Жіноче обличчя кордону

Людмила Колесник – старший технік відділення зв’язку Краснопільського відділу Сумського прикордонного загону, старший сержант.

– Призивалась на службу до Державної прикордонної служби України 23 серпня 2019-го року. За освітою я бухгалтер. Маю досвід роботи і у банківській системі, і у сфері торгівлі, але так комфортно, не зважаючи на дисципліну та інші чинники військової служби, я ще ніде не почувалась. Можливо, це десь закладено на генетичному рівні. Прикордонником свого часу був мій тато, службу проходив і дідусь. Неймовірну підтримку у рішенні поповнити ряди прикордонників отримала від своєї свекрухи Тетяни Іванівни Колесник, яка теж несе службу по охороні кордонів України. Звісно, буває нелегко – наряди, нічні виїзди і постійна готовність виконувати свій обов’язок, незалежно від пори року, дня тижня та часу доби. Але я розуміла, що таке військова служба, пройшла відповідні навчання. Вже навіть не уявляю себе в іншій сфері діяльності.

Аліна Вербенова – інспектор прикордонної служби І категорії-фельдшер Краснопільського відділу Сумського прикордонного загону, сержант.

– Я народилась і виросла у мальовничій Тур’ї. Після закінчення місцевої школи вступила до Лебединського медичного училища, отримала спеціальність фельдшера. Мала досвід роботи у обласних медичних установах. Обожнюю свою роботу, а військова служба завжди, приваблювала мене. Одного разу прочитала у газеті «Перемога» оголошення про набір на військову службу до Сумського прикордонного загону. Не роздумуючи звернулась. Була готова їхати до будь-якого місця призначення. Вакансія виявилась у Краснопільському відділенні. І ось вже рік, як на службі як медичний працівник обстежую весь особовий склад – від юнаків, які, проходять строкову військову службу, до водіїв. Окрім того моїм обов’язком є і обстеження затриманих порушників кордону. Тож маю бути готова до виконання службових обов’язків 24/7.

Ольга Гладушка – інспектор прикордонної служби ІІІ категорії-діловод групи документального забезпечення, прапорщик.

– За освітою я вчитель географії та біології. Маю досвід педагогічної діяльності, який часто стає у нагоді під час несення служби. Вже сім років служу у Державній прикордонній службі України. Мріяла про військову службу. Свого часу звернулась до Краснопільського відділення Сумського прикордонного загону. Шестимісячні випробування у місті Оршанець, де я проходила навчання, загартували мене і надали впевненості, що це мій шлях. По закінченню навчання, гарантії, що проходитиму службу саме у рідному селищі, ніякої не мала. Та була готова нести службу у будь-якому відділенні. Призначення отримала на малу батьківщину. Починала з чергового. Згодом отримала посаду діловода. За підтримки колег з інших відділень та Сумського загону швидко удосконалила здобуті під час навчання знання по роботі з документами. Наразі відповідаю за документообіг у відділі, графік відпусток військовослужбовців, листування. Незважаючи на посаду та графік роботи, маю бути готовою у будь-який час виконувати накази як військовослужбовець.

Марина Рибачок – інспектор прикордонного контролю І категорії – дозиметрист, прапорщик.

– На службі з охорони державного кордону я з 2012-го року. До цього була Краснопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Краснопільське ПТУ, яке дало мені спеціальність кухара-кондитера. Далі було навчання у Сумському кооперативному технікумі. Але мріяла я про військову службу. То ж першим самостійним кроком, після отримання освіти, було звернення до Краснопільського відділу Сумського прикордонного загону. Далі тримісячний вишкіл у Оршанці. З грудня 2012-го року розпочались неповторні, хоч і нелегкі, прикордонні будні. Моя служба проходить безпосередньо на пунктах пропуску. Це була і Покровка, і Пушкарне – спостереження за транспортними засобами, вартування пункту, управління шлагбаумом. З квітня минулого року служба проходить в основному, у наряді по охороні державного кордону. Жінки несуть службу нарівні з чоловіками, то ж у повному спорядженні доводиться проходити до 15 кілометрів. До того ж постійна щоденна готовність до виконання службових обов’язків. Дякую своїм батькам, які з повагою поставились до мого вибору і надалі є моєю надійною підтримкою.

Ольга Яровенко – молодший інспектор прикордонної служби ІІ категорії-кухар відділення логістики, молодший сержант.

– Я краснопільчанка і маю освіту кухара. Люблю свою професію. До Краснопільського відділу Сумського прикордонного загону прийшла працювати на цивільну посаду помічника кухара. Так минуло два роки. Останні два місяці проходжу службу за контрактом у Державній прикордонній службі України. Моїм обов’язком є забезпечити смачним та корисним харчування особовий склад відділу. За день це – триразове харчування близько тридцяти службовців. Звісно, контролюю дотримання на кухні та їдальні всіх необхідних санітарних норм та стандартів меню. Особливістю нашою кухні є ще те, що ми випікаємо власний хліб. Об’єм роботи чималий, але традиційними помічниками є службовці строкової служби, яким я щиро вдячна.

Джерело:
Краснопільська газета “Перемога”, 5 березня 2021 року, №10
ЖІНОЧЕ ОБЛИЧЧЯ КОРДОНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.