І тоді старший сержант кинувся вперед і закрив амбразуру дзота своїм тілом…

150430_O_Kalinin1
Калінін Олексій Миколайович
01.10.1922 – 09.08.1943
Герой Радянського Союзу

Калінін Олексій Миколайович – помічник командира взводу 2-го батальйону 764-го стрілецького полку 232-ї стрілецької дивізії 38-ї армії Воронезького фронту, старший сержант.

Народився 1 жовтня 1922 року в селі Коса Ешем нині Кочевського району Пермської області в селянській родині. Росіянин. Жив і навчався в селі Новозиряново нині Заринського району Алтайського краю. Рано залишившись без батьків, виховувався в сім’ї товариша. Освіта початкова. Працював у колгоспі.

У Червоній Армії з 1941 року. Учасник Великої Вітчизняної війни з липня 1941 року. Закінчив школу молодших командирів. Воював на Воронезькому фронті. Брав участь у Курській битві.

Помічник командира взводу 2-го батальйону 764-го стрілецького полку (232-а стрілецька дивізія, 38-а армія, Воронезький фронт) комсомолець старший сержант Олексій Калінін 9 серпня 1943 року в бою при прориві ворожої оборони в районі хутора Вовківка (нині в межах селища міського типу Краснопілля) Сумської області України здійснив безприкладний подвиг.

Влітку 1943 року передній край ворожої оборони проходив вздовж залізниці Бєлгород – Краснопілля – Суми. Використовуючи горбисту місцевість, німці створили потужну оборонну лінію з дзотами, окопами і ходами сполучення. 9 серпня після потужної артилерійської підготовки підрозділи 232-ї стрілецької дивізії перейшли в атаку.

2-й батальйон 764-го стрілецького полку, у складі якого був помічник командира взводу старший сержант Олексій Калінін, отримав наказ прорвати оборону противника в районі хутора Вовківка, недалеко від Краснопілля. Підступи до висоти, на якій знаходився хутір, прикривалися вогнем ворожих дзотів. Тричі бійці батальйону піднімалися в атаку і кожного разу змушені були з втратами відходити на вихідний рубіж. До групи сміливців, які взялися блокувати вогневі точки фашистів, увійшов Олексій Калінін. Наблизившись до дзота, юнак одну за одною жбурнув у нього дві гранати. З амбразури повалив дим. У цей час бойові друзі Олексія придушили ще один дзот. Підрозділи батальйону піднялися в атаку. Але тільки-но вони рвонули вперед, «заговорив» третій ворожий дзот.

Старший сержант Калінін поповз до нього. Коли до дзота залишилося не більше 15 метрів, він кинув гранату, яка розірвалася біля амбразури. Ворожий кулемет замовк. Олексій зробив ривок до дзота, але в цей час вогонь поновився з ще більшою силою. І тоді старший сержант кинувся вперед і закрив амбразуру дзота своїм тілом…

Фашистський кулемет захлинувся. Радянські воїни перейшли в рішучу атаку, знищили оборону гітлерівців і стрімко просунулися вперед.
150430_O_Kalinin3_2

Похований у селищі міського типу Краснопілля.

 
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 січня 1944 року за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецько-фашистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм, старшому сержанту Калініну Олексію Миколайовичу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
150430_O_Kalinin2
Нагороджений орденом Леніна, медаллю.

 

150430_O_Kalinin3

 

 

У селищі Краснопілля Сумської області України, в пам’ять про Героя, встановлена меморіальна дошка. У середній школі № 1 селища обладнаний спеціальний куточок Олексія Калініна.

150430_O_Kalinin3_1

 

 

 

 

У Центральному музеї Збройних Сил РФ зберігається присвячена подвигу Героя листівка «Славний бойовий шлях нашої армії». У місті Заринськ встановлено бюст Героя.

150430_O_Kalinin5

 

 

 

 

Його ім’ям названа школа в селі Новозиряново. Біля школи встановлено обеліск.

150430_O_Kalinin4

Джерело:
http://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=2572
Калинин Алексей Николаевич
01.10.1922 – 09.08.1943
Герой Советского Союза

 
Більш детальна розповідь про Героя Радянського Союзу Калініна О.М. та увічнення пам’яті про нього – на сайті Новозиряновської середньої школи:
http://novozir.ucoz.ru/Kalinin.doc

Фото з:
http://novozir.ucoz.ru/Kalinin.doc
http://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=2572

Джерело:
http://krasnews.at.ua/publ/rozpovidi_pro_zemljakiv/geroji_nashogo_kraju/i_todi_starshij_serzhant_kinuvsja_vpered_i_zakriv_ambrazuru_dzota_svojim_tilom/16-1-0-159
06.05.2011
І тоді старший сержант кинувся вперед і закрив амбразуру дзота своїм тілом…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.