«Проект «Новоросія». 1764-2014. Ювілей на крові»

150212_F_Turchenko
Нову книгу під такою назвою презентував запорізький професор історії, уродженець с. Тимофіївка Краснопільського району Федір Григорович Турченко.

Історію створення так званої “Новоросії” вчений описав у співавторстві з Галиною Турченко. Вони пояснили, з якою метою на території України створюється сепаратистський проект.

За словами історика, нав’язування міфу про приналежність окремих регіонів України до Росії триває вже 250 років. У зазначеній праці наводиться багато фактів, зокрема статистичних та картографічних даних, які характеризують особливості та особливо – спільні ризики політики російських режимів щодо нашої держави.

Передумовою цієї війни, за словами історика, стала тривала інформаційна пропаганда. У Росії вже давно виходять книги, у яких південно-східні регіони України називають не інакше, як “Новоросія”.

Приводом для конфлікту на сході України стало визначення Україною вектору свого розвитку.

Як ілюстрацію імперських намірів країни-сусіда Федір Турченко показує один із випусків видання “Русская история”, на сторінках якого південно-східні регіони України називають “Новоросією”, а терористів – захисниками так званого “русского міра”. При цьому жодних історичних передумов для створення “Новоросії” немає, – впевнений історик.
150212_F_Turchenko_book
Частину книжок про історію створення “Новоросії” вже передали військовим у Донецький аеропорт та в Маріуполь, а також до запорізьких військоматів. Автор сподівається, що найбільший попит робота матиме на захоплених територіях, де люди перебувають в іншому інформаційному середовищі.

ДОВІДКА.
Федір Турченко. Доктор історичних наук, професор – народився у селі Тимофіївці Краснопільського району Сумської області. У 1970 році закінчив Харківський державний університет зі спеціальності “Історія”. У 1970 році працював учителем історії в школі села Терни Недригайлівського району Сумської області. З 1973 року – аспірант Харківського державного університету. Кандидатську дисертацію “Зміни в соціальній структурі міського населення Радянської України в 20-ті роки” захистив 1977-го року. У 1977-1978 роках – асистент, старший викладач кафедри історії СРСР і УРСР Запорізького державного педінституту. З 1979 року – доцент кафедри історії СРСР і УРСР цього виша. З 1980 року – завідувач кафедри історії СРСР і УРСР Запорізького державного педінституту. У 1988-му році захистив докторську дисертацію. З 1989 року працює професором кафедри історії СРСР і УРСР ЗДПІ. З 1990 року – завідувач кафедри історії СРСР ЗДУ. З 1992 року – завкафедри новітньої історії України ЗДУ. У 1992-2005 роках – декан історичного факультету ЗДУ. Зараз – голова Запорізького обласного відділення Товариства зв’язків з українцями за межами України “Україна-Світ”, член Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, член Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних наук “Нова доба”, член журі обласних та всеукраїнських олімпіад з історії та Малої академії наук. Нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою МОН України. Відмінник освіти і науки України. Заслужений діяч науки і техніки України. З 2005 року – перший проректор ЗНУ. З нагоди Дня соборності України нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. Коло наукових інтересів: модерна історія України, історія українського національного руху. Керівник авторського колективу видання “Українське козацтво. Мала енциклопедія”. Автор 5 монографій, більше 100 наукових статей, 10 підручників з історії України та історії Запорізького краю.

Цитата
Федір Турченко:Історія завжди давалася мені дуже легко. Ця наука вимагає системного підходу і демонструє саме системне уявлення про світ. Історія – це динамічна модель світу. Вона дає можливість побачити оцінку всіх сторін життя“.

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/proekt_novorosija_1764_2014_juvilej_na_krovi/2015-02-12-4731
12.02.2015
“Проект “Новоросія”. 1764-2014. Ювілей на крові”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.