати в руках нову книжку нашого земляка, світлої пам’яті професора Леоніда Ушкалова.

У харківському видавництві “Фоліо” скоро вийде книга “Філософія свободи Григорія Сковороди”.

У харківському видавництві вийде книжка про Григорія Сковороду

Книжка літературознавця Леоніда Ушкалова про “Філософія свободи Григорія Сковороди” вийде у харківському видавництві “Фоліо”.

Про це 12 липня повідомив засновник видавництва Олександр Красовицький.

Коли російські покидьки розбомбили музей Сковороди на півночі Харківщини, пам’ятник вцілів, а ми видали подарункове видання класика з ілюстраціями Олександра Ройтбурда. Тепер, коли розбомбили Харківський педагогічний, що носить ім’я Сковороди, пам’ятник знову залишився майже неушкодженим, а ми відправляємо до друку видання головного спеціаліста по Сковороді — Леоніда Ушкалова“, — йдеться у повідомленні.

Що відомо

Професор та літературознавець Леонід Ушкалов помер 25 лютого 2019 року у Харкові. 8 квітня 2019 року вчена рада Харківського національного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди присвоїла кафедрі української і світової літератури ім’я професора Леоніда Ушкалова. На його честь пропонують перейменувати одну з вулиць Харкова.

Національний музей Григорія Сковороди у Богодухівському районі знищений прямим влучанням російської ракети у ніч проти 7 травня. Музей Сковороди розташований у селі Сковородинівка.

Монумент Сковороді, с. Сковородинівка, Харківщина, травень 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Це був маєток XVIII століття, у якому останні роки свого життя працював та біля якого вперше був похований Сковорода. Найцінніші експонати колекції вдалося врятувати, їх перемістили заздалегідь в безпечне місце. На проєкт відновлення музею потрібно близько 30 млн грн, заявив нардеп з Харківщини від партії “Слуга народу” Олексій Красов.

Російська армія в ніч проти 6 липня обстріляла Харківський педагогічний університет ім. Сковороди. Загинув охоронець. Пам’ятник філософу пошкоджений, але вцілів.

Джерело:
https://suspilne.media/260222-u-harkivskomu-vidavnictvi-vijde-knizka-pro-grigoria-skovorodu/
У харківському видавництві вийде книжка про Григорія Сковороду
Ганна Цьомик
13 липня 2022, 18:46

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.