Відродженню Угроїд бути

160708_Uhroidy1Угроїди – це селище міського типу, яке розвивалося протягом 300 років. За цей час ми багато чого досягли. І економіка, і соціальна сфера були на вищому рівні. Ферми розростались, поля колосились, лікарня та цукровий завод працювали повним ходом, пекарня годувала жителів свіжою здобою, школи, дитячі садки, бібліотеки та музеї завжди були наповнені дзвінкими голосами дітлахів… Одним словом, роботи було сповна.

Та в якийсь момент все, наче, зупинилось. Ферми, пекарня як і деякі садки, закрились, лікарня зменшила свою роботу до мінімуму, бібліотеки стали менше відвідувати, а завод і зовсім розібрали.

Як сьогодні пам’ятаю купу екскаваторів, які все рили та розбивали величезний «притулок» робочих, а вантажні автомобілі замість звичайної справи постачання цукрового буряку, вивозили вже «непотрібні» деталі цільного механізму. Це все поступово призвело до зменшення населення в рази: із чотирьох тисяч до двох (за даними 2013 р.).

Багато людей виїхало в інші міста, щоб мати змогу забезпечувати себе та свою сім’ю, а більшість і досі просто жаліються на погане життя та відсутність роботи. Вулиці спустошуватись, а смітники стрімко зростали, переходячи просто на околиці доріг, які, до речі, стали такими розбитими, що не те, що їздити, ходити важко.
160708_Uhroidy2
Як і завжди ми когось обвинувачуємо, шукаємо крайніх… Думками за горами, а ділом у запічку. Погоня за кращими умовами залишила Угроїди без надії на розвиток. Та, на щастя, не всі люди думають по безвихідність такого мальовничого містечка, де прекрасна природа поєднується із родючою землею. Угроїди потребують допомоги і сьогодні, тому, не чекаючи із моря погоди, небайдужа громада зайнялася вкрай необхідною справою – створенням організації по відродженню селища. Що це за організація розповів житель Угроїд Комендант Володимир Сергійович, який має чималеньке відношення до неї.

Створена організація «Відродження Угроїд» 30 грудня 2014 року. Засновником, разом зі мною, став Осмачко Василь Петрович. Громадська організація працює для того, щоб об’єднати людей спільними цілями та ідеями не лише для себе, а й для загалу. На даний момент вона нараховує більше 70 членів, зокрема, угроїдців. Та, як зазначено в статуті, вона не обмежена в учасниках, тому може бути задіяна вся Україна.

У минулому році ми намагались створити порядок і привчити до нього місцевих: встановили урни по центральним вулицям, біля зупинок і стадіону.
160708_Uhroidy3
Зробили одну справу, тож можна переходити до іншої. Цього дня було так жарко, що на вулицю майже ніхто не виходив, але не вони. Відважні активісти селища не бояться навіть спеки, адже нічого не може стати на заваді у людини, яка хоче втілити свій задум у реальність. Тому, під променями палкого сонця, у поті чола працювали над ремонтом доріг небайдужі жителі.

160708_Uhroidy4Працюють вони вже не перший день, і з кожним наступним разом приходить все новий доброволець, що безумовно радує око і серце, бо у нас живуть такі добрі люди. Підійшовши ближче я впізнала Володимира Сергійовича, який хоч і є зачинателем організації, роботою з паперами не обмежується і не ставить себе вище інших: сміло надіває робу і працює на одному рівні з усіма. Він показує гарний приклад тим, хто ще не зрозумів, що наше становище завтра залежить від наших дій сьогодні.
160708_Uhroidy5
Труд об’єднує людей, подумав я, і запропонував їм вирішити таку важливу проблему, про яку стовідсотково говорить кожен, у кого є автотранспорт – зайнялися ямковим відновленням дороги. На місці розваленого цукрового заводу ми беремо старий матеріал, використовуємо розібраний асфальт, нещодавно придбали смолу.

Так як наше об’єднання незалежне від селищної ради, коштами допомагає громада, роблячи благодійний внесок. Вже відкликнулись деякі підприємці, такі як ПП Сопін К.А., ПП Леонідов О.В., ПП Савченко О.М. В складний для себе час відгукнувся і Наумівський спиртовий завод, директором якого є Радівілов Ю.І.
160708_Uhroidy6
Значну допомогу надав також депутат Краснопільської районної ради Пономарьов Л.М. Зараз чекаємо допомоги від агрофірм: «Еліт-картопля» керівник Сумець Ю.І., фермерське господарство «Сумець» на чолі з Сумець А.І та агрофірма «Тур’янська», начальником якої є Лоцман А.В.

Від імені усіх членів організації «Відродження Угроїд» та особисто від мене, хочу висловити слова подяки усім не байдужим, які зробили певний внесок у розвиток селища. Для тих, хто переживає, що кошти йдуть «не туди», ведеться спеціальний облік, де люди розписуються за кожну пожертвувану гривню. Уже маємо чотири відомості. Збором коштів займаються члени організації. Тож, все прозоро.

Поки що люди слабенько беруть участь у роботі по відродженню села та ми маємо надію, що народ підійде: не маєш коштів – допоможи руками. Праця в нас не заради заробітку, а заради результату.
160708_Uhroidy7
Наразі ведуться ремонтні роботи по вулиці Трофімова. Наступним кроком розпочнемо відновлення дороги від повороту до с. Окіп, яке прилягає до територіальної громади смт Угроїди, що відноситься до адміністративної одиниці Угроїдська селищна рада та просуватися в бік смт Угроїди. А там уже як громада допоможе, так і справи будуть. Тільки з більшою кількістю громадян, які прийматимуть участь у благородній справі, ми зможемо зробити все, що в наших силах. Адже наша організація створена для того, аби захищати права людей…

От і захищають вони вічно невдоволених від «непосильної» роботи, яку завжди має робити хтось. Та все ж, я впевнена – відродженню Угроїд бути, не дивлячись на всі труднощі, які стоятимуть на заваді. Адже тільки спільними зусиллями ми зможемо їх подолати.

Анастасія ВИХРОВА

Джерело:
http://krasnews.at.ua/publ/zhittja_kraju/gromada/vidrodzhennju_ugrojid_buti/6-1-0-675
06.07.2016
Відродженню Угроїд бути

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.