Територіальні громади: знайомство зблизька. Великобобрицька сільська рада

151006_V_Bobryk1Великий Бобрик – село, центр сільської ради, розташоване на березі річки Бобрик, лівої притоки Сироватки, за 25 кілометрів на захід від районного центру. До складу сільської ради входять села – Великий Бобрик, Малий Бобрик, Юсупівка, Кам’яне, Івахнівка. Загальна кількість дворів 1055, чисельність населення 2002 чоловіка. Загальна площа сільської ради 8150,92 га.

На території сільської ради здійснюють виробничу діяльність Великобобрицьке лісництво, ТОД “Северо-восток”, ФОП С.В.Швед, СТОВ “Вікторія”. Функціонують Великобобрицькі ЗОШ І-ІІІ ступенів і ДНЗ, Малобобрицький НВК, Великобобрицька АЗПСМ і Малобобрицький ФП, Великобобрицький СБК, Малобобрицький сільський клуб, бібліотеки у Великому і Малому Бобриках, аптека.

Голова сільської ради Степанов Володимир Володимирович, секретар – Панасенко Ольга Леонідівна.

Основні історичні віхи в розвитку села.

Село Великий Бобрик було засновано в 1660 році сотником Сумського полку Григорієм Вдовиченком. Назва села походить від річки Бобрик, яка протікала на ті часи поблизу поселення.

Приріст населення став незмінно рости і незабаром з’явилися поселення Малий Бобрик, Юсупівка, Вахнівка, названі на честь своїх засновників.

Великобобрицькі землі переходять із рук в руки і в 1787 році царицею Катериною за ратні подвиги у війні з турками були пожалувані сім’ї генерала Рахманова. Поміщиця Єлизавета Рахманова, щоб повністю освоїти пожалувані їй землі, купує і завозить у село кріпаків із Росії. Так в селі виникла вулиця Російська, яка існує до цього часу.

Наявність дешевої робочої сили дає можливість поміщиці відкрити на початку дев’ятнадцятого століття цегельний завод, паперово-прядильну мануфактуру, селітровий завод, який давав великі прибутки, бо селітру використовувало воєнне підприємство для виготовлення пороху.

В яру Образького лісу поблизу села Великий Бобрик побудована капличка, яка має цілющі властивості. Водою з цієї криниці поміщиця Рахманова вилікувала свого сина Григорія.
151006_V_Bobryk2_church
На честь сина Григорія, який в майбутньому став генералом, поміщиця Рахманова закладає в центрі села чудовий парк площею 40 десятин, а в 1822 році нею ж розпочато будівництво цегляної церкви, яке закінчилося в 1851 році, і з дуже великими пишнотами було відкрито Великобобрицьку Вознесенську церкву.

В селі Великий Бобрик народився видатний письменник Дмитро Пирогов, який написав книги: “Землею і водою” та “Без хреста і домовини”.
151006_V_Bobryk2_S_Grebchenko
В селі Малий Бобрик народився Герой Радянського Союзу Гребченко Сергій Сергійович, на честь якого встановлена меморіальна табличка на стіні Великобобрицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Коментар голови сільської ради Володимира Степанова.

По Великобобрицькій сільській раді мобілізовано в зону АТО вже 23 чоловіки. На підтримку сімей мобілізованих в поточному році вже витрачено понад 40 тис. грн.

На опалювальний період кожній сім’ї виділяється по 250 грн., в неопалювальний період – по 150 грн. на оплату енергоносіїв. Також надається одноразова допомога у сумі 1 тис. грн. Діти мобілізованих звільнені від плати за харчування та від батьківської плати в навчальних закладах. У відповідь на звернення до сільської ради, двом бійцям в зоні АТО надана допомога за рахунок залучених коштів СТОВ “Вікторія” на загальну суму близько 7 тис. грн.

Ще восени вирішене питання чищення ставка “Дишня” на суму 260 тис. грн. (“екологічні” кошти на той час можна було використовувати тільки на покращення екологічного стану довкілля, дана сума накопичувалася без використання протягом семи років), чого вимагали мешканці сусідніх вулиць – у 2012-2013 роках проведене геологічне вишукування, виготовлена проектно-кошторисна документація очищення ставка, восени були виконані необхідні роботи. Отриманим в результаті чищення ставка піском засипаний дещо засмічений раніше пустир поблизу ставка шаром до півтора метра.
151006_V_Bobryk3
Мешканці прилеглих вулиць весною засіяли засипану піском площу травою (насіння придбала сільська рада), висадили саджанці сосни, беріз, верби та калини по берегах ставка та вздовж засіяної травою площі. Вже восени ставок, який раніше пересихав на літо, помітно наповнився водою, а весною мешканці зарибнили водойму.

Наразі на території с. В. Бобрик ведуться роботи по ремонту комунальних доріг на загальну суму 460 тис. грн.

Як і минулого року, проведений ямковий ремонт дорожнього покриття відрізку дороги обласного значення від траси “Суми-Харків” до центру села Великий Бобрик (за рахунок СТОВ “Вікторія”).

Влітку виконаний капітальний ремонт частини даху й системи опалення, каналізації та водопостачання Великобобрицького дитячого садка на суму 40 тис. грн. та 140 тис. грн. відповідно.

Ведуться підготовчі роботи по забезпеченню села сучасним телефонним зв’язком та високошвидкісним кабельним Інтернетом, на кінець вересня заплановано розпочати роботи з прокладення оптоволоконного кабелю від с. В. Сироватка.

Роботи будуть виконані за кошти “Укртелекому”, СТОВ “Вікторія” та мешканців села – майбутніх абонентів. З метою покращення вигляду центру села, який псують численні дерев’яні стовпи лінії зв’язку, наразі працівниками “Укртелекому” виконані роботи по демонтажу кабелю зв’язку та прокладці його під землею.

Відділення поштового зв’язку незабаром переїде до нового приміщення, капітальний ремонт якого щойно закінчений. Стара будівля, в якій розміщене відділення “Укрпошти” та вузол зв’язку “Укртелекому”, після її звільнення цими двома організаціями, буде знесена – аварійна будівля не повинна псувати своїм виглядом вид центральної частини сучасного успішного села.
151006_V_Bobryk4
Коштами Великобобрицького лісництва проведений ремонт дороги від лісництва до славетного урочища “Образ, яке охоче відвідують місцеві мешканці й джерело якого славиться лікувальними властивостями серед паломників зі всієї області.

З 31 березня поточного року коштами сільської ради організоване вивезення твердих побутових відходів від населення с. В. Бобрик, що значно покращило санітарний стан села й прилеглих територій й схвально оцінено мешканцями.

У квітні-травні поточного року було замінене облаштування семи шахтних колодязів у населених пунктах сільської ради на суму 15 тис. грн., планується провести відповідну роботу по заміні облаштування ще на суму 10 тис. грн.

За пропозицією місцевого населення були встановлені шлагбауми на трьох в’їздах до Великобобрицького кладовища з метою обмеження проїзду транспорту на територію.

Протягом кількох років мешканці сільської ради просили відкрити у селі заклад відпочинку з банкетним залом. З весни цього року коштом СТОВ “Вікторія” ведуться роботи з переобладнання просторої будівлі старої лазні, яка пустувала вже більше 25 років, в сучасний комплекс з банкетним залом, кафе та магазином.

Планується розмістити автостоянку перед будівлею, виконати озеленення прилеглої території з використанням саджанців декоративних порід дерев і кущів, які вирощує і реалізує Великобобрицьке лісництво, обладнати дитячу ігрову площадку тощо.

Це основні масштабні перетворення, які здійснені й заплановані до здійснення в 2015 році. До кінця року планується виконати ще ряд заходів з розвитку територій на загальну суму понад два мільйони гривень – будівництво водогону, ремонт сільського клубу тощо.

Як видно з вищенаведеного, територія Великобобрицької сільської ради успішно розвивається навіть у сучасних складних політичних та економічних умовах.

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/teritorialni_gromadi_znajomstvo_zblizka_velikobobricka_silska_rada/2015-10-02-5491
02.10.2015
Територіальні громади: знайомство зблизька. Великобобрицька сільська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.