Кажемо завод: розуміємо селище

160704_Mykhailivske
ТОВ «Михайлівські вогнетриви», на жаль, єдине промислове підприємство на Краснопільщині. Навіть в умовах нинішньої складної економічної ситуації воно не лише виживає, а й розвивається. Нині на підприємстві мають роботу і гарантовану заробітну плату більше 200 працівників. Про сьогодення ТОВ «Михайлівські вогнетриви», плани на майбутнє наше інтерв’ю з його генеральним директором Світланою Швець.
– Світлано Олексіївно, які результати виробничої діяльності підприємства за останні роки?

– Назву тільки декілька цифр. У порівнянні з відповідним періодом 2015 року вироблено продукції на суму 8881 тис. гривень, реалізовано її на 10432,3 тисячі гривень, що більше торішніх обсягів, податків теж сплачено вдвічі більше, зросла і заробітна плата працівників підприємства. Це досягнуто за рахунок оптимізації виробництва, нарощування обсягів випуску, підвищення якості ультралегковагової цегли, яку ми реалізуємо енергетичним підприємствам України та близького зарубіжжя. Віднедавна освоїли і польський ринок. Дякуючи цьому замовленню, наше підприємство змогло розпочати виробничий сезон у березні нинішнього року. З освоєнням польського ринку ми пересвідчилися, що наша продукція якісна і конкурентоздатна. Це відзначили представники компанії з Польщі. Для нас це приємний факт. Він надає колективу впевненості на освоєння інших ринків зарубіжжя.

– Якість невід’ємна від поліпшення технологічного процесу виробництва. Будь-ласка, декілька слів про це.

– Технологічний процес виробництва продукції включає формування, сушку, обпалювання та шліфовку цегли. Не можу виділити якусь його одну складову, бо всі вони взаємопов’язані. Завдяки творчому підходу до справи наших спеціалістів вдалося винайти метод збільшення кількості продукції, що виготовляється, її здешевлення.

– Світлано Олексіївно, недавно у складі керівників району довелось бути присутнім на презентації на вашому підприємстві нової лінії по виробництву безобпалювальної вогнетривкої цегли. Як вона працює?

– Завдяки спеціалістам лінія весь час після встановлення працює успішно, реалізуємо цей вид продукції. Вона зовсім нова за складом та технологією. Відпала потреба у її обпалюванні і шліфовці. Нині працюємо над збільшенням виробництва цього виду цегли. Нова лінія – гордість заводу, це велике досягнення наших технарів. У ній знайшли втілення досвід заводських спеціалістів, все краще, побачене на виставках технічного прогресу, поради науковців.

– Як мені відомо, ви тісно співпрацюєте з районним центром зайнятості щодо працевлаштування безробітних.

– Це дійсно так. Дякуючи такій партнерській співпраці, наше підприємство має працівників з інших населених пунктів, які з року в рік стабільно є членами нашого трудового колективу. Таких маємо 150. Це мешканці Краснопілля, Покровки, Угроїд, Михайлівки. Дуже вдячна цим робітникам, які незважаючи на нелегкі умови виробництва, залишаються вірними заводу. Наше підприємство одне з небагатьох в області, яке має атестовані робочі місця згідно шкідливих умов праці. Тобто робітники користуються правом дострокового виходу на пенсію, причому цю пільгову пенсію їм виплачує підприємство. Ми також забезпечуємо підвезення працівників з інших населених пунктів заводським автобусом на виробничі зміни і додому.

– Підприємство без людей – це порожні стіни і мовчазне обладнання. Щоб все це крутилося потрібно готувати місцевих спеціалістів.

– Цим ми займаємося. Днями у колективі була без перебільшення знакова подія. Ми отримали першого дипломованого спеціаліста із теплотехніки. Після закінчення вищого навчального закладу за рахунок підприємства Олександр Кобзар отримав диплом. До речі, він є депутатом Краснопільської районної ради.

– Світлано Олексіївно, підприємство невід’ємне від життя селища.

– Справді, коли кажемо завод, маємо на увазі й селище. Тому ніколи не відділяю виробництво від життя людей. На досвіді роботи у депутатському корпусі Сумської обласної ради шостого скликання переконалася, що депутатський мандат не корона, яку треба носити з гордістю і використовувати для захисту особистого бізнесу. А перш за все це обов’язок перед виборцями, кредит довіри, який ти повинен використати в інтересах громади. Відтоді так і дію.

Дуже боляче сприймаю політичну боротьбу за владу між партіями, моє особисте переконання, що депутати мають бути незаполітизованими, не займатися піаром своїх політичних сил, а діяти в інтересах своїх виборців. Незважаючи на відсутність депутатського мандата, залишаю за собою активну життєву позицію, постійно співпрацюю з головами райдержадміністрації Юрієм Яремчуком та районної ради Віталієм Савоненком у вирішенні нагальних питань життєдіяльності району.

Під час нашого інтерв’ю з генеральним директором ТОВ «Михайлівські вогнетриви» Світланою Швець до розмови долучилася депутат Краснопільської селищної ради Наталія Блохіна:

– Історично склалося, що життя селища невіддільне від підприємства: соціальна сфера спільна, телефонна мережа і водогони, дорога теж спільні. Тому і проблеми селища вирішуємо спільно. Відчуваємо постійну допомогу з боку підприємства і особисто його генерального директора С.О.Швець. Це і забезпечення безперебійної роботи водомережі, і розчищення дороги взимку та облаштування узбіч влітку, вивезення твердих побутових відходів з приватного сектора, і вшанування ветеранів у свята, і ремонт місцевого НВК. І ще одне дуже важливе питання. Завдяки турботі керівника підприємства регулярно проводиться у місцевому ФП комплексні медичні огляди жителів селища, робітників заводу, кожного року здійснюється флюорографічне обстеження жителів пересувним флюорографом.

Обидві мої співбесідниці висловили побажання, щоб Краснопільська селищна рада більше уваги приділяла фінансуванню селища Михайлівське. Особливо для проведення благоустрою, утримання місцевого НВК, об’єктів соціальної сфери.

Бесіду записав О.ЦИЛЮРИК.
Газета “Перемога”

Джерело:
http://krasnews.at.ua/news/kazhemo_zavod_rozumiemo_selishhe/2016-06-21-6517
21.06.2016
Кажемо завод: розуміємо селище

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.