Я ЛЮБЛЮ УГРОЇДИ

160804_Uhroidy1Саме таким гаслом 30 липня зустрічали Угроїди своїх жителів, гостей та всіх, кого доля розкидала по різних куточках країни, але, незважаючи на це, хто все ж вважає наше селище своєю малою батьківщиною. Вже стало доброю традицією саме напередодні свята Святого пророка Ілії, на честь якого освячено духовну скарбницю Угроїд – храм, проводити інше, не менш важливе свято – День селища. В цей день різко збільшується населення Угроїд, бо звідусіль на свято поспішають родичі, друзі, знайомі і просто сусіди з навколишніх сіл, щоб розділити з нами радість.

Ще задовго до початку свята лунала над селищем весела музика, на дітлахів чекали атракціони та батути, в повітрі розчинялися смачні пахощі шашликів та пиріжків, а око милувала красиво прикрашена імпровізована сцена та виставка робіт майстрів декоративно-вжиткового мистецтва. Багато прекрасних витончених робіт місцевих майстрів та майстринь було представлено на ній, але, звичайно, найбільше було вишивок: хрестиком, бісером, стрічками. Автори цих робіт А.С. Блужан, Г. О.Рашевська, Ю.А.Ярош, С.В.Бондарєва. Приємно вразили роботи по дереву молодого майстра В.С. Заїки, а його мама Н.А. Заїка поповнила експонати виставки чудовими картинами, написаними в різних техніках. Не залишилися осторонь і майстрині бісероплетіння. Роботи Ю.О.Тетянченко, К. М. Гримайло, сімейного тандему Дробот Н.Г. та її доньки Тетяни вражали красою та довершеністю.
160804_Uhroidy2
І ось звучать позивні свята. Зачином пролунала пісня «Українська родина» у виконанні родинного ансамблю дитячого будинку сімейного типу Бондарєвих «Весела сімейка». Далі ведучі Яна Пушкалова та Валерій Заїка розпочинають святкове дійство, представляють гостей, яким коровайниця К.Бондарєва вручила запашний угроїдський коровай, випечений умілими руками А. Жданової, запрошують до вітального слова голову Краснопільської РДА Ю.А. Яремчука, селищного голову Я.Г.Татаренка, керуючого Угроїдським відділенням ТОВ агрофірма «Тур’янська» Сєріка О.І., які привітали зі святом угроїдців, всіх присутніх, а також вручили грамоти та подарунки кращим представникам угроїдської громади.
160804_Uhroidy3
Серед нагороджених землевпорядник Угроїдської селищної ради Будко О.І., лікар сімейної медицини Угроїдської СЛА Дяговець Г.Г., депутат селищної ради сьомого скликання Рашевська Л.І , механізатори ТОВ агрофірма «Тур’янська» В. Чернігов та Р. Завалій. Подяками селищної ради відзначено також громадське об’єднання «Відродження Угроїд» за ініціативність у ремонті доріг селища та футбольну команду «Юність». Особливо хотілося б відзначити вітальний виступ настоятеля угроїдського храму протоієрея Сергія Зеленського. Його теплі, зрозумілі кожному слова, сповнені добротою, запали в душу кожному присутньому.
160804_Uhroidy4
А далі була велика святкова різножанрова концертна програма. Розпочалася вона віршем, написаним автором цих рядків та присвячених рідному селищу:

Угроїди! Для когось, може, й дивне слово,
Для мене ж рідне, аж щемить душа,
Усе мені близьке тут і знайоме
І серце сюди завжди поспіша.

Стоять вони великі і величні
В оточенні замріяних лісів,
Для мене всі стежиночки тут звичні,
І люди тут знайомі майже всі.

Погляну на знайомі краєвиди,
А в серці зразу згадка оживе:
Мені тут мама колискової співала,
Гойдаючи в колисочці мене.

Ще не зруйнований, а рідний і робочий
Завод цукровий у мої приходить сни.
А з пам’яті все зникнути не може
Солодкий запах цукру восени.

Тепер важкі часи переживає
Моє найкраще місце на Землі,
Та в серці все ж надія не вмирає,
Що прийдуть ще й до нас щасливі дні.

Що стануть знов на ноги Угроїди,
Прокинуться, як від страшного сну,
Відродяться, як Фенікс з попелища,
Очікуючи на свою весну.
160804_Uhroidy5
Кожен номер програми був присвячений угроїдцям. Згадали всіх: учасників Великої Вітчизняної, корзину з квітами яким кращі представники угроїдської громади Сєрік О.І. та Дяговець Г.Г. поклали до погруддя Героя Радянського Союзу Трофімова В.В.; і учасників АТО, посвідчення яких отримали вже більше 20 чоловік; чорнобильців та афганців; старійшин селища Щербака І.І, Гоч Т.М, Кругляк М.П. та наймолодшого жителя Угроїд Степанюка Костянтина, який народився 6 липня 2016 року (їм вручено пам’ятні подарунки); колективи лікарні, школи, дитячих садочків, працівників торгівлі, соціальної сфери, місцевого самоврядування; багатодітні родини; наймолодшу родину Ольги та Євгена Токарів, які стали на весільний рушничок саме в день свята; іменинників, що саме в цей день відзначали свій день народження, а їх виявилося чимало і серед них була навіть ювілярка Машкова А.В., якій також вручили подарунок на згадку.
160804_Uhroidy6
Багато зусиль та старань доклали аматори сцени, щоб подарувати радість та створити святковий настрій односельцям.

А угроїдці зустрічали бурхливими оплесками хоровий колектив будинку культури під керуванням В. Бонецького, вокальний ансамбль «Веселинка» (художній керівник С.Бондарєва), вокально-хореографічний колектив «Дрібушечки» (керівник А.Гримайло), хореографічний колектив «Експресія» (керівник А.Гримайло), квартет будинку культури у складі Г.Кругляк, Л.Катькалової, М.Бутенко, С.Бондарєвої, дуети «Два Миколи» (М.Грищенко та М.Пушкалов), «Горлиця» (А.Гримайло та Г.Кругляк), солістів А.Гримайло, Н.Коломійченко, О.Єрохіна, В.Віжунову, Л.Катькалову, С.Бондарєву, А.Алферову, К.Жук, Ю.Леунову, А.Леунову, П.Черней, Д.Жижу, К.Азмукіну, учасників драматичного колективу І.Капинус та М.Грищенка. Взагалі перелічити всіх учасників концерту практично неможливо, бо загальна їх кількість перевищувала 65 чоловік. Проте хочеться висловити їм глибоку вдячність за любов до творчості, за активну життєву позицію та небайдужість. Хотілося б також подякувати Бондарєву Р.О., який у свій день народження не залишився осторонь від проведення свята, а частував угроїдців та гостей селища смачними шашликами.
160804_Uhroidy7
Більше трьох годин тривали урочиста частина та концертна програма, а глядачів тільки збільшувалося. Та свято на цьому не закінчилося. Далі були розіграш лотереї, веселі конкурси, ігри, запальна дискотека, яка розпочалася з флешмобу «Моя прекрасна Україна», підготовленого всіма учасниками хореографічних колективів будинку культури. До речі, глядачі просили виконати флешмоб на біс і велика частина їх також приєдналася до виконання. Слова вдячності хочу висловити нашому земляку Павлу Бондарю та колезі Олександру Савіщенку, які завітали на дискотеку та порадували угроїдців своїм талантом.
160804_Uhroidy8
Коли вечір вже повністю накрив Угроїди темною пеленою, небо над площею, де відбувалося свято, засяяло спалахами феєрверків. Ще довго тривало свято, ще довго веселилися на площі люди, і кожен з них з гордістю може сказати:

Я ЛЮБЛЮ УГРОЇДИ!!!

Світлана Бондарєва

Джерело:
http://krasnews.at.ua/publ/zhittja_kraju/gromada/ja_ljublju_ugrojidi/6-1-0-682
03.08.2016
Я ЛЮБЛЮ УГРОЇДИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.